Mieszko

Znaczenie imienia Mieszko

Mężczyzna noszący to imię ma wielkie ambicje, ale zawsze mieszczą się one w ramach jego możliwości. Jest zbyt rozsądny, by porywać się z przysłowiową motyką na słońce, a ponadto nie chce tracić czasu i energii na próżne wysiłki.

Jest samodzielny i jak najszybciej chce osiągnąć niezależność, także finansową. Jego rodzice mogą być zaniepokojeni tymi dążenia, które przejawia już w młodym wieku, kiedy jego rówieśnicy nawet nie myślą, że sami mogliby się utrzymywać, on jednak doskonale wie, co robi i można mu zaufać.

Nie podejmuje próżnych wysiłków

Kiedy wie, że ma szanse na odniesienie sukcesu, dąży do niego z ogromnym samozaparciem i wykazując się wielką siłą woli, jeśli zaś widzi, że coś przekracza jego możliwości, nie ma problemu, by odpuścić i przeznaczyć swoje siły na coś bardziej pożytecznego, co na pewno mu się opłaci. Jest otwarty na ludzi i na świat. Chętnie nawiązuje kontakty towarzyskie, ale jest również skory do podejmowania walki w obronie swojego interesu, dlatego lepiej go nie prowokować, tym bardziej, że ma naturę zwycięzcy. Niczego się nie boi i przed nikim i niczym się nie ugnie, jeśli zaś widzi, że dana idea jest warta poświęcenia, może na jej ołtarzu położyć swoje szczęście, a nierzadko nawet życie, ale oczywiście nie będzie szafował nim na darmo, bo nie jest na tyle lekkomyślny.

Ludzie chcą go wykorzystywać

Otoczenie uważa, że jest on w stanie osiągnąć wszystko, co sobie zamierzył, dlatego ludzie chętnie się go trzymają, licząc, że pociągnie ich za sobą na szczyt, on jednak jest na tyle inteligentny, że od razu spostrzega, kiedy ktoś nie jest w stosunku do niego uczciwy i zadaje się z nim tylko po to, by ze znajomości tej czerpać korzyści. Wówczas od razu zrywa kontakty z tą osobą, a jeśli coś takiego zdarzy mu się kilka razy, istnieje ryzyko, że z czasem stanie się nadmiernie podejrzliwy, a wtedy niełatwo będzie się z nim zaprzyjaźnić.

Ciężko nawiązuje więzi

Mieszko w ogóle nie jest z ludźmi zbyt blisko i ma niewielu przyjaciół. Wynika to głównie z tego, iż jest za bardzo skupiony na swoim działaniu i zaniedbuje kontakty towarzyskie, więc nawet najbardziej oddani mu przyjaciele mogą z czasem stracić do niego cierpliwość.

Wierny i lojalny wobec swej partnerki

Częściej zatem poprzestaje jedynie na miłości i jego kobieta jest jedyną osobą, z którą jest naprawdę blisko. Jest to dla niej dobre, bo ma go całego dla siebie, w przeciwnym bowiem razie musiałby dzielić swój skąpy wolny czas między nią a resztę znajomych, więc nie byłoby go dla niej zbyt wiele. Nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o wierność, a  małe ilości spędzanego wspólnie czasu z nawiązką rekompensuje małżonce swoją szczerą miłością, którą umie jej okazać jak mało który mężczyzna. Mieszko nie wstydzi się bowiem uczuciowości i jest wylewny, a także tego samego oczekuje od swej partnerki.

Mieszko informacje

Imię Mieszko

 • szczęśliwa liczba: 8
 • szczęśliwy kolor: złoty
 • szczęśliwy kamień: topaz

Mieszko imieniny

 • 1 stycznia

Mieszko zdrobnienia

Mietol, Miechol, Mienio, Miech, Miesiunio, Misza, Mieszulinek, Mieszkosław, Mieszalski, Miechosław, Miesio, Mieniu, Miesiu, Miecho, Mieszaczek, Meszek, Miechu, Misio, Misiu, Miszka

Znane osoby o imieniu Mieszko

 • Mieszko I Plątonogi,
 • Mieszko I – pierwszy historyczny władca Polski,
 • Mieszko Mieszkowic – jeden z trzech synów Mieszka I i Ody,
 • Mieszko Młodszy,
 • Mieszko Bolesławowic – polski królewicz, syn Bolesława Szczodrego,
 • Mieszko III Stary – jeden z synów Bolesława Krzywoustego,
 • Mieszko II Lambert – książę i król Polski,
 • Mieszko cieszyński,
 • Mieszko Sibilski – polski raper, wokalista zespołu Grupa Operacyjna
 • Mieszko II Otyły,
 • Mieszko lubuski

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply