Ada

Znaczenie imienia Ada

Kobieta nosząca to imię cieszy się powszechną sympatią swojego otoczenia, a to ze względu na jej ogromną skromność i bezpretensjonalny sposób bycia.

Urzeka innych swoją naturalnością, tak że nawet kobiety, które mogłyby jej zazdrościć wielu przymiotów jej duszy i ciała, zazwyczaj darzą ją wielką sympatią i chętnie goszczą ją w swoim domu.

Mężczyźni są zaś najczęściej pod wrażeniem jej subtelności i niespotykanej kobiecości, która jest u niej tak niewymuszona, że zdaje się zupełnie nie zdawać sobie z niej sprawy. Jest to tym bardziej niezwykłe, że kobieta ta nawet jako stateczna pani potrafi uwodzić swym młodzieńczym wdziękiem i iście dziewczęcą fantazją i nie ma w tym nic z pozerstwa ani celowej kokieterii.

Nie dziwi więc fakt, że przez cale swoje życie jest otoczona wianuszkiem mężczyzn, którzy na skinienie jej palca gotowi są do największych poświęceń, choć ona rzadko poddaje ich takim próbom, bo nie musi nikomu ani sobie udowadniać, jak wielkie ma powodzenie i że mężczyźni całkiem tracą dla niej głowę. Jednakże ta jej dziewczęcość i subtelność mają pewną negatywną postać, gdyż kobieta ta bardzo nie lubi oddawać się obowiązkom domowym, uważając to za stratę czasu oraz nudne zajęcie, zupełnie niepasujące do jej barwnej natury.

Ogólnie nie lubi się także przemęczać i raczej połowicznie wywiązuje się z powierzonych jej zajęć, nawet kiedy wie, że może mieć z tego powodu jakieś problemy, na przykład na gruncie zawodowym. Nie potrafi zmusić się bowiem do bardziej konsekwentnego wykonywania narzuconych jej prac.

Trzeba jednak przyznać, że jeśli naprawdę na czymś jej zależy, to mimo iż nie znosi danej pracy czy zadania, jest w stanie skupić całą siłę swojej woli i rzetelnie doprowadzić daną rzecz do końca, choć jednocześnie uczciwie trzeba zaznaczyć, że rzadko aż tak na czymś jej zależy i zazwyczaj woli swoje wygodnictwo niż realizację jakichś celów czy ambicji. Z tego powodu pożycie z nią pod jednym dachem może być dość uciążliwe, gdyż kobieta ta nigdy nie będzie perfekcyjną panią domu, a raczej będzie oczekiwać, że inni – jej mąż i dzieci, będą wykonywać znaczną część obowiązków, musi zatem znaleźć sobie partnera, który nie tylko będzie chciał zajmować się domem, ale przede wszystkim będzie umiał to robić.

Ada za to doskonale opiekuje się zwierzętami, czasem nawet wydaje się, że łączy ją z nimi jakaś tajemna nić porozumienia, która powoduje, że psy, koty i inne zwierzaki są jej posłuszne i to ją uważają za jedynego pana. Dobrze zatem byłoby, gdyby związała z nimi swoje życie zawodowe, gdyż da jej to nie tylko satysfakcję z poczucia dobrze pełnionych obowiązków, ale także niekłamaną przyjemność.

Ada informacje

Imię Ada

 • szczęśliwa liczba: 6
 • roślina: wrzos
 • znak zodiaku: ryby
 • szczęśliwy kolor: cytrynowy
 • szczęśliwy kamień: cytryn
 • zwierzę: karp

Ada imieniny

 • 6 kwietnia
 • 7 czerwca

Ada zdrobnienia

Adasz, Dulka, Adulec, Adusia, Atku, Adeńka, Adzior, Aduch, Adziurra, Dudzia, Duśka, Adulek, Ducha, Adusia, Adia, Dulcia, Adzianka, Adna, Adula, Adela, Adunia, Aducha, Adrianka, Aduś, Adeladka, Adka, Adi, Dusia, Adziszka, Aduchna, Adzik, Adusiek, Adul, Adeczka, Dunia, Adu, Adelka, Adziak, Adaśka, Aduśka, Adulka, Di, Adzia, Aduleńka, Adusieczka

Przysłowia z imieniem Ada

 • „Ada to nie wypada”
 • „Ada słucha tego nierada jaka tego przyczyna, bywa, że się zapomina”

Znane osoby o imieniu Ada

 • Ada Lovelace – angielska matematyczka
 • Ada Falcon – argentyńska aktorka
 • Ada Wong – fikcyjna bohaterka gry komputerowej

 

Ada to nie imię – zobacz więcej śmiesznych memów

ada1

Related Posts

1 komentarz

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply