Bogna

Znaczenie imienia Bogna

Kobieta nosząca to imię jest naprawdę urocza. Nikt nie może się jej oprzeć, gdyż jest pełna wdzięku, ciepła i ma doskonałe poczucie humoru. Mimo iż ma wiele zalet, dzięki którym znacznie przewyższa innych ludzi na bardzo wielu polach, nigdy się nie wywyższa, a nawet zdaje się kompletnie tego nie zauważać, choć tu już raczej należy w tym dopatrywać się jej czystej kokieterii, gdyż jest tak bystrą i inteligentną osobą, że nic nie ujdzie jej uwadze. Jest zrównoważona i nigdy nie pozwala sobie na jakieś niepohamowane reakcje, także dlatego, że jest na to zbyt kulturalna i wydaje jej się, że zwyczajnie jej to nie uchodzi.

Ma doskonałe maniery

Jest prawdziwą damą, mimo iż nikt nigdy nie uczył jej wielkopańskich manier, ale wbrew temu, co czasem jej się zarzuca, nie ma w tym nic z pozerstwa. Jest staranna, mocno przykłada się do wszystkich swoich zadań, nawet tych zupełnie błahych, gdyż wstydzi się wywiązywać ze swych obowiązków połowicznie i wychodzi z założenia, że jej to nie wypada. Widać zatem, że wysoko stawia sobie poprzeczkę jeśli chodzi o jej zachowanie, ale przeważnie udaje jej się postępować wobec wytyczonych sobie zasad i nie można jej w tym względzie nic zarzucić, tym bardziej, że w stosunku do innych wcale nie jest taka wymagająca i na wiele rzeczy jest w stanie przymknąć oko.

Dba o swą prezencję

Jest prawdziwą perfekcjonistką jeśli chodzi o własną osobę, zarówno w kwestii wykształcenia, jak i wyglądu czy zachowania. Nikt nigdy nie zobaczy jej zaniedbanej, nieuczesanej czy bez starannego makijażu, nawet jeśli będzie zbliżał się koniec świata czy przeżyje jakąś osobistą tragedię. Według niej nic nie usprawiedliwia niedbalstwa i niechlujstwa i jest to jedyne, czego nie może wybaczyć ludziom, choć rzecz jasna jest zbyt dobrze wychowana, by komukolwiek dać to odczuć. Bogna ma nietypowe zainteresowania i zwykle posiada szereg pasji, którym poświęca cały swój wolny czas, którego jednakże nie ma zbyt dużo. Przede wszystkim uwielbia podróżować, jednak wcale nie po to, by wypoczywać. Przeciwnie, na swych wyjazdach spędza czas bardzo czynnie, zwiedzając rozmaite miejsca, najchętniej zabytki i muzea.

Ma wiele pasji

Mocno interesuje się historią oraz archeologią, uwielbia oglądać eksponaty przedmiotów należących do ludzi z minionych epok i często sama kolekcjonuje jakieś okazy. Pasjonuje się też kulturą wysoką, a najlepiej odpoczywa, czytając dobre książki, choć jest tak wybredna, że naprawdę rzadko może znaleźć taką, która w stu procentach zaspokaja jej oczekiwania. Jest osobą bardzo wysublimowaną, nieco dystyngowaną, ale nigdy nie wyniosłą, choć czasem ci, którzy znają ją tylko powierzchownie, właśnie tak ją odbierają i przekazują to dalej czyniąc jej w dalszym środowisku opinię osoby mającej maniery wielkiej damy i wywyższającej się. Jest to dla niej bardzo krzywdzące i może jej zaszkodzić zwłaszcza jeśli chodzi o kontakty z płcią przeciwną, gdyż duża część mężczyzn od razu rezygnuje z prób zbliżenia się do niej, uważając, że z miejsca znajdują się na straconej pozycji. Jest to poniekąd racja, gdyż rzeczywiście jest to ich strata  jeśli ze strachu czy innych powodów nie poznają jej, bo sami odbierają sobie szansę na wspaniałą partnerkę.

 

Bogna informacje

Imię Bogna

  • szczęśliwa liczba: 3
  • szczęśliwy kolor: koniakowy
  • szczęśliwy kamień: bursztyn

Bogna imieniny

  • 20 czerwca
  • 23 lipca

Bogna zdrobnienia

  • Bonia, Bogusia, Bogunia

Przysłowia z imieniem Bogna

  • „Bezkompromisowa Bogna Patałacha wnet precz pogna”

Znane osoby o imieniu Bogna

  • Bogna Sokorska – śpiewaczka
  • Bogna Sworowska – modelka, II wicemiss Polonia z 1987 roku
  • Bogna Wernichowska – pisarka

7 komentarzy

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply