Antoni – śmieszne znaczenie

Znaczenie imienia Antoni – śmieszne znaczenie

Jest to imię staroświeckie i tak też zachowuje się noszący je człowiek. Już jak młody chłopiec zachowuje się jak zramolały dziad i uważa, że przeżył już wszystko, co było do przeżycia. Często wspomina czasy wojny jakby tam był i opowiada, jak to w ‘75 strajkował na pobliskim targu po podniesieniu cen czarnej rzodkwi, którą karmił swojego królika, choć wszyscy wiedzą, że panicznie boi się gryzoni.

Uchodzi za dziwka, nie tylko przez to, ale  w ogóle jest specyficzny i można to zauważyć na pierwszy rzut oka. Nosi dziwne, szarawe ubrania, które wyglądają, jakby je znalazł w kuble PCK, ewentualnie ukradł jakiemuś bezdomnemu i taki też zapach wydzielają, bo Antek chce zaoszczędzić wodę i nigdy ich nie pierze. Wydaje mu się, że nie widać na jego ciuchach brudu, ale ma rację – tylko mu się wydaje.

Ponieważ jednak stara się nadążać za postępem, jego ulubioną rozrywką jest oglądanie telewizji. Potrafi spędzać przy telewizorze całe dnie, siedząc tak blisko, że czubkiem nosa dotyka ekranu, a włosy jeżą mu się jak naelektryzowane – ma bardzo słaby wzrok. Jest żądny wiedzy o świecie, dlatego telewizor jest dla niego prawdziwym oknem na świat. Namiętnie ogląda wszystkie programy, z jakich może dowiedzieć się czegoś ciekawego, czyli seriale, a żeby dobrze zapamiętać, co w nich zobaczył, nie opuszcza żadnej powtórki.

ANTONI

Antoni – śmieszne znaczenie

Jeśli przedawkuje „M jak miłość” i nie może spać, bo rozmyśla o Kwaśniakowej, w której skrycie się kocha, ogląda programy kryminalne i utożsamia się z psychopatycznymi zabójcami. Potem idzie do swego pokoju i odgrywa obejrzane scenki dla swoich misiów i lalek z dzieciństwa, po czym jest tak przerażony, że nakrywa się kołdrą wraz z głową, co może kiedyś skończyć się uduszeniem jeśli na obiad zje fasolę.

W pracy nie liczy się dla niego płaca, ale to, by stale wykonywać takie same czynności. Jeśli zaś wykonywana czynność nie satysfakcjonuje go, może zostać panem do towarzystwa jakiejś bogatej, starszej pani i często właśnie tak toczy się jego życie.

Z partnerką ma wiele wspólnych zainteresowań, wymieniają się doświadczeniami z okresu międzywojennego, lecz mogą między nimi powstawać pewne animozje na skutek zamiany sztucznych szczęk, trzeba bowiem wiedzieć, że Antoni ma pełen garnitur sztucznych zębów już koło dwudziestki, a ponieważ ma słaby wzrok, nie odróżnia swoich zębów od protezy partnerki.

Zobacz też: Antoni

Related Posts

Tags:

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply