Morfeusz

Znaczenie imienia Morfeusz

Mężczyzna noszący to imię bardzo lubi znajdować się w centrum uwagi i jest gotów na wiele, by to sobie zapewnić. Uwielbia, gdy się go wyróżnia i podnosi jego zasługi, nawet jeśli nie ma żadnego powodu, by to robić. Jest bardzo zmysłowy i takie dążenia nierzadko mogą mu przesłaniać wszelkie inne wartości oraz ambicje, więc grozi mu, że jeśli w porę się nie opamięta albo ktoś nie zwróci mu na to w odpowiedni sposób uwagi, zaprzepaści swoje dotychczasowe osiągnięcia. Ma również skłonność do przelotnych flirtów i jest bardzo nieodporny na wdzięki płci przeciwnej. Może to powodować jego problemy z dochowaniem wierności, jednak na szczęście takie skłonności na ogół przejawia tylko wówczas, gdy jest stanu wolnego, potem zaś zazwyczaj, gdy spotka swoją drugą połówkę, mija mu to niemal w zupełności.

Więcej mówi niż robi

Jest perfekcjonistą, ale bardziej w mowie niż w czynach – wydaje mu się, że wszystko robi najlepiej i wszyscy powinni go doceniać, a także naśladować, mimo że w rzeczywistości daleko mu do ideału i wcale nie jest taki doskonały ani pracowity, za jakiego stara się uchodzić.
Źle współpracuje mu się z innymi ludźmi, gdyż chce zawsze we wszystkim wieść prym i nie umie się podporządkować ani dostosować do innych.
Jest człowiekiem bardzo hojnym, ale trzeba przyznać, że jeśli daje komuś jakiś upominek – wydawałoby się – bez okazji, tak naprawdę robi to w jakimś celu, chcąc przygotować grunt pod późniejszą prośbę, by mieć pewność, że nie spotka się z odmową. W ogóle dość często żywi wobec swego otoczenia ukryte motywy i intencje, których nikt nie może przeniknąć i nieraz ludzie mogą żałować, że nie są bardziej przenikliwi, co zniwelowałoby wielką przewagę, jaką posiada nad swym otoczeniem.

Bezkompromisowy egoista

Ponadto człowiek ów bardzo lubi narzucać innym swoją wolę i nierzadko wprawia ich tym w zakłopotanie, obdarowując ich rzeczami, które podobają się tylko jemu, ponieważ uważa, że ma najlepszy gust i to, co on akceptuje, powinni akceptować wszyscy. Chce dyktować ludziom, jak mają żyć, co niektórym może się nie podobać, ale dobra strona tego jest taka, że przeważnie ma rację i jego rady są jak najbardziej warte zaakceptowania. Nie jest szczególnie lubiany w swym otoczeniu, ponieważ jest zakłamany i wszystko może powiedzieć, byle tylko mieć z tego określone korzyści, nie przywiązując zupełnie wagi do swoich słów. Ma też problem z dochowywaniem sekretów, a nawet jest wścibski i specjalnie stara się poznać cudze tajemnice, by zrobić z nich jakiś użytek czy choćby zaspokoić swoją nieposkromioną ciekawość. Nie da się też nie zauważyć, że jest złośliwy i lubi działać na niekorzyść innych, by wybić się ich kosztem i pokazać, że jest od nich pod różnymi względami lepszy, dlatego też na gruncie zawodowym trudno go lubić i zwykle jest zwyczajnie nienawidzony, o co chyba nie powinien mieć pretensji, gdyż sam na to usilnie pracuje.

 

Morfeusz informacje

Imię Morfeusz

  • szczęśliwy kamień: opal
  • szczęśliwy kolor: brązowy
  • szczęśliwa liczba: 1

Morfeusz imieniny

  • 11 stycznia

Morfeusz zdrobnienia

  • Morfi, Morfek, Morfeuszek

Znane osoby o imieniu Morfeusz

  • Morfeusz – w mitologii greckiej bóg marzeń sennych

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply