Marika

Znaczenie imienia Marika

Kobieta nosząca to imię ma w sobie wiele wdzięku, który zapewnia jej sympatię otoczenia. Ponadto jest miła i nawet kiedy ma niedobry nastrój, stara się nikomu tego nie okazywać, by nie psuć nikomu samopoczucia.

Z tego powodu uchodzi za osobę, która stale jest pogodna i jest w tym dużo prawdy, gdyż ma w sobie dużo z dziecka, które potrafi się cieszyć z każdej rzeczy, jednak miewa też dużo problemów.

Nie ma łatwego życia

Dość ciężko jej się żyje, ponieważ jest bardzo skromna i brakuje jej pewności siebie oraz siły przebicia, dlatego najczęściej pozostaje w tle bardziej przebojowych osób, które nierzadko wspinają się na szczyt jej kosztem. Nie ma złudnych nadziei co do swojej przyszłości i nie marzy – jak inne kobiety – o sławie, bogactwie i księciu z bajki, ale wyobraża sobie swoją egzystencję jako nudne, szare życie. To pozwala jej uniknąć rozczarowań i sprawia, że umie doceniać to, co ma, choć jednocześnie z tego powodu osiada na laurach i niejednokrotnie nie zdaje sobie sprawy z tego, iż mogłaby więcej osiągnąć gdyby tylko chciała.

Nie błyszczy talentami

Nie ma niestety szczególnych zdolności w żadnym kierunku i jest umiarkowanie inteligentna. Nie można jej oczywiście nazwać osobą głupią czy płytką, ale raczej nie ma szans na zrobienie błyskotliwej kariery. Niezbyt dobrze radzi też sobie w kwestiach finansowych, gdyż jest dość niezaradna i jeśli ktoś nie będzie sprawował pieczy nad jej finansami, może mieć poważne kłopoty. Sama nie umie o siebie zadbać, gdyż od dziecka już potrzebuje oparcia i ludzie, widząc jej nieudolność i brak umiejętności życiowych, chętnie otaczają ją swoją opieką, co paradoksalnie jej szkodzi, bo sprawia, że stoi w miejscu zamiast się rozwijać.

Nie widzi grożących jej niebezpieczeństw

Ponadto Marika ma problem z dokonywaniem właściwej oceny sytuacji, w jakiej się znajduje. Często nie umie przewidzieć grożących jej niebezpieczeństw, w wyniku czego jest wobec nich bezbronna i nie może w porę uciec. Często jest zdziwiona albo absolutnie zachwycona zachodzącymi wokół niej zjawiskami i mimo iż lubi je analizować i rozkładać na czynniki pierwsze, niewiele wyciąga z tego wniosków na przyszłość.

Musi liczyć na innych

Jedyna jej szansa na udane życie leży w tym, że zwiąże się z osobami, które będą dla niej stały oparciem i którym będzie na niej naprawdę zależało. Niestety jednak często zdarza się, że osoby, które oferują jej swoją pomoc, tak naprawdę udają życzliwość, chcąc ją w jakiś sposób wykorzystać, a potem śmieją się z niej za plecami. Powinna zatem unikać obdarzania zaufaniem ludzi, których dobrze nie zna i najlepiej dla niej byłoby, gdyby była mocno związana z najbliższą rodziną, ona bowiem na pewno nie będzie próbowała jej skrzywdzić.

Wszystko to sprawia, że Marika przyciąga do siebie mężczyzn o mocno rozwiniętym instynkcie opiekuńczym i taka symbioza obojgu przynosi wielkie korzyści – ona ma rycerza, który będzie ją bronił przed całym światem i pod wachlarzem jego opieki będzie mogła oddawać się swoim pasjom nie troszcząc się o to, co przyniesie jutro, on zaś będzie czuł się wspaniały, widząc jej zachwyt swoją osobą.

Marika informacje

Imię Marika

 • szczęśliwy kolor: błękitny
 • szczęśliwy kamień: lapis-lazuli
 • szczęśliwa liczba: 8

Marika imieniny

 • 16 lipca
 • 8 grudnia

Marika zdrobnienia

Marycha, Miki, Mari, Mariczka, Maryśka

Znane osoby o imieniu Marika

 • Marika Rökk) – węgierska aktorka, śpiewaczka i tancerka
 • Marika Domińczyk – amerykańska aktorka polskiego pochodzenia
 • Marika Popowicz – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich
 • Marika Kallamata – albańska aktorka

imię Marika w językach obcych

Marika w językach obcych

 • hiszp. – Maria
 • ang. – Mary
 • franc. – Marie

Related Posts

22 komentarze

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply