Idalia

Znaczenie imienia Idalia

Charakterystyczna cecha kobiety noszącej to imię nie jest niestety dla niej powodem do dumy, gdyż jest to jej niestałość w uczuciach. Dotyczy to nie tylko miłości, co jeszcze można byłoby do pewnego stopnia zrozumieć, ale wszystkich jej związków z ludźmi. Chce ona za wszelką cenę zachować niezależność i nie lubi czuć się skrępowana żadnymi więzami. Nie zależy jej nawet na przyjaźniach i na próżno można się po niej spodziewać, że kiedyś się do kogoś przywiąże, gdyż po prostu czasami nie jest do tego zdolna. Może długi czas z kimś przebywać, a potem bez żadnego żalu go opuścić. Dla niej oczywiście nie jest to żadnym problemem, a nawet czasem wychodzi jej na dobre, bo niewątpliwie pozwala jej zaoszczędzić mnóstwo rozczarowań czy na przykład negatywnych emocji związanych z nieodwzajemnioną miłością. Jednak przez tę swoją cechę może poważnie zranić innych ludzi, zwykle mimowolnie, gdyż przecież nie jest to zależne od niej.

Grozi jej samotność

Kiedy zaś wszyscy zrozumieją, że mimo iż sami się do niej przywiązują, ona nigdy nie odwzajemni się tym samym, mogą ją zwyczajnie opuścić, a prędzej czy później, przy całej jej chęci do zachowania niezależności i wolności, na pewno zacznie jej doskwierać samotność. Niestety jednak Idalia nie może raczej nic na to poradzić, gdyż nawet gdyby chciała udawać przywiązanie, raczej nie miałaby w tym większych szans, dlatego musi jakoś żyć z tym, co ma. Często również zmienia zdanie i bardzo ciężko jest jej pozostać przy jakimś postanowieniu. Jej znajomi wiedzą, że raczej nie ma jakichś ustalonych poglądów, ponieważ granica między jej zasadami a innymi jest bardzo cienka, wręcz płynna. Czasami wynikają na tym tle jakieś nieporozumienia albo nawet problemy, zwłaszcza wtedy, gdy kobieta ta sama nie wie, jaki ma pogląd na daną sprawę i bardzo denerwuje się, kiedy ktoś oczekuje od niej zdecydowanych deklaracji.

Nie umie wytrwać w związku

Dość trudno przez to wszystko się z nią żyje, dlatego jeśli chodzi o mężczyzn, jej związki przeważnie nie trwają długo. Jej to, rzecz jasna, idealnie odpowiada, ponieważ dzięki temu nie może znudzić się swymi partnerami. Jednak częściej to ona kończy znajomość, gdyż mimo tego, iż ma trudny charakter i czasem ciężko z nią wytrzymać, jest na pewno interesującą kobietą i u jej boku nie można się nudzić. Na pewno wie ona, jak urozmaicić sobie życie, a przy okazji osób, które w danym momencie są z nią połączone jakimiś luźnymi więzami. Nie znosi bowiem monotonii i wszelkiej rutyny i zrobi wszystko, byle tylko z tym walczyć. Chce ciągle przeżywać nowe przygody i zapewniać sobie nowe wrażenia, do czego ma – trzeba jej to przyznać – spory talent i nie wymaga to od niej tak wiele wysiłku, jak od innych ludzi. Czasami oczywiście pakuje się przez to w kłopoty, nieraz nawet całkiem poważne, ale i tak nie jest to dla niej powód, by zrezygnować ze swoich dążeń, ponieważ uważa, że wszelkie urozmaicenie, nawet jeśli jest nie do końca dobre, jest przez nią pożądane, a poza tym zawsze może się dzięki temu czegoś nowego nauczyć i zdobyć cenne doświadczenie. To jest dla niej bardzo ważne, ponieważ Idalia jest, wbrew temu, co może się niektórym osobom wydawać, bardzo rozsądna i zależy jej na tym, by popełniać jak najmniej życiowych błędów.

 

Idalia informacje

Imię Idalia

  • szczęśliwa liczba: 9
  • szczęśliwy kamień: kwarc różowy
  • szczęśliwy kolor: różowy

Idalia imieniny

  • 15 listopada

Idalia zdrobnienia

  • Ida, Idunia, Iduś, Idalka, Idusia

Przysłowia z imieniem Idalia

  • „Idalia jest wręcz nachalna, A miała być — idealna.”

Znane osoby o imieniu Idalia

  • Idalia Tomczak – prezenter w radiu Eska Rock
  • Idalia – jedna z postaci Fantazego Juliusza Słowackiego, hrabina
  • Baronowa Idalia Elzonowska z powieści Trędowata Heleny Mniszek

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply