Miłosz

Znaczenie imienia Miłosz

Mężczyzna noszący imię Miłosz wyróżnia się spośród swego otoczenia swą wielką dociekliwością, która każe mu stale zgłębiać swoją wiedzę i nie pozwala osiąść na laurach.

Nawet gdy zakończy już edukację na poziomie szkolnym, nie widzi powodu, dla którego nie miałby się dalej uczyć, choć oczywiście sprawia mu to znaczne więcej kłopotu, gdyż do wszystkiego musi dochodzić sam. Nie przeszkadza mu to jednak, a nawet żmudne poszukiwanie wiedzy nęci go jeszcze bardziej niż typowo szkolne ślęczenie nad książkami. Powoduje to, że ma szansę na robienie kariery naukowej, zwłaszcza w dziedzinie, która nie jest jeszcze dobrze znana, ma bowiem ambicje odkrywać nieznane rzeczy i przekazywać potomności nieznane dotąd informacje.

Marzy o sławie

Chce być zapamiętanym jako człowiek, który wszystkim się interesował i jak najbardziej chciał poznać otaczający go świat i rzeczywiście często dzieje się tak, że przechodzi do historii jako wybitny badacz jakiejś ważnej dziedziny. Nauka jest dla niego tak ważna, że często poświęca jej cały swój wolny czas, więc nie pozostaje go wiele na inne zajęcia.

Raczej nie jest duszą towarzystwa

Nie jest zatem specjalnie towarzyski, ale wynika to też z tego, iż stosunkowo ciężko jest z mu znaleźć w swoim otoczeniu osobę o podobnych zainteresowaniach, z którą mógłby znaleźć wspólny język. Częściej postrzega swych znajomych jako ludzi nieco płytkich i ograniczonych, dla których najważniejsze są pieniądze i dobra zabawa, czyli rzeczy, które dla niego nie przedstawiają praktycznie żadnej wartości. Sprawia to, że często czuje się nieprzystosowany społecznie i większość czasu spędza samotnie w domu, co zamyka błędne koło.

Miłość nadaje jego życiu sens

Udaje mu się je przerwać dopiero wówczas, gdy poznaje kobietę, która go rozumie albo którą obdarzy taką miłością, że nic innego się dla niego nie liczy. Wówczas rodzina i dom jest dla niego tym, czym zaczyna żyć i gotów jest nawet dla tych dwóch wartości porzucić swą naukę, choć raczej nie zdarza się, by ktoś tego od niego wymagał, a już na pewno nie żona, która doskonale wie, jak wiele to dla niego znaczy.

Dba o wysoki standard życia swojej rodziny

Ponadto potrafi on zapewnić byt swojej rodzinie i wcale nie trzeba mu – jak innym mężczyznom – przypominać o tym obowiązku, gdyż dla niego samego również jest to niezwykle istotna kwestia, wbrew temu, co się o nim mówi. Jego otoczenie uważa bowiem często, iż człowiek ów jest tak pochłonięty swoimi sprawami, że nie obchodzi go, co je i jak mieszka, ale nie jest to prawda i opinia taka jest wręcz śmieszna, gdyż Miłoszowi zależy na wygodnym i dostatnim życiu i umie je sobie oraz swojej rodzinie zapewnić. Doskonale czuje się w cieple domowego ogniska i jest kochającym mężem oraz troskliwym ojcem.

Miłosz informacje

Imię Miłosz

  • szczęśliwy kolor: łososiowy
  • szczęśliwy kamień: oliwin
  • szczęśliwa liczba: 4

Miłosz imieniny

  • 25 stycznia,
  • 25 lutego,
  • 28 czerwca

Miłosz zdrobnienia

Miłoniu, Miło, Miłciek, Miłeczek, Miłonio, Mił, Miłek, Miłcio, Miłuś, Miłoszek, Miłek, Miłko, Miniuś, Misiek, Miłosiunio, Miłoszek

Znane osoby o imieniu Miłosz

  • Miłosz Kotarbiński, malarz i rysownik polski,
  • Miloš Forman, czeski reżyser filmowy

4 komentarze

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply