Adelina

Znaczenie imienia Adelina

Niezwykła aktywność, żywiołowość i energia to cechy, które w przypadku Adeliny widoczne są na pierwszy rzut oka i wyróżniają ją spośród innych osób.

Nie potrafi zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu i nie umie odpoczywać, ponieważ ma świadomość, iż w czasie, gdy bezczynnie siedzi, mogłaby zrobić mnóstwo pożytecznych rzeczy. Dlatego też rzadko można ją spotkać niezajętą jakąś nieciepiącą zwłoki sprawą i zazwyczaj dokądś się spieszy, wobec czego trudno jest z nią poważnie porozmawiać czy namówić ją na chwilę relaksu.

Pomysłowa i aktywna

Stale ma głowę pełną pomysłów i nawet jeśli wydaje się, że w danym momencie nic nie robi, można mieć pewność, że niezwykle intensywnie pracuje umysłowo, obmyślając kolejny plan działania czy zastanawiając się, w jaki najlepszy sposób wybrnąć z danej kłopotliwej sytuacji, w które często wikła się z powodu swojego pośpiechu i braku czasu na realną ocenę sytuacji. Mimo to raczej nie można jej zarzucić, by była nadmierną optymistką czy żyła w oderwaniu do rzeczywistości, ponieważ zawsze dobrze zdaje sobie sprawę z tego, co się wokół niej dzieje, choć zazwyczaj jest to ocena dość powierzchowna, bo zwyczajnie szkoda jej czasu na zagłębianie się w zbędne – w jej mniemaniu – szczegóły.

Odpowiedzialna i sumienna

Pomimo tego w pracy cechuje ją wielka odpowiedzialność i sumienność, a także wysokie aspiracje, dzięki czemu bardzo poważnie podchodzi do swoich obowiązków i jeśli coś jej się zleci, można mieć pewność, że wywiąże się z danego zadania najlepiej, jak będzie potrafiła. Kariera jest dla niej najważniejsza i często jej życie opiera się tylko na pracy zawodowej, zwłaszcza jeśli robi coś, co naprawdę daje jej satysfakcję i co gotowa jest robić niemal przez całą dobę, nie dojadając i nie dosypiając.

Zabiegana i zapracowana

Cierpi na tym jej sfera osobista, która bardzo często po prostu nie istnieje, gdyż kobieta ta ma tendencję do odkładania założenia rodziny na bliżej nieokreśloną przyszłość, a często nie dochodzi do tego w ogóle, zwykle dlatego, że kiedy zaczyna jej na tym zależeć, zdaje sobie sprawę, że jest już na to za późno i nie ma obok niej nikogo, z kim mogłaby związać swoje życie.

Nie jest to dla niej dobre, na szczęście jednak Adelina nieszczególnie nad tym ubolewa, gdyż nadmiar zajęć nie pozwala jej rozczulać się nad sobą i nawet do późnej starości praca i inne rozmaite obowiązki są w stanie zastąpić jej spełnianie się w roli żony i matki.

Powinna jednak czasem zastanowić się, czy na pewno praca jest w stanie zastąpić jej inne wartości i czy jej życie nie jest ubogie przez to, że nie doświadcza w nim miłości, ponieważ jeśli nie zrobi tego w porę, potem może tego bardzo żałować, a sfera zawodowa nie zawsze może być dla niej takim źródłem satysfakcji i pasmem sukcesów, jak tego oczekuje.

Adelina informacje

Imię Adelina

 • szczęśliwy kolor: żółty
 • szczęśliwa liczba: 1
 • szczęśliwy kamień: topaz

Adelina imieniny

 • 2 września

Adelina zdrobnienia

Adul, Ada, Adeńka, Adelinunia, Aducha, Adzia, Lina, Adusia, Adka, Aduś, Adela, Lineczka, Adelinusia, Adelka, Adulka, Adelincia, Adelisia, Linka, Adelinka, Adeczka, Adu, Adelinia, Adelinula, Adula, Adunia, Aduśka

Znane osoby o imieniu Adelina

 • Adelina Patti – włoska śpiewaczka sopranowa
 • Adelina Cojocariu – rumuńska wioślarka
 • Adelina Ismaili – albańska piosenkarka i modelka

imię Adelina w językach obcych

Adelina w językach obcych

 • szwedzki – Adelin
 • niemiecki – Adeline
 • francuski – Adeline
 • duński- Adeline
 • angielski – Adaline, Adelina, Edeline

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply