Gracjana

Znaczenie imienia Gracjana

Zdolności kobiety noszącej to imię są bardzo wszechstronne i trudno jest je wszystkie wyliczyć. Części z nich nawet ona sama nie jest świadoma i ujawniają się u niej z czasem, zaskakując ją samą, zaś u jej otoczenia wzbudzając prawdziwą zazdrość. Ich liczba powoduje bowiem, że Gracjana może przebierać w ofertach pracy i to, że wybierze dla siebie jakiś konkretny zawód, wcale nie oznacza, że będzie się skupiać tylko na tej jednej czynności. Zwykle też nie może narzekać na brak pracy, zwłaszcza, że jest bardzo zaradna i obrotna. Można się od niej uczyć przedsiębiorczości, bowiem jest ona w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji – znajomi czasem mawiają o niej, że wszystko, czego dotyka, zamienia w złoto i właściwie trudno się z tym nie zgodzić.

Pieniądze nie są dla niej ważne

Mało jednak zależy jej na bogactwie. Jest bardzo pracowita i nie lubi nudy, więc głównie dlatego zajmuje się nawet kilkoma czynnościami naraz, ale pieniądze wcale nie są dla niej najważniejszą sprawą i nigdy nie są jej celem. Jest zwykle wysoko wykształcona, ale wcale nie po to, by dzięki temu zdobyć dobrą, czyli dobrze płatną, pracę, a dla własnej satysfakcji. Poza tym osoba ta zwyczajnie lubi się uczyć, a jeśli dodać do tego fakt, że nauka przychodzi jej bez żadnych trudności i ma doskonałą pamięć, nie powinien dziwić nikogo fakt, iż jest zawsze prymuską i błyszczy swoją wiedzą gdziekolwiek się pojawia.

Wiedzie ciekawe życie

Jej zainteresowania również są bardzo wszechstronne i dzięki temu poznaje otaczający ją świat we wszystkich możliwych wymiarach. Bardzo chętnie zwłaszcza poznaje ludzi, od których bezpośrednio może czerpać wiedzę i nieraz w tym celu podejmuje wiele podróży. Nie w jej stylu są wakacyjne wyjazdy, by poleżeć na plaży, zawsze chce spędzać czas aktywnie i jak najwięcej z tego wyciągać dla siebie korzyści, głównie naukowych. Jest ciekawa świata, interesuje ją niemal wszystko, nie można znaleźć dziedziny, na temat której nie miałaby czegoś do powiedzenia, przy czym są one czasem tak od siebie odległe, że przyprawiają o prawdziwy zawrót głowy, a ona doskonale się w tym wszystkim odnajduje. Wszystko to powoduje, że jest bardzo pożądaną towarzyszką wśród swoich znajomych, chociażby dlatego, że zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia i nie da się nudzić w jej towarzystwie. Jej to bardzo odpowiada, gdyż uwielbia znajdować się w dużym gronie, zwłaszcza, gdy stanowi jego ścisłe centrum i wszyscy są nią zachwyceni.

Lubi uwodzić mężczyzn

Nie da się ukryć, że ceni sobie zwłaszcza towarzystwo mężczyzn i bardzo się cieszy, kiedy widzi, że nie tylko imponuje im swoją obszerną wiedzą, ale też zwyczajnie się im podoba. Chętnie z nimi flirtuje i angażuje się w przelotne romanse, dłuższe związki jej nie interesują. Dopiero kiedy się zakocha, być może zechce z kimś założyć rodzinę, jednak trzeba wiedzieć, że nie jest typem kury domowej i jej bliscy muszą pogodzić się z tym, że mimo iż są dla niej ważni, to nigdy nie zrezygnuje dla nich z pozostałych sfer swojego życia. Musi koniecznie realizować się na wielu polach i oddawać się swoim pasom, jest jej to niezbędne do szczęścia, a gdyby zamknęła się w domu i poświęciła jedynie rodzinie, na pewno miałaby poczucie, że marnuje swoje życie.

 

Gracjana informacje

Imię Gracjana

  • szczęśliwy kamień: agat
  • szczęśliwa liczba: 2
  • szczęśliwy kolor: zielony

Gracjana imieniny

  • 23 października

Gracjana zdrobnienia

  • Gracjanusia, Gruśka, Grasia, Gruś, Gracja, Gracjusia, Gratka, Graszek, Graczek, Gracjunia, Gracuś

 

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply