Kaja

Znaczenie imienia Kaja

Kobieta nosząca imię Kaja cechuje się wielką stanowczością i pewnością siebie.

Niektórzy zarzucają jej nawet, że jest zbyt zarozumiała, ona jednak, mimo iż zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdemu musi się to podobać i jest świadoma krążących na jej temat niepochlebnych opinii, nie zamierza się zmieniać, bo zauważa, że cecha ta oddaje jej wielkie zasługi.

Trzyma dystans

Niektórzy uważają także, że jest wyniosła i trudno się z tym nie zgodzić, bowiem bardzo często zachowuje się chłodno w stosunku do nieznajomych albo niedawno poznanych osób, nawet jeśli czasami jest nimi mocno zainteresowana, ale nie chce tego okazać. Tak zwłaszcza wyglądają jej początki znajomości z mężczyznami, nic zatem dziwnego, że trudno jest się do niej zbliżyć i może mieć problem z nawiązywaniem bliższych relacji. Kaja jest ponadto bardzo niezależna i lubi to podkreślać przy każdej nadarzającej się okazji. Aby to zamanifestować, bardzo często stara się mieć odmienne zdanie od reszty społeczeństwa, nawet wówczas, gdy w głębi duszy się z nim zgadza, co może ją prowadzić do wielu kłopotliwych sytuacji.

Dąży do władzy

Jest bardzo ambitna i zawsze chce przewodzić innym oraz pełnić nadrzędną wobec nich rolę. Sukcesy zawodowe są dla niej bardzo ważne i nawet jeśli jej życie w pozostałych sferach będzie się układało jak najlepiej, ale nie uda jej się zrobić prawdziwej kariery, raczej nie będzie czuła się w pełni szczęśliwa.

Rywalizuje z mężczyznami

Bardzo ważne jest dla niej także to, by udowadniać mężczyznom, że może być od nich lepsza i bardzo się cieszy, kiedy staje się kierowniczką jakiejś grupy, wśród której członków znajdują się przedstawiciele płci męskiej. Na pewno nie można jej nazwać zdecydowaną feministką, ale jednak lubi rywalizować z mężczyznami i udowadniać sobie i innym, że nie jest wcale słabą płcią. Zazwyczaj udaje jej się osiągnąć te cele, gdyż posiada wrodzone predyspozycje do osiągania sukcesów we wszystkich dziedzinach, w jakich działa, a także ma wielki talent organizatorski i zdolności do prowadzenia interesów.

Jest twardym przeciwnikiem

Umie twardo negocjować i ci, którzy myślą, że ze względu na jej płeć będą mogli sobie z nią łatwo poradzić, srodze się mylą i nieraz płacą za to zawodową porażką. Współpraca z nią nie jest łatwa tym bardziej, że bardzo ważny jest dla niej wygląd zewnętrzny – po prostu lubi się podobać i jest w pełni świadoma swojego uroku oraz tego, jak działa na płeć przeciwną. Często wykorzystuje przewagę, jaką w ten sposób zdobywa i złośliwie kpi z cudzego zainteresowania, gdyż ma dość specyficzne poczucie humoru i bywa niekiedy drwiąca. Na ogół jednak stara się być w porządku i nigdy nie krzywdzi nikogo z rozmysłem.

Kaja informacje

Imię Kaja

 • szczęśliwy kolor: zielony
 • szczęśliwy kamień: szmaragd
 • szczęśliwa liczba: 5
 • planeta: wenus i saturn
 • znaczenie: „piękna”
 • pochodzenie: być może greckie
 • znak zodiaku: koziorożec

Kaja imieniny

 • 22 kwietnia

Kaja zdrobnienia

Kajunia, Kajanna, Kajucha, Kajcia, Kajoszka, Kajkula, Kajusia, Kajuch, Kajcorka, Kajtoszek, Kajak, Kajo, Kajciuch, Kajdol, Kajkucha, Kajkoszek, Kajtusia, Kajos, Kajczos, Kajli, Kajson, Kajkosz, Kajcosz, Kajaś, Kajulka, Kajeczka, Kajka, Kajtoszka, Kajcik, Kaj, Kajek, Kajaczek, Kajtek, Kaju, Kajula, Kajus, Kajuchna, Kajetan, Kajko, Kajra, Kajkins, Kajesia, Kajeńka, Kajenka, Kajuleczka, Kajeta

Przysłowia z imieniem Kaja

 • „Łatwo przekupić Kaję, bo szaleje z radości, gdy coś dostaje”

Znane osoby o imieniu Kaja

 • Kaja Paschalska – polska aktorka
 • Kaja Danczowska – polska skrzypaczka

imię Kaja w językach obcych

Kaja w językach obcych

 • Kay (ang.)
 • Gaina (ros.)
 • Caia (łac.)
 • Gaja, Kaja (połud.-słow.)

Related Posts

4 komentarze

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply