Jak wybrać imię dla dziecka?

Znaczenie imienia Jak wybrać imię dla dziecka?

Jeżeli szukasz imienia dla swojej pociechy, na pewno niejeden raz zastanawiałaś się, czym należy się kierować przy wyborze. 

Czy ważne jest tylko to, żeby imię nam się podobało, czy trzeba zwrócić uwagę na coś jeszcze?

Czym kierowano się przy wyborze imion kiedyś?

Nasi prapradziadkowie wierzyli, że każdemu z imion przyporządkowane są określone siły magiczne, przekazywane osobie, która je nosi, programujące tę osobę na przyszłość.

Co ciekawe, nie zawsze nadawano imiona na stałe – niejednokrotnie zmieniały się one wraz ze zmianami zachodzącymi w życiu danej osoby, były wróżbami czy błogosławieństwami na przyszłość, mającymi wpływ na całe życie.

Jak wybiera się imiona dzisiaj?

Mimo że teraz nadaje się imiona na stałe i raczej nie wierzy się w ich magiczną siłę, przed wyborem imienia warto – nawet z czystej ciekawości – poznać jego znaczenie, dowiedzieć się, jak komponuje się ze znakiem zodiaku naszego dziecka, z jakimi cechami charakteru się wiąże, jakie jest jego pochodzenie itp.

Trzeba też zastanowić się, czy chcemy kierować się modą, czy tradycjami rodzinnymi – czy chcemy, żeby nasze dziecko wyróżniało się oryginalnym imieniem wśród rówieśników, czy wręcz przeciwnie, żeby ginęło wśród masy koleżanek czy kolegów, których rodzice dokonali takiego samego wyboru jak my, zwracając uwagę tylko i wyłącznie na rankingi popularności.

Warto też przemyśleć, jak wybrane przez nas imię czy imiona komponują się z nazwiskiem. Często bowiem możemy wybrać zbyt oryginalne imię do prostego nazwiska lub do nazwiska równie oryginalnego i połączenie takie może być co najmniej śmieszne, a w przyszłości być może przysporzy naszej pociesze wielu problemów

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply