Dorian

Znaczenie imienia Dorian

Dorian wyróżnia się wysoką kulturą osobistą i wielkim taktem. Zawsze wie, jak się zachować, czym urzeka szczególnie płeć przeciwną, która jest wyczulona na jego wrodzoną elegancję i wdzięk. Posiada nieprzeciętną wyobraźnię i ma nawet skłonność do fantazjowania, tym bardziej, że pociąga go wszystko, co niezwykłe i niebanalne i stara się doszukiwać takich rzeczy w swoim otoczeniu nawet wówczas, gdy inni ludzie zupełnie ich nie dostrzegają. W ogóle człowiek ów często przejawia zainteresowania odmienne niż reszta ludzi i nie każdy potrafi się z nim z tego powodu porozumieć, czasem nawet uchodzi za dziwaka, ale nie przeszkadza mu to, bo wie, że znacząco odbiega od reszty. Jest człowiekiem uroczym, pełnym wdzięku i ludzie nie mogą się mu oprzeć – muszą mu wybaczać jego wady i poprawiać błędy, jakie popełnił. Nie poddaje się on nigdy przeciwnościom losu i jeśli coś sobie postanowi, nawet nie przychodzi mu do głowy myśl, że mogłoby mu się to nie powieść. Cechuje go duży praktycyzm oraz to, że zawsze doskonale orientuje się w bieżącej sytuacji. Nie ma najmniejszych problemów z dokonaniem trafnej oceny okoliczności, w jakich się znajduje, zatem zawsze wie, co i jak ma robić. W tłumie czuje się obco i dlatego ucieka w swój własny świat, w którym czuje się swobodnie.

Lubiany, ale nie przez wszystkich

Nie ma wielu przyjaciół, zwłaszcza wśród mężczyzn, gdyż jest wobec nich dość nieufny i z nikim nie chce się spoufalać. Winą za to należy też na pewno w jakimś stopniu obarczyć zazdrość, jaką panowie wobec niego odczuwają, gdyż w jego towarzystwie zaczynają obawiać się o swoje powodzenie wśród kobiet. Jest wielkim estetą, kocha wszystko, co piękne i nosi znamiona artyzmu, przez co sam nieraz wygląda ekstrawagancko i zachowuje się dość nietypowo, zadziwiając, ale i ciekawiąc tym swoje otoczenie. Obserwowanie, jaki inni ludzie są mu posłuszni, sprawia mu prawdziwą przyjemność i nawet nie musi mieć z tego wymiernych korzyści, wystarczy mu sama tego satysfakcja.

Niebanalna osobowość

Jego życie jest zmienne jak on sam, bowiem podlega jego nastrojom i czasem wszystko układa się po jego myśli, ale jednym nieostrożnym ruchem wykonanym pod pływem jakiegoś chwilowego impulsu może wszystko zaprzepaścić i zniweczyć wysiłki nawet wielu lat. Powoduje to, że ciężko jest mu realizować się w jednej dziedzinie i osiągnąć w niej szczyt, tym bardziej, że często porzuca rozpoczęte zadania na rzecz nowych, które przyciągnęły jego uwagę. Mimo wszystko może zrobić znaczną karierę, głównie jak uczony, ale też może być przedstawicielem czy rzecznikiem prasowym, ponieważ potrafi eksponować dobre strony i ukrywać złe, a także nadaje się do publicznych wystąpień. Jest osobą bardzo interesującą pod wieloma względami, nic zatem dziwnego, że zwykle jest oblegany przez prawdziwy tłum znajomych. Błyszczy na tle otoczenia swoją wiedzą i praktycznie na każdy temat ma coś do powiedzenia, więc niemal wszystkim imponuje i jest atrakcją wszelkich spotkań.

 

Dorian informacje

Imię Dorian

  • szczęśliwy kamień: hematyt
  • szczęśliwa liczba: 7
  • szczęśliwy kolor: grafitowy

Dorian imieniny

  • 22 stycznia
  • 22 maja

Dorian zdrobnienia

  • Dorianek, Dorku, Doduś, Dodo, Doryś, Dolorez, Ian, Doruś, Rianek, Dorek, Doreczek, Doriando, Duduś, Doro, Dor, Dorianus, Dorcio, Dorianix, Doriano, Dorianowicz, Dorino

Znane osoby o imieniu Dorian

  • Dorian Gray, bohater powieści Portret Doriana Graya O. Wilde’a

imię Dorian w językach obcych

Dorian w językach obcych

  • Dorian (ogólnie przyj. forma)

4 komentarze

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply