Miła

Znaczenie imienia Miła

Dość trudno jest jednoznacznie ocenić tę kobietę, ponieważ ma ona tyle samo zalet, co wad, a ponadto nigdy nie chce odsłaniać się przed innymi do końca i zwykle nawet jej najbliżsi nie wiedzą, jaka tak naprawdę jest. Otoczenie postrzega ją zwykle jako dość wyniosłą osobę i nie da się z tym nie zgodzić, jednak zdecydowanie zyskuje ona przy bliższym poznaniu, a dla swych bliskich i znajomych jest bardzo uczuciowa. Wiele im wybacza i ma w tym nawet skłonności do przesady, ponieważ jej uczuciowość powoduje, że nie jest w stanie racjonalnie oceniać postępowania tych osób i widzi tylko dobre, zupełnie bagatelizując rzeczy, za jakie powinna ich potępiać. Nie jest to dobre dla żadnej ze stron, zwłaszcza w przypadku, gdy ktoś zechce wykorzystać jej pobłażliwość i nieraz nawet zdarza się tak, że ktoś gra na jej uczuciach i zwyczajnie ją wykorzystuje, ona zaś jest na to kompletnie ślepa albo też nie chce tego dostrzec i oszukuje samą siebie.

Wspaniała przyjaciółka

Wobec swych przyjaciół jest także bardzo lojalna i nawet jeśli wobec niej oni nie zawsze tacy są, trzyma się ich na dobre i na złe i zawsze mogą liczyć na jej pomoc. Chętnie nawet wyręcza ich w rozmaitych obowiązkach, tym bardziej, że jest ogromnie pracowita i lubi czuć się odpowiedzialnie. Kiedy ma do wykonania jakieś ważne zadanie albo misję, którą ktoś jej powierzył, czuje się ważna i potrzebna i nieraz wie, że ktoś ją wykorzystuje, ale i tak się temu poddaje, bo czerpie z tego dużą przyjemność. Nie da się więc ukryć, że pozostawanie z nią w dobrych kontaktach bardzo się opłaca. Mogą to zauważyć zwłaszcza jej współpracownicy, bowiem wobec nich Mila jest ogromnie wymagająca i można mieć pewność, że nie przeoczy żadnej popełnionej przez nich pomyłki. W  relacjach z nimi i w ogóle w pracy nie uznaje żadnych kompromisów, a jeśli ktoś będzie próbował się jej podlizywać albo zmiękczać ją na przykład żartami, może się jej tylko tym narazić, a to na pewno nie będzie przyjemne.

Marzy o wielkiej miłości

Zupełnie inna jest zaś Mila wobec interesujących się nią mężczyzn. Jest wielką romantyczką i nie stara się tego ukrywać, ale jednocześnie jest bardzo niepewna siebie i dlatego gotowa jest umówić się niemal z każdym mężczyzną, choćby kompletnie nie był w jej typie, byle tylko dowartościować się we własnych oczach i udowodnić otoczeniu, że może się komuś podobać. To ostatnie jest zbędne, ponieważ w swym środowisku uchodzi za osobę jeśli nie atrakcyjną, to przynajmniej bardzo zadbaną i często nawet inne kobiety zazdroszczą jej, że ma motywację, by każdego dnia wyglądać nienagannie. Dbanie o powierzchowność jest wyrazem jej głęboko skrywanych kompleksów, jednak za nic się do tego przed nikim nie przyzna i ludzie zazwyczaj biorą to wręcz za oznakę jej pewności siebie i właśnie za taką kobietę – odważną, przebojową i dynamiczną, uchodzi, co – rzecz jasna – bardzo jej odpowiada. Raczej nie można mieć nadziei, że przed jakimś całkowicie się otworzy i nawet osoba, którą pokocha najbardziej na świecie, będzie musiała pogodzić się z tym, że pewne sfery jej osobowości są przed nią zamknięte na głucho i nie ma żadnego sposobu, by do nich dotrzeć.

 

Mila informacje

Imię Mila

  • szczęśliwa liczba: 7
  • szczęśliwy kamień: perła
  • szczęśliwy kolor: srebrny

Mila zdrobnienia

  • Milka, Milcia, Milunia

Znane osoby o imieniu Mila

  • Milla Jovovich
  • Mila Kunis

Related Posts

1 komentarz

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply