Felicja

Znaczenie imienia Felicja

Znaczenie imienia Felicja

Każda kobieta nosząca imię Felicja jest niezwykle inteligentna, sprytna i zaradna. Potrafi poradzić sobie niemalże w każdej sytuacji. Nie zrażają jej problemy, gdyż jest spokojna i zrównoważona. Uważa, iż nie ma sytuacji i bez wyjścia i zamiast panikować, denerwować się czy rozpaczać, należy się uspokoić i zastanowić nad najlepszym rozwiązaniem, gdyż takie na pewno się znajdzie. Jest to kobieta o wielkim sercu, bardzo szlachetna. Boli ją cierpienie innych ludzi i zwierząt i dlatego często angażuje się w akcje charytatywne i pomoc potrzebującym. Swoim ciepłem, spokojem i opanowaniem przyciąga do siebie nie tylko najbliższych, ale również innych ludzi. Właśnie dlatego otacza się gronem przyjaciół, którzy uwielbiają ją i podziwiają. Felicja doskonale czuje się pośród znajomych, uwielbia spędzać z nimi czas, jednakże nie dla niej są całonocne imprezy czy szalone wypady. Ona woli spędzać czas w spokoju, w klimatycznej kawiarni, kinie, teatrze lub zaciszu domowym. Nie lubi wrzasku, huku, hałasu i tłumów. Pomimo to jest bardzo towarzyska i często spotyka się z przyjaciółmi. Chętnie organizuje przyjęcia, co wychodzi jej świetnie, gdyż jest nie tylko doskonałą kucharką, ale sprawdza się także w zarządzaniu sprawami organizacyjnymi.

Trzeba zaznaczyć, iż Felicja posiada niezwykle skomplikowany charakter i czasem zamyka się w sobie, odsuwa od ludzi i wolny czas wykorzystuje na przemyślenia i marzenia. Kobieta o tym imieniu uwielbia ludzi, doskonale sprawdza się jako żona i matka. Jest bardzo opiekuńcza i dbanie o dom i ukochanych ludzi sprawia jej przyjemność. Idealny związek może stworzyć z mężczyzną poważnym, ustatkowanym, rodzinnym i inteligentnym. Nie dla niej szaleni ryzykanci i ludzie żyjący z dnia na dzień. Felicja bowiem lubi mieć wszystko zaplanowane. Sprawia to, iż czuje się bezpiecznie. Nie lubi okazywać swych uczuć, ale jest bardzo ciepła, uczuciowa i kochająca.

Doskonale odnajduje się w roli oddanej przyjaciółki. Jest zawsze chętna do pomocy, nigdy nie zostawi w potrzebie. Czasem może poświęcić swoje szczęście dla najbliższych ludzi. Musi jednak wiedzieć, czuć, że ona dla nich także jest bardzo ważna i może liczyć na wsparcie w każdej sytuacji. Wychodzi z założenia, że powinniśmy traktować ludzi tak, jak oni traktują nas. Oczekuje szacunku, szczerości, lojalności. Gardzi kłamstwem, obłudą i udawaniem tego, kim się w rzeczywistości nie jest. Felicja bowiem bardzo szybko potrafi ocenić, kto nie jest wobec niej szczery i kto ma złe zamiary. Nie jest naiwną kobietą i nie pozwoli zrobić krzywdy ani sobie, ani nikomu ze swojej rodziny. Za ogromną miłość, opiekę, oddanie i szacunek jest uwielbiana przez partnera i dzieci.

 

Imię Felicja

  • szczęśliwy kamień: diament
  • szczęśliwa liczba: 1
  • szczęśliwy kolor: fiolet

 

Felicja imieniny

  • 24 stycznia
  • 27 kwietnia

 

Felicja zdrobnienia

Felcia, Feliśka, Fela, Felunia

 

Znane osoby o imieniu Felicja

  • Św. Felicja
  • Felicja Kruszewska

 

Felicja w językach obcych

  • angielski: Felice, Felis, Felicity
  • francuski: Félicie, Félicienne, Félicité
  • niemiecki: Felicie, Felicitas

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply