Bartek

Znaczenie imienia Bartek

Mężczyzna obdarzony tym imieniem na pewno zasługuje na szacunek, a nawet podziw z powodu wielu cech, jakie posiada, jednak niewątpliwie najbardziej godną podziwu jest jego wielka uczciwość. Nigdy nie zdarzy się, by kogokolwiek zawiódł czy oszukał, bardzo dba, by nie zrobić tego nawet nieświadomie, dlatego po kilka razy sprawdza wykonane przez siebie czynności pod tym kątem. Jest dobrym przyjacielem, choć niełatwo zdobyć jego przyjaźń, ale właśnie tym jest ona cenniejsza. Nigdy nie zawodzi swych przyjaciół w potrzebie, zwłaszcza gdy wie, że jest dla nich ostatnią deską ratunku i w takich przypadkach jest gotów do największych poświęceń, mimo iż na ogół zazdrośnie szczerze swego interesu i nie jest skłonny do obdzielania ludzi swoim cennym czasem.

Pełen współczucia Wyróżnia się swoją dobrocią i empatią. Nigdy nie przejdzie obojętnie obok cudzego nieszczęścia i gotów jest oddawać ludziom rozmaite przysługi, nawet kosztem własnych spraw. Często ma to miejsce, gdyż nie dba o własne interesy tak, jak o cudze dobro, choć jego bliscy czasem mogą mieć o to do niego pretensje, lecz niesłusznie. Bardzo zależy mu na tym, by ludzie podziwiali go za jego zaradność i stara się okazać ją na wszystkie możliwe sposoby. Najdogodniejszym do tego sposobem jest dla niego oczywiście zdobycie znacznego majątku i jest to jeden z jego priorytetów. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie potrafi żyć bez bogactwa i nie chce tego, jednak pokusa szybkiego wzbogacenia się może ściągnąć na jego głowę poważne kłopoty, dlatego powinien starać się zmierzać do tego uczciwą drogą pracy i wyrzeczeń, a nie kombinowaniem i podstępami.

Cieszy się dobrą reputacją Otoczenie ceni Bartka głównie za jego wielką pracowitość, ponieważ bardzo sumiennie wywiązuje się on ze wszystkich swoich obowiązków i nigdy nie narzeka na zadania, jakie przyszło mu wykonywać. Im bardziej ich nie lubi, tym szybciej stara się z nimi uporać, nigdy się nie wymigując, lecz nie można mu nigdy zarzucić, by robił coś połowicznie, gdyż jest perfekcjonistą i nie pozwala sobie na fuszerkę. Jednakże trzeba przyznać, że jest dość chwiejny na polu zawodowym, bo mimo iż wydaje się, że jest zupełnie zdecydowany i doskonale wie, czego dla siebie pożąda, tak naprawdę, kiedy zbliża się decydujący moment, cała pewność siebie i rezon opuszczają go. W sytuacjach, gdy wymagana jest od niego całkowita koncentracja i zdecydowanie, nie umie wykazać się tymi cechami i traci zdrowy rozsądek.

Nieodporny na stres Obawa, że podejmie niewłaściwą decyzję, paraliżuje go niemal zupełnie, wobec czego zazwyczaj popełnia błąd lub też całkowicie marnuje swoją wielką szansę. Takie sytuacje są dla niego niedobre także z tego względu, że świadomość porażki, do której sam doprowadził, wpływa bardzo niekorzystnie na jego samopoczucie i motywację. Prawie całkowicie traci wówczas ochotę do podejmowania dalszych działań i dużo czasu musi upłynąć, zanim znów znajdzie w sobie siły i wolę walki. Tym bardziej więc nie powinien nikogo dziwić fakt, że bardzo ważna jest dla niego rodzina i to w cieple domowego ogniska czuje się najlepiej, bez względu na to, jak dobrze wiedzie mu się w pracy czy jak świetnie czuje się wśród swych przyjaciół.

 

Bartek informacje

Imię Bartek

 • szczęśliwa liczba: 1
 • planeta: mars
 • zwierzę: szczur
 • szczęśliwy kolor: brązowy
 • pochodzenie: zdrobnienie imienia bartłomiej
 • roślina: kaktus
 • znak zodiaku: ryby, rak
 • szczęśliwy kamień: opa

Bartek zdrobnienia

 • Bartunio, Bartula, Barti, Bartuś, Barteczek

Znane osoby o imieniu Bartek

 • Bartek Wrona
 • Bartek Kasprzykowski

Related Posts

7 komentarzy

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply