Kordian

Znaczenie imienia Kordian

Kordian wyróżnia się swym spokojem i opanowaniem, które potrafi zachować dosłownie w każdej sytuacji, bez względu na okoliczności. Nie zdarza się, by nie potrafił pohamować swych emocji, choćby tych najbardziej gwałtownych i już samo to zasługuje w nim na wielki podziw. Bardzo ceni sobie rozsądek, dlatego nigdy nie ucieka się do korzystania z podpowiedzi, jakich stara się mu udzielać jego wewnętrzny głos. Wszystko chce osiągnąć jedynie swoją umiejętnością logicznego myślenia, dlatego bardzo polega na swym zdrowym rozsądku, który na szczęście posiada w zadowalającym stopniu. Często wykorzystuje swe zdolności umysłowe do pracy naukowej bądź też miewa naukowe pasje, którym poświęca znaczną część swojego czasu.
Jest bardzo wrażliwy na krzywdę innych i nigdy nie przejdzie obojętnie obok cudzego nieszczęścia.

Czasem działa innym na nerwy

Jego sporą wadą jest jego powolność, przybierająca czasem formę prawdziwego flegmatyzmu, czym nieraz do szału doprowadza swoich bliskich, tym bardziej, że nie zmienia swego zachowania i nie przyspiesza tempa działania nawet gdy byłoby to ze wszech miar wskazane. Dlatego też jego dużą wadą jest spóźnialstwo. Jego problem polega też na tym, że często bywa niedyskretny, mimo iż jednak zdradza cudze sekrety nieumyślnie, zwykle dlatego, że się zapomniał, nie może go to usprawiedliwić i nikt, kogo w ten sposób skrzywdził czy mu zaszkodził, nie jest skłonny tego robić. W ogóle ma on często problemy z powstrzymaniem swej gadatliwości i mówi coś, czego potem żałuje, jednak bardzo trudno jest mu zwalczyć w sobie tę cechę.
Ceni sobie spokój w otoczeniu, dlatego często się go domaga pod pozorami konieczności odpoczynku. Gdy tylko może, wymyka się na łono natury i najchętniej żyłby z dala od miejskiego zgiełku, wiodąc niespieszny żywot bliski temu, jaki wiedli jego przodkowie, niestety jednak przeważnie nie jest to możliwe w jego sytuacji.

Nie da się go nie lubić

Ludzie lubią go za jego szczerość, pomoc i życzliwość, gdyż zawsze dla każdego ma dobre słowo i nawet jeśli jest w złym humorze, nie zdarza się, by na kimś wyładowywał swój gniew czy zachowywał się nieuprzejmie.  Nigdy też nie wydaje pochopnych opinii na temat ludzi, których nie zna, dlatego można mieć pewność, że jeśli już coś na czyjś temat mówi, a zwłaszcza wyraża krytykę, to jest o tym w pełni przekonany i nie zdarza się, by mylił się w swoich osądach. Na ogół jednak niechętnie je wydaje, bo nie widzi powodów, dla których miałby być czyimś sędzią i sam też nie chce, by ktoś go osądzał, gdyż uważa, że wszyscy ludzie są wobec siebie równi i każdy powinien zajmować się swoimi sprawami zamiast osądzać bliźniego. Jest też tolerancyjny wobec ludzkich błędów i pomyłek i każdego gotów usprawiedliwiać.

 

Kordian informacje

Imię Kordian

  • szczęśliwy kamień: rubin
  • szczęśliwa liczba: 9
  • szczęśliwy kolor: czerwony

Kordian imieniny

  • 22 października

Kordian zdrobnienia

  • Kondziu, Kordek, Kordianek, Korba, Korduś, Kordzio, Koras, Kodusiaczek, Kodi, Korinio, Kordi, Kordziu, Kordik, Koro, Kordiaś, Kordiano, Kordaj, Korek, Anek, Kordiś, Kordas

Znane osoby o imieniu Kordian

  • Kordian Józef Zamorski – generał Wojska Polskiego
  • Kordian Korytek – polski koszykarz

1 komentarz

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply