Maura

Znaczenie imienia Maura

Maura wyróżnia się swoją prawdomównością oraz tym, że w każdej sytuacji zachowuje sprawiedliwość. Czasami jednak miewa przez to problemy, ale mimo to nie jest to dla niej wystarczający powód, by tego zaniechać. Przejawia dużo zdrowego rozsądku i nie lubi bujać w obłokach, gdyż liczy się dla niej to, co jest tu i teraz. Jest pracowita i stale wymyśla sobie nowe zajęcia. Wszystkie obowiązki zawodowe załatwia jak najszybciej, jej dom lśni czystością, a ona sama stale rozgląda się, co jeszcze może zrobić, bo nie cierpi bezczynności. Jest to tak sprzeczne z jej naturą, że jeśli z jakiegoś powodu zupełnie nie ma co robić, czuje się bardzo źle i można być pewnym, że dłuższy czas takiej stagnacji niechybnie wpędzi ją w przygnębienie.

Romantyczna idealistka

Jest marzycielką i ma skłonność do bujania w obłokach. Ma także tendencje do przesady i czasem zachowuje się teatralnie, przez co duża część otoczenia nie bierze jej poważnie, jednak zupełnie jej to nie przeszkadza. Jest ogromnie zaradna i mocno zaangażowana we wszystko, co robi. Można jej zlecić najbardziej skomplikowane zadanie i mieć pewność, że wywiąże się z tego najlepiej, jak umie, dając z siebie wszystko, czyli prawdopodobnie uda jej się załatwić to tak dobrze, jak tylko się dało. Jej ideały są bardzo wysokie i piękne, jednak o ile chętnie i szeroko o nich rozpowiada, o tyle z ich realizacją nie jest już tak dobrze, ponieważ brakuje jej silnej woli i nie potrafi wytrwać przy swoich postanowieniach. Powoduje to, że nie zawsze ludzie obdarzają ją tak wielkim zaufaniem, jak powinni i nie jest to dla niej przyjemne, ale stara się jakoś przechodzić nad tym do porządku dziennego.

Trudno oprzeć się jej wdziękowi

Ma w sobie wiele uroku, którym zjednuje sobie każdego w okamgnieniu, dlatego ludzie chętnie z nią przestają i nawiązują bliższe kontakty. To również bardzo ją satysfakcjonuje, ponieważ jest towarzyska i życzliwie nastawiona do innych. Nigdy nie ma za wielu znajomych i gotowa jest z każdym nawiązać przyjacielskie stosunki, a potem często się spotykać i spędzać wesoło czas. Jest ogromnie towarzyska, chętnie spędza czas w gronie znajomych, których zwykle ma bardzo wielu i czasem nawet zaniedbuje przez to swoje obowiązki. Niektórzy jednak mogą jej mieć za złe to, że jest nadmiernie autorytarna i chętnie przejmuje nad innymi dowodzenie, nawet jeśli im niekoniecznie się to podoba.

Czasem znajomi mają jej dość

Jest też bardzo gadatliwa i czasem jej towarzystwo może być męczące, na ogół jednak jest pożądana jako towarzyszka imprez i spotkań towarzyskich, gdyż zawsze potrafi znaleźć jakiś temat do rozmowy i nie da się z nią nudzić. Jej dużym problemem są jej nieco nadmiernie wygórowane ambicje, które często wpędzają ją w kłopoty, bo mimo iż niejednokrotnie przerastają jej możliwości, ona nigdy się do tego przed sobą nie przyznaje i za wszelką cenę chce je zaspokoić. To sprawia, że ciężko jest jej znaleźć satysfakcjonującą pracę, bo żadna nie odpowiada jej oczekiwaniom, a także chciałaby, by jej życie było jak najbardziej barwne i emocjonujące.  Uwielbia też podkreślać swoją kobiecość przy każdej nadającej się okazji, zwłaszcza, gdy ma za publiczność mężczyzn, bowiem lubi obserwować, jakie robi na nich wrażenie.

 

Maura informacje

Imię Maura

 • szczęśliwy kolor: żółty
 • szczęśliwy kamień: rubin
 • pochodzenie: włoskie
 • szczęśliwa liczba: 1

Maura imieniny

 • 13 lutego
 • 3 maja
 • 21 września
 • 30 listopada

Maura zdrobnienia

 • Mauryś, Maurylka, Maurunia, Maurusia

Znane osoby o imieniu Maura

 • Maura Tierney – aktorka
 • Maura Isles

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply