Karina

Znaczenie imienia Karina

Kobieta nosząca imię Karina jest bardzo wesoła i dzięki temu jest pożądaną towarzyszką wszelkich imprez i spotkań.

Umie poprawić ludziom nastrój i sprawić, by poczuli, że ich problemy wcale nie są takie wielkie, jak im się początkowo wydawało. Przez tą cechę ludzie starają się do niej zbliżyć i często szukają u niej przyjacielskiego pocieszenia i wsparcia, a ona nigdy im tego nie odmawia.

Często się zakochuje

Sama również dość często potrzebuje pocieszenia, gdyż prowadzi bardzo burzliwe życie uczuciowe i stale jest w kimś zakocha, głównie bez wzajemności. Nie można tych miłostek brać poważnie, ale jednak na pewien czas potrafią one skutecznie zniechęcić ją do wszelkiego działania, zwłaszcza, gdy okaże się, że jej wybranek nie podziela jej uczuć i musi sobie znaleźć inny obiekt westchnień. Wynika to z tego, iż kobieta ta jest wielką romantyczką i jak najszybciej chciałaby znaleźć wielką miłość na cale życie, jednak jak na złość akurat ona zazwyczaj musi na to dość długo czekać i najpierw wielokrotnie się rozczarować.

Żyje kolorowo

Na szczęście jednak lubi pełne emocji i przygód życie i gdyby nawet zgodnie ze swym życzeniem już na początku swego dorosłego życia związała się z kimś na resztę swoich dni, pewnie już po niedługim czasie zaczęłaby tęsknić za nowymi doznaniami i wcale nie byłoby to dla niej takie dobre, jak jej się wydaje. Karina lubi ryzyko i pociąga ją wszystko, co niepewne i niebezpieczne, także mężczyźni. Niestety jednak nie zawsze wychodzi jej to na dobre, a często nawet z powodu tych ciągot wpędza się w tarapaty.

Zależy jej na cudzej opinii

Bardzo zależy jej  na tym, by jej otoczenie ją doceniało i prawiło jej komplementy. Jest wyczulona zwłaszcza na punkcie swego wyglądu, gdyż stale ma do niego jakieś zastrzeżenia i chce upewniać się w tym, że wszystko jest w porządku. Niektórzy jej nadmierne skupianie się na własnej osobie poczytują za zarozumialstwo, jednak nie jest to prawda i mało kto wie, że osoba ta jest w rzeczywistości ogromnie skromna czy nawet zakompleksiona, a słyszane z cudzych ust pochlebstwa sprawiają, że zaczyna się zastanawiać, iż może nie ocenia siebie do końca sprawiedliwie i nie jest z nią tak źle, jak jej się wydaje.

Niepewna siebie i zakompleksiona

Zdecydowanie powinna popracować nad swoją pewnością siebie i poczuciem własnej wartości, bowiem nie jest świadoma tego, iż stosunkowo łatwo jest ją zmamić tanimi komplementami. Bardzo lubi ludzi, którzy mówią jej miłe rzeczy i łatwo można coś dla siebie ugrać, udając wobec niej życzliwość czy nawet pozorując zainteresowanie – w przypadku mężczyzn. Jest to tym bardziej łatwe, iż kobieta ta jest dość roztargniona i nie zawsze potrafi realnie oceniać swoją sytuację.

Karina informacje

Imię Karina

 • zwierzę: jaskółka
 • znak zodiaku: waga
 • roślina: cedr
 • szczęśliwa liczba: 9
 • szczęśliwy kolor: seledynowy
 • szczęśliwy kamień: oliwin

Karina imieniny

 • 11 lipca
 • 2 sierpnia
 • 7 listopada

Karina zdrobnienia

Karinka, Karusiątko, Karinusia, Karinkson, Kari, Kartacz, Karysiak, Karinia, Karini, Karcisz, Karucha, Karinken, Karinkus, Kika, Karisia, Kariśka, Karyś, Kara, Karuszon, Karla, Kariczka, Karlo, Kinia, Karincia, Kinka, Kina, Karińcia, Karynka, Karolina, Karin, Karinek, Karinuś, Karo, Karinuchna, Kariś, Karli, Karuś, Karik, Kariniała, Karen, Karineczka, Karka, Karuchna, Karunia, Karol, Karinq, Karcia, Kia, Karusia, Karyn

Przysłowia z imieniem Karina

 • „Długo przebierała w młodzieńczach Karina, Więc dziś ich wybiera tylko na rycinach”

Znane osoby o imieniu Karina

 • Karina Szafrańska – polska aktorka
 • Karina Kunkiewicz – polska aktorka i prezenterka telewizyjna
 • Karina Lipiarska – polska łuczniczka
 • Karina Lombard – amerykańska aktorka
 • Karina Wojciechowska – polska modelka, Miss Polonia

Related Posts

6 komentarzy

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply