Lewin

Znaczenie imienia Lewin

Wiele można powiedzieć o człowieku noszącym to imię, jednak słowem, jakie najlepiej oddaje jego charakter, jest przymiotnik „dobry”. Jest to bowiem człowiek o dobrym sercu, nieskory do  wzniecania konfliktów i bardzo uległy. Mocno zależy mu na utrzymaniu z otoczeniem jak najlepszych kontaktów, choć zawsze w ramach zdrowego rozsądku i nie posuwa się do oportunizmu ani lizusostwa. Jest wrażliwy, nieraz nawet aż do przesady i wszelkie wydarzenia, zarówno te dobre, jak i złe, wywierają na niego wielki wpływ, pobudzając go do euforii lub doprowadzając do stanu niemalże depresji. Największy wpływ ma na niego piękno przyrody, gdyż kocha naturę w jej wszelkiej postaci – ma doskonały kontakt ze zwierzętami i nie potrafiłby żyć bez bliskiego towarzystwa przyrody. Jest wspaniałomyślny i bardzo empatyczny, co należy zawdzięczać głównie jego nieprzeciętnej wrażliwości. Cecha ta powoduje też, że nigdy nikogo nie krzywdzi, chyba że przez przypadek, ale nawet wówczas stara się na wszelkie możliwe sposoby wynagrodzić i zadośćuczynić komuś krzywdę, która mu wyrządził.

Pokojowo nastawiony

Ma wrażliwe sumienie i wie, że jeśli nie będzie postępował w zgodzie ze swoimi zasadami, drogo za to zapłaci w wymiarze emocjonalnym, dlatego nie opłaca mu się tak postępować, a ponadto posiada zasady, którymi kieruje się w życiu i nie odstępuje od nich, bez względu na okoliczności. Stara się nie mieć żadnych wrogów i nie wymaga to od niego wielu wysiłków, gdyż nigdy nie działa na niczyją szkodę i ilekroć podejmuje jakieś działania, bardzo dba, by nikogo choćby mimowolnie nie skrzywdzić.
Jest spokojny i mocno zajęty swoimi sprawami. Nigdy nie wtrąca się w cudze choćby dlatego, że  zwyczajnie niema na to czasu jako człowiek niezwykle pracowity i oddany temu, co robi.

Konsekwentny i uparty

Jest stały w swoich przekonaniach, a wręcz zaciekły, ale tylko czasami, w niektórych kwestiach, można mu to mieć za złe, gdyż może być nadmiernie konserwatywny, poza tym jednak ludzie doceniają jego stałość, bo dzięki temu mają pewność, że mogą na nim polegać w absolutnie każdej sytuacji. Cechuje go także duża cierpliwość, dzięki której nigdy nie pozwala sobie na przyspieszanie biegu wydarzeń, jakie się wokół niego rozgrywają i potrafi czekać na efekty swych działań dokładnie tak długo, jak trzeba.

Ambitny, lecz z umiarem

Jego zainteresowania są zazwyczaj bardzo szerokie. Interesuje go wiedza we wszelkiej postaci i naprawdę trudno jest znaleźć dziedzinę, w której nie byłoby niczego dla niego interesującego. Trzeba jednak dodać, że człowiekowi temu nie zależy tylko na karierze, ale pragnie równocześnie odnosić sukcesy zawodowe i cieszyć się szczęściem rodzinnym, a ponieważ jest zręczny i posiada dużo zdrowego rozsądku, niemal w każdym przypadku może osiągnąć ten cel. Bardzo ważna jest dla niego tradycja, choć nie można go nazwać konserwatystą, raczej miłośnikiem kultywowania dawnych wzorców i zachowań.

 

Lewin informacje

Imię Lewin

  • szczęśliwa liczba: 9
  • szczęśliwy kamień: hematyt
  • szczęśliwy kolor: czarny

Lewin imieniny

  • 12 listopada

Lewin zdrobnienia

  • Ewinek, Lewiś, Lewik, Lewinek, Lewko, Lewciu

Znane osoby o imieniu Lewin

  • św. Lewin – irlandzki ksiądz identyfikowany z anglosaskim misjonarzem działającym we Fryzji, św. Lebuinem
  • Kurt Lewin – psycholog niemiecki
  • Lebuin z Deventer, Lewin – mnich, misjonarz, męczennik, święty

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply