Apolonia

Znaczenie imienia Apolonia

Najważniejszą cechą Apolonii jest jej prawdomówność. Kobieta ta jest szczera zawsze i w każdej sytuacji, i można mieć pewność, że nie będzie kłamać nawet z najbardziej szlachetnych pobudek, uważa bowiem, że kłamstwa w żaden sposób nie da się usprawiedliwić i nawet najgorsza prawda jest lepsza od łgania.

Jest szlachetna i pełna bezinteresownej skłonności do niesienia pomocy, za którą nie oczekuje nawet zwykłej ludzkiej wdzięczności.

Darzona szacunkiem idealistka

Wszyscy, którzy ją znają, doskonale zdają sobie sprawę z wszystkich jej zalet i uważają ją za zupełnie wyjątkową osobę, nieco niedzisiejszą, bowiem w czasach, gdy każdy goni za własnym interesem, ona znajduje czas na zadumę i wsparcie dla innych.

Jest bardzo odpowiedzialna i jeśli podejmie się jakiegoś zadania, na pewno nie pozwoli sobie na żadne zaniedbanie. Cecha ta jest w niej bardzo silnie zarysowana już w młodym wieku i nieraz nawet kobieta ta bierze na swe barki odpowiedzialność za starsze, ale mniej od niej poważne rodzeństwo, nad którym roztacza opiekę i trzeba przyznać, że doskonale jej to wychodzi. Nigdy nie czuje się tym znużona ani też zniechęcona, jeśli nie widzi pozytywnych rezultatów swoich wysiłków, gdyż jest to dla niej jak najbardziej naturalne i jest zdziwiona, kiedy ktoś zwraca na to jej uwagę.

Lubi mieć wpływ na innych

Apolonia lubi znajdować się w centrum zaufania, ale nie dlatego, by podbudowywać tym swoje ego, ale dlatego, by móc wywierać wpływ na jak największą liczbę ludzi. Nie trzeba chyba dodawać, że jest to jak najlepszy wpływ, zależy jej bowiem, by zaszczepić w innych swoje szlachetne ideały, głównie jeśli chodzi o niesienie pomocy potrzebującym, szeroko pojętą ochronę słabszych  i ogólnie działalność charytatywną, której ona sama poświęca znaczną część swojego czasu.

Doskonała matka i żona

O sobie rzadziej myśli, za to jest bez reszty oddana swojej rodzinie, nie dziwi więc fakt, że doskonale wywiązuje się z roli matki. Jest nie tylko bardzo troskliwa i kochająca, ale także sprawiedliwa i ma wrodzony instynkt, dzięki któremu wie, jak ma postępować z dziećmi, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Wszystko to sprawia, że wyrastają one na prawdziwie wartościowych ludzi, którzy nie poddają się złym wpływom z zewnątrz, a wszystkie swoje dobre cechy mogą zawdzięczać tylko matce. Jako żona Apolonia również jest godna naśladowania, bo zawsze wie, czego jej mężowi potrzeba i nigdy mu się nie narzuca, kiedy nie życzy sobie on jej interwencji. Jest przy tym bardzo tolerancyjna i pozostawia mu dokładnie tyle swobody, by mógł on czuć się niezależny, ale jednocześnie kochany i potrzebny rodzinie oraz jej samej. To powoduje, że nigdzie nie jest w stanie znaleźć takiego szczęścia i poczucia akceptacji jak w domu, zatem jest bezgranicznie oddany i wierny swoim najbliższym.

Apolonia informacje

Imię Apolonia

  • szczęśliwy kamień: turmalin
  • szczęśliwy kolor: pomarańczowy
  • szczęśliwa liczba: 2

Apolonia imieniny

  • 9 lutego

Apolonia zdrobnienia

Poleczka, Apolcia, Polon, Apoloneczka, Poluś, Polga, Poliś, Poleńka, Polusia, Polunia, Pola, Polcia, Apola, Loneczka, Lonia, Apolonka, Lońka, Polka, Polly, Polonka, Polcik, Apolinka

Znane osoby o imieniu Apolonia

  • Apolonia Ponińska — polska arystokratka
  • Apolonia Chałupiec — aktorka

imię Apolonia w językach obcych

Apolonia w językach obcych

  • francuski – Apollonie
  • angielski, niemiecki – Apollonia
  • hiszpański – Apolonia

1 komentarz

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply