Iga

Znaczenie imienia Iga

Kobieta nosząca imię Iga ma szereg zalet, które czynią z niej prawdziwą duszę towarzystwa.

Gdziekolwiek się pojawia, potrafi zjednywać sobie ludzi i ma przyjaciół niemal w każdym zakątku świata. Jest bardzo koleżeńska, sympatyczna oraz gościnna.

Szalenie towarzyska

Każdego gotowa jest wysłuchać w razie potrzeby i poświęcić mu tyle czasu, ile potrzebuje, nie oczekując nic w zamian i służąc dobrą radą. Uwielbia podejmować u siebie gości i nie szczędzi na to ani wysiłków, ani czasu, ani pieniędzy, co nieraz może być w niej rozwinięte do tego stopnia, że może zaniedbywać swoje inne obowiązki, koncentrując się jedynie na życiu towarzyskim, choć zazwyczaj jednak potrafi zachować zdrowy umiar we wszystkich dziedzinach życia.

Lubi nowe wyzwania

Iga jest ogromnie przedsiębiorcza i co chwilę angażuje się w jakieś nowe przedsięwzięcia, w których może wykazać się swoją zaradnością, obrotnością i niezliczonymi umiejętnościami, jakie posiada lub jakie dopiero zamierza posiąść. Zawsze jednak musi skończyć poprzednie zadanie zanim zabierze się do następnego, bo ma doskonałą świadomość tego, iż łapanie kilku srok za ogon nie doprowadzi jej do sukcesu.

Ponadto Iga woli działać zdecydowanie wolniej, ale świadomie i bez zbędnego ryzyka niż rzucać się od razu na głęboką wodę z nadzieją, że ryzyko jej się opłaci i odniesie oszałamiający sukces przy minimum wysiłku. Taka metoda może niekoniecznie sprawdza się w przypadku innych ludzi, ale  z jej charakterem współgra idealnie i przynosi jej jak najlepsze skutki – naprawdę rzadko zdarza się, by Idzie nie udało się dostać tego, co sobie zaplanowała osiągnąć i tylko wyjątkowo nieszczęśliwy dla niej splot okoliczności i wydarzeń może uniemożliwić jej osiągnięcie zamierzonego sukcesu.

Wszystko osiąga dzięki szczęściu i pracowitości

Zazwyczaj los jej sprzyja, tak że niektórzy z zawiścią patrzą na koleje jej życia i uważają ją za osobę w czepku urodzoną, nie jest to jednak do końca prawda, bowiem każdy jej sukces jest w znacznym stopniu okupiony ciężką, wytrwałą pracą i wiarą w siebie, a szczęście to jedynie niewielki ułamek składający się na całość jej sukcesu. Iga jest także bardzo pracowita i to jedna z jej najważniejszych cech, bowiem właściwie można stwierdzić, że determinuje ona całe jej życie.

Nie tyle nawet stale coś robi, by wywiązać się ze swoich obowiązków, ale po to, by zabić nudę, nie znosi bowiem bezczynności  i wydaje jej się, że jeśli nic nie robi, nawet przez krótki czas, to marnuje swoje życie, co jest według niej zachowaniem jak najbardziej godnym potępienia. W sprawach, na których nie zależy jej szczególnie mocno, jest zdolna do ryzyka, bo lubi od czasu do czasu podnieść sobie poziom adrenaliny, ale zawsze działa z głową i na pewno nie sprowadzi tym na swoją głowę żadnych kłopotów.

Iga informacje

Imię Iga

 • szczęśliwy kolor: żółty
 • szczęśliwy liczba: 8
 • szczęśliwy kamień: bursztyn

Iga imieniny

 • 16 października
 • 31 lipca
 • 11 maja

Iga zdrobnienia

Igusia, Iguś, Igunia, Igcia

Przysłowia z imieniem Iga

 • „Nie chodzę do Igi, bo Iga W sprawach miłości się miga.”
 • „Wykorzystać chciałem Igę, Lecz mi pokazała figę!”

Znane osoby o imieniu Iga

 • Iga Mayr – polska aktorka
 • Iga Cembrzyńska – polska aktorka
 • Iga Wyrwał – polska modelka i aktorka

Related Posts

9 komentarzy

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply