Anika

Znaczenie imienia Anika

Anika to kobieta dość próżna, dla której najważniejszy jest jej wygląd zewnętrzny i to, by w towarzystwie mieć opinię kobiety atrakcyjnej, eleganckiej i wyróżniającej się na tle innych, mniej zadbanych osób.

Na pielęgnację swej urody poświęca dużo czasu, podobnie jak na buszowanie po sklepach w poszukiwaniu nowych fatałaszków czy kosmetyków. Z tego też powodu nierzadko ma problemy finansowe, gdyż nie potrafi się oprzeć, gdy zobaczy w sklepie coś, co ją szczególnie urzeknie i w czym wydaje jej się, że wyglądałaby szczególnie pociągająco.

Mocno skupiona na swej powierzchowności

Oprócz podobania się mężczyznom, jej priorytetem jest również wzbudzanie zazdrości u kobiet, dlatego raczej nie zdarza się, by zawierała bliższe przyjaźnie i nie jest szczególnie lubiana przez przedstawicielki tej samej płci.

Trudno mieć o to do kogokolwiek pretensje, gdyż kobiecie tej najmocniej zależy nie na tym, by uchodzić za godną zaufania czy interesującą pod względem osobowości, ale najważniejszy jest dla niej wygląd i tylko przez jego pryzmat chce być postrzegana. Sama również na to najczęściej zwraca uwagę i chętnie pokazuje się w towarzystwie brzydszych od siebie koleżanek, które stanowią dla niej znakomite tło, na którym może błyszczeć, a mało atrakcyjny mężczyzna nie ma u niej najmniejszych szans.

Stwarza pozory inteligentnej i poukładanej

Poza tym kobiecie tej zależy także na tym, by uchodzić za osobę bardzo kulturalną i grzeczną, dlatego często sprawia takie pozory, choć prawda jest nieco inna. Nie lubi się przemęczać i jak tylko może, miga się od wszelkich obowiązków, głównie domowych, których szczerze nie znosi. Większość swego czasu, poza rzecz jasna zakupami i rozmaitymi zabiegami pielęgnacyjnymi, poświęca na relaks, a także na naukę, gdyż zależy jej na dobrych wynikach, jednak potrzebuje sporo czasu, by przyswoić sobie wiadomości, które inni chłoną bez żadnego wysiłku z otoczenia. Nie można powiedzieć, by zależało jej na tym, aby posiadać szczególnie dużą wiedzę na jakiś temat, gdyż ma raczej umiarkowane zainteresowania koncentrujące się głównie wokół tego, co ma bezpośredni związek z jej osobą.

Obowiązkowa i bezkonfliktowa

Nie oznacza to jednak, by kobieta ta była całkowicie pozbawiona zalet, te jednak wymienione cechy najbardziej rzucają się w oczy w chwilę po poznaniu jej.

Do jej walorów można zaliczyć na przykład obowiązkowość, która każe jej wykonywać nawet najbardziej nielubiane zadania, mimo iż kosztuje ją to wiele wysiłku, a także zamiłowanie do porządku, które dotyczy wszystkich sfer jej życia, niekoniecznie jeśli chodzi o ład w otoczeniu. Ponadto pożycie z nią jest dość harmonijne, gdyż osoba ta stara się być bezkonfliktowa, choć może wynika to bardziej z tego, iż jest tak mocno skupiona na sobie, że poza tym mało rzeczy ją interesuj

11 komentarzy

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply