Kalina

Znaczenie imienia Kalina

Kobieta nosząca imię Kalina ma barwną osobowość i jest pozytywnie nastawiona do świata. Interesuje ją absolutnie wszystko, co się wokół niej dzieje i wszystkiego gotowa jest doświadczać oraz sprawdzać na własną rękę, wykazując przy tym wielką odwagę i dociekliwość. Jest ogromnie towarzyska i nie znosi przebywać sama.

Stale jest otoczona ludźmi i przypomina żywe srebro, gdyż wszędzie jej pełno i wszystkim poprawia nastrój.

Ma w sobie duży potencjał intelektualny

Bardzo lubi się uczyć i ma wszechstronne zainteresowania, które zazwyczaj rozchodzą się w zupełnie różnych kierunkach, ma więc szansę na osiągnięcie sukcesu w niemal wszystkich dziedzinach, w jakich tylko zechce działać. W pracy także jest bardzo sumienna i odpowiedzialna. Kiedy ma do wykonania jakieś ważne zadanie, oddaje mu się bez reszty i poświęca tyle czasu, ile jest konieczne, by doprowadzić je do szczęśliwego końca, dlatego jej pracodawcy uważają ją za doskonałego pracownika i bardzo doceniają. Dzięki temu Kalina zazwyczaj nie ma problemu ze znalezieniem zatrudnienia, a najczęściej nawet może przebierać w ofertach, by znaleźć najkorzystniejszą dla siebie, przy czym należy zaznaczyć, że zależy jej nie tylko na dogodnych warunkach finansowych, ale także na tym, by wykonywana praca sprawiała jej przyjemność i by mogła się w niej rozwijać.

Lubi ładnie wyglądać

Dla kobiety tej istotny jest również jej wygląd zewnętrzny, ale nie po to wcale dba o swoją powierzchowność, by wzbudzać zainteresowanie mężczyzn czy zazdrość kobiet, lecz dlatego, że zwyczajnie kocha piękno i dba, by było go wokół niej jak najwięcej. Z tego też powodu otacza się pięknymi przedmiotami, ze smakiem aranżuje wnętrza, w jakich przebywa i nie szczędzi na to ani czasu, ani środków finansowych. Inni podziwiają ją za jej doskonały gust i wrodzone poczucie elegancji, a kobiety zastanawiają się, jak ona to robi, że zawsze wygląda świetnie, tym bardziej, że wydaje się, iż wcale nie kosztuje ją to wiele wysiłku.

Chętnie przebywa w towarzystwie mężczyzn

Jeśli chodzi o życie uczuciowe, to Kalina bardzo lubi być adorowana, jednak zawsze zachowuje w tym zdrowy umiar i nie zdarza się, by kokietowała mężczyzn, a potem doprowadzała ich na skraj załamania nerwowego swoją obojętnością. Jest wielką romantyczką i marzy o rycerzu na białym koniu, który nada sens jej egzystencji, dlatego jeśli się zakocha, ma szczerą nadzieję, że będzie to związek na całe życie. Jest bardzo wierna i jej uczucia przeważnie są niezmienne, ale zawsze chce obie zachować pewien margines swobody i na pewno nigdy nie pozwoli sobie na to, by całkowicie uniezależnić się od swojego mężczyzny, gdyż byłoby to dla niej poniżej jej honoru. Życie rodzinne również jest dla niej bardzo istotną kwestią, ale nie lubi się przemęczać, gdyż chce żyć wygodnie i dostatnio, dlatego nie zawsze do końca wywiązuje się ze swoich obowiązków domowych, zwłaszcza jeśli jakiejś czynności szczególnie nie lubi.

Kalina informacje

Imię Kalina

 • pochodzenie: być może greckie
 • planeta: wenus i saturn
 • szczęśliwy kolor: koniakowy
 • szczęśliwa liczba: 3
 • znak zodiaku: koziorożec
 • znaczenie: „piękna”
 • szczęśliwy kamień: bursztyn

Kalina imieniny

 • 11 lipca

Kalina zdrobnienia

Kaluś, Kalcia, , Kalunia, Kalincia, Kalinka, Kala

Przysłowia z imieniem Kalina

 • „Wyrażę tu pogląd taki, Że upojne są kalinowe krzaki, Ale najmilej z taką Kaliną, Która nie jest rośliną.”

Znane osoby o imieniu Kalina

 • Kalina Jędrusik – polska piosenkarka
 • Kalina Wojciechowska – tłumaczka polska

11 komentarzy

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply