Julita

Znaczenie imienia Julita

Julita ma w sobie wiele cech, które pozwalają jej bardzo dobrze wywiązywać się z obowiązków zawodowych oraz doskonale pełnić rolę pani domu, jednakże jej problem polega na tym, że jest bardzo wrażliwa.

Jeśli coś jej się nie wiedzie, potrafi na długi czas zamknąć się w sobie i rozpamiętywać swoją porażkę, utwierdzając się w przekonaniu, że do niczego się nie nadaje i nic nie potrafi osiągnąć. Na szczęście jednak zazwyczaj ma obok siebie ludzi, którym na niej bardzo zależy i którzy robią wszystko, by wyciągnąć ją z tego dołka, dlatego takie stany zazwyczaj nie trwają u niej długo.

Konsekwentna i stanowcza

Poza tym Julita jest zdecydowana, stanowcza i wie, czego chce. Jeśli ma przed sobą jakiś cel, uparcie do niego dąży i nikomu nie pozwala się od niego odwieść ani też nie pozwoli sobie wytłumaczyć, że źle postępuje.

Umie walczyć o swoje

Potrafi bardzo zaciekle bronić swoich racji, ale tylko pod warunkiem, że jest ich stuprocentowo pewna, jeśli bowiem ma choćby cień wątpliwości co do słuszności swoich przekonań, jest świadoma, iż nie ma sensu upierać się przy czymś, czego nie jest pewna, tym bardziej, że bardzo obawia się ewentualnego ośmieszenia jeśli jej niekompetencja wyszłaby na jaw.

Jest bardzo wyrwała i pracowita, ale tylko wtedy, kiedy ma odpowiednią motywację, jeśli bowiem widzi, że jej usilne dążenie nie przynoszą oczekiwanych skutków, traci chęci do walki i jest gotowa się poddać. Zazwyczaj wierzy w siebie, jednak trzeba przyznać, że stosunkowo łatwo jest podkopać jej pewność siebie, gdyż ma sporo kompleksów i jej pozorna odwaga jest bardzo chwiejna.

Działa w imię sprawiedliwości

Dla Julity bardzo ważną wartością – jeśli nie najważniejszą – jest sprawiedliwość. Można mieć pewność, że sama nigdy nie będzie się zachowywać w sposób naganny z tego punktu widzenia ani też w miarę możliwości nie pozwoli, by ktoś w jej obecności tak się zachowywał. Bardzo cierpi, gdy widzi ludzką krzywdę i gotowa jest każdemu pomóc, choć oczywiście nie jest to możliwe. Mimo to bardzo się stara nieść innym wsparcie. Jest to dla niej ważne nie tylko dlatego, by pomóc potrzebującym, pokrzywdzonym przez los bądź innych ludzi osobom, ale także dlatego, że jej samej daje to wielką satysfakcję oraz poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

Ludzie ją wykorzystują

Często jednak ci, którzy widzą jej wybitną wrażliwości i współczucie, wykorzystują jej naiwność i naciągają ją, przez co może wpędzić się w kłopoty materialne, ale i tak nigdy nie wyciąga z tego nauczki na przyszłość i nie zamierza sprawdzać, czy osoba, która prosi ją o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje, czy może jest to zwykły naciągacz. Ona zawsze jest pełna życzliwości i wiary w ludzi, bez względu na to, ile osób ją bezwzględnie oszuka.

Julita informacje

Imię Julita

  • znak zodiaku: byk
  • szczęśliwy kolor: szafirowy
  • znaczenie: od imienia julus
  • planeta: wenus
  • szczęśliwa liczba: 1
  • szczęśliwy kamień: chryzopraz
  • pochodzenie: łacińskie

Julita imieniny

  • 16 czerwca
  • 30 lipca

Julita zdrobnienia

Julacha, Jutka, Julisia, Isia, Jula, Julson, July, Juleńka, Dżulita, Lula, Jultek, Julituś, Dżulka, Julian, Juli, Luitka, Żuliet, Lulitka, Juluś, Jeaklin, Lita, Dżuli, Julita, Julicia, Julinia, Julilk, Julan, Julcioch, Jul, Julus, Julit, Żulietta, Dżuls, Juleczka, Jules, Julcia, Julitek, Juliś, Żulia, Luli, Julka, Dżuliet, Julietta, Julitka, Iśka, Dżulietta, Julalka, Żulita, Julek, Jolek, Isiaczek, Hulietta

Znane osoby o imieniu Julita

  • Julita Emanuiłow – pol. reżyser dźwięku

Related Posts

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply