Liwia

Znaczenie imienia Liwia

Otoczeniu Liwii bardzo trudno jest ją jednoznacznie ocenić i przez to najczęściej zdarza się tak, że osoby, które mają z nią styczność, oceniają ją zupełnie fałszywie. Największy wpływ na to ma fakt, że jest ona ogromnie nieśmiała i właściwie nigdy nie odzywa się niepytana, a wyjście z inicjatywą przy zawieraniu nowej znajomości niemal graniczy u niej z cudem. Przeważnie także stara się trzymać z boku i mimo iż lubi towarzystwo, stara się o nie nie zabiegać i dopiero kiedy ktoś ją gdzieś zaprosi, może się tam pojawić, przy czym jeszcze zwykle trzeba ją usilnie na to namawiać.

Bywa źle oceniana

Przez to wszystko uchodzi za osobę wyniosłą i mającą się za kogoś lepszego niż reszta towarzystwa, a  to rzecz jasna nie nastraja do niej ludzi przychylnie. Często nawet obmawiają ją za plecami, uważając ją za osobę pozującą na kogoś lepszego, niż jest w rzeczywistości. Wszystkie te osoby nie mają pojęcia, jak bardzo się mylą, bowiem Liwia jest wyłącznie nieśmiała i cicha, nigdy się nie wywyższa, raczej to jej wydaje się, że jest kimś gorszym i ma całą masę kompleksów. Jest to cecha, która praktycznie determinuje całe jej życie, ponieważ przez to ciężko jest jej nawiązywać z  ludźmi normalne kontakty, a jednocześnie bardzo ich potrzebuje. Przede wszystkim nie umie sama cieszyć się swoim szczęściem ani też w pojedynkę radzić sobie nawet z błahymi problemami. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jeśli jest samotna, codzienność niemal ją przerasta i wydaje się, że nie może zrobić kroku, jeśli nie podtrzymuje jej jakieś silne ramię, niekoniecznie mężczyzny, choćby przyjaciółki. Na szczęście osoby, które są cierpliwe i po wielu próbach udaje im się zbić skorupę Liwii i dotrzeć do jej wnętrza, szybko przekonują się, jak wartościowym jest ona człowiekiem i że zdecydowanie warto podjąć się tego trudnego zadania zgłębienia jej osobowości. Dzięki temu bowiem zyskuje się wspaniałą przyjaciółkę, która dla tych, którym ufa, gotowa jest do największych poświęceń, ale musi wiedzieć, że i oni będą przy niej na dobre i na  złe.

Trafnie ocenia ludzkie charaktery

Jej wielkie szczęście polega na tym, że przyciąga do siebie tylko dobre osoby i rzadko zdarza się, by obdarzyła swym zaufaniem kogoś, kto zdecydowanie na to nie zasługuje. Często ludzie zmieniają się na lepsze pod jej wpływem, a juz nikt nie umie jej celowo skrzywdzić, wiedząc, jaka jest wrażliwa i podatna na zranienia. Jednak mimo tego, że Liwia ma wiele kompleksów i lęków, to potrafi też działać odważnie i zdecydowanie jeśli na czymś szczególnie jej zależy. Do swych najważniejszych celów zmierza z pełną determinacją, a pomaga jej w tym fakt, że działa bardzo aktywnie i nie lubi bezczynności, a nawet zbyt długiego wypoczynku. Jej pracowitość i niezmordowana wręcz chęć wzbijania się coraz wyżej powodują, że stale podnosi sobie poprzeczkę i jest w stanie osiągnąć naprawdę bardzo wiele. Wszystko to jest możliwe jednak tylko pod warunkiem, że będzie miała u swego boku kogoś, z kim będzie mogła dzielić doznawane emocje, jeśli bowiem będzie samotna, nie będzie miała chęci ani odwagi do żadnego działania i pogrąży się w całkowitym marazmie, a przynajmniej tak to właśnie dzieje się w większości przypadków.

 

Liwia informacje

Imię Liwia

 • szczęśliwy kamień: malachit
 • szczęśliwa liczba: 9
 • szczęśliwy kolor: zielony

Liwia imieniny

 • 13 listopada
 • 14 grudnia

Liwia zdrobnienia

 • Liwcia, Liwka, Liwusia, Liwunia, Liwa

Przysłowia z imieniem Liwia

 • Wychodzą od Liwii Chłopcy ledwie żywi. Liwia — daję słowo, ciągle chce „ab ovo”.

Znane osoby o imieniu Liwia

 • Liv Ullmann – aktorka norw.
 • Livia Soprano – postać fikcyjna, matka Tony’ego Soprano
 • Liwia Druzylla – starożytna

imię Liwia w językach obcych

Liwia w językach obcych

 • Livie (czes.)
 • Livija (połud.-słow.)
 • Livie (fr.)
 • Livia (ang., hiszp.)

6 komentarzy

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply