Dalia

Znaczenie imienia Dalia

Kobieta nosząca to imię wyróżnia się swoją subtelnością oraz wrażliwością. Ma bardzo łagodne obejście, ogromnie stara się, by nikogo nawet przypadkowo nie urazić, a już na pewno nie zrobi tego celowo. Wynika to z tego, iż wszystkich sądzi własną miarą i wydaje jej się, że skoro ona tak mocno wszystko przeżywa, to i inni tak mają, więc jasne jest, że stara się im tego zaoszczędzić. Niestety jednak wobec niej ludzie rzadko przejawiają podobną wyrozumiałość, ona zaś jest zbyt skryta, by mówić im o tym, co ją boli, więc nader często skrywa w sobie wielki żal, którego istnienia nawet nikt się nie domyśla.

Wrażliwa i delikatna

Nigdy nie potrafi być wyrachowana ani egoistyczna, nie potrafi nawet walczyć o swoje wówczas, gdy byłoby to jak najbardziej wskazane i rzecz jasna nie wychodzi jej to na dobre. Często na tym traci i może nawet bardzo cierpieć, ale na próżno można mieć nadzieję, że kiedyś się zmieni, mimo iż jej bliscy, którym na sercu leży jej dobro, starają się zaszczepić jej trochę zdrowego egoizmu i przekonać ją, że bycie dobrą i wrażliwą nie popłaca. Nawet jeśli Dalia doskonale zdaje sobie z tego sprawę, to droga między zrozumieniem tego a zmianą swej osobowości jest bardzo daleka i w jej przypadku raczej nie ma co liczyć na zmiany. Czasami jednak, w rzadkich przypadkach, zdarza się tak, że kiedy jej życie jest wyjątkowo ciężkie i stale spotykają ją jakieś przykrości ze strony innych, przestaje im to na bieżąco wybaczać i staje się zatwardziała w swym gniewie, ale nawet wówczas na pewno nie będzie działać na niczyją szkodę, bez względu na to, jak wiele mogłaby na tym zyskać.

Bezbronna wobec innych

Ludzie często nawet ranią ją przez przypadek, zupełnie się tego nie domyślając, a ona oczywiście dławi to wszystko w sobie, ale nigdy nie wybucha, nawet gdy takich uraz nazbiera się w niej bardzo dużo. Niemniej jednak skrywa w sobie wielką pretensję do ludzi za to, że nawet jej najbliżsi nie starają się jej poznać do końca i zrozumieć. Właśnie owo niezrozumienie jest największą tragedią jej życia, gdyż z tego biorą się wszystkie jej problemy, a także – bardzo często – niemożność poukładania sobie życia osobistego. Nie da się ukryć, że Dalia ma bardzo wielki problem ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie partnera, gdyż chce, jak każdy zresztą, by osoba, której odda swoje serce, w pełni ją rozumiała, a przynajmniej podejmowała w tym celu wiele starań.

Bywa źle oceniana

Jednakże mężczyźni rzadko mają dla niej odpowiednią dozę cierpliwości, najczęściej mają ją za zmanierowaną panienkę przeżywającą wydumane problemy i oczekującą od nich nie wiadomo czego. Zwykle nawet nie są w stanie zrozumieć, o co jej chodzi, nie mówiąc już o zaspokojeniu jej oczekiwań, nic zatem dziwnego, że ciężko jest jej znaleźć kogoś, z kim mogłaby zbudować trwały i szczęśliwy związek. Nie jest to jednak niemożliwe i jeśli ktoś jest jej przeznaczony, to z pewnością prędzej czy później spotka go na swojej drodze, a gdy już się to stanie, na pewno będzie potrafiła to docenić i odwdzięczyć mu się za wszystko, co on będzie w stanie dla niej zrobić. Potrafi być wspaniałą partnerką, wyrozumiałą, cierpliwą i ogromnie łagodną. Na pewno nie będzie zrzędzić ani robić awantur, raczej, gdy coś nie będzie jej odpowiadać, będzie kryć to w sobie i próbować sama sobie z tym jakoś poradzić, nie chcąc obarczać tym swojego ukochanego.

 

Dalia informacje

Imię Dalia

 • szczęśliwa liczba: 9
 • osobowość: ta, co mierzy, co waży
 • znak zodiaku: waga
 • szczęśliwy kolor: różowy
 • szczęśliwy kamień: koral
 • roślina: jemioła
 • zwierzę: kogut
 • główne cechy: uczuciowość, towarzyskość, dynamizm, zmysłowość

Dalia imieniny

 • 29 października

Dalia zdrobnienia

 • Daluś, Dalusia, Doll, Dali, Dalusiek, Dalik, Dalyaa, Dalioszek, Dalka, Dalinka, Dajla, Dalisława, Dala, Duśka, Daliuszka, Dalolka, Dalina, Daleczka, Daliore, Dalida, Dalajla, Dalianna, Dalijka, Dal, Daluśka, Dalianka, Dalcia, Dalioszka, Dalunia, Daljuś, Daluśa, Dalicja

Znane osoby o imieniu Dalia

 • Dalia Itzik, izraelska polityk
 • Dalia Grybauskaitė, litewska polityk, prezydent Litwy

imię Dalia w językach obcych

Dalia w językach obcych

 • ang. – Dahlia
 • fr. – Dalie, Dahlia
 • niem. – Dalila, Delila, Delilah
 • połd. – słow. – Dalija

5 komentarzy

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply