Natan

Znaczenie imienia Natan

Naprawdę niełatwo jest znaleźć drugiego tak spokojnego i poukładanego człowieka jak mężczyzna noszący ów imię.

Jego stałość i pewność swoich racji są godne podziwu, a co ciekawe – już od bardzo młodego wieku wydaje się, że jest on w pełni dojrzały i niejednokrotnie jest poważniejszy niż starsi od niego ludzie. Nie oznacza to jednak, by był nudny czy pozbawiona fantazji i cecha ta wychodzi mu jedynie na dobre, co okazuje się zwłaszcza w jego późniejszym życiu.

Wie, czego chce od życia

Już od wczesnej młodości ma jasno sprecyzowane cele i wie, czego chce od życia, a przy tym wszystkie jego cele mieszczą się w ramach jego możliwości. Wynika to z tego, iż potrafi on w pełni realnie oceniać swoje szanse i wie, na co go stać oraz jest w stanie ocenić, jak bardzo może się rozwinąć pod jakimś względem. Dzięki temu nie zdarza się, by marzył o rzeczy, której nie może osiągnąć i nie podejmuje wysiłków, które po jakimś czasie okazałyby się próżne. Pozwala mu to oszczędzać czas i energię, które może spożytkować na bardziej konstruktywne cel i tak też właśnie postępuje.

Wszystko uważnie analizuje

Nigdy nie podejmuje zbędnego ryzyka i nawet jeśli ktoś go do czegoś usilnie namawia, on słucha tylko swojego rozsądku, który posiada w tak dużym stopniu, że udaje mu się uniknąć ważniejszych życiowych błędów. Jego życie może nie jest w efekcie szczególnie frapujące, jednak dla jego spokojnej natury jest jak najbardziej satysfakcjonujące, a ponadto widzi, jak inni ludzie marnują czas na zbędne zabiegi i cieszy się, że jest taki, jaki jest. Nie zależy mu, by się w czymkolwiek zmieniać, ponieważ ma świadomość, że jego życiowa postawa jest dobra dla niego i dla jego najbliższych. Oczywiście jeśli na czymś bardzo mu zależy, będzie się starał dopóki nie uda mu się tego osiągnąć, ale jeśli dojdzie do wniosku, że ewentualne zwycięstwo byłoby okupione krzywdą jakichś innych osób, od razu z tego rezygnuje, bo nie chce przyczyniać się do niczyjego cierpienia czy nawet przygnębienia.

Najważniejszy jest dla niego drugi człowiek

Taka postawa Natana jest godna pochwały i można mieć pewność, że nigdy nikogo z rozmysłem nie skrzywdzi, a także będzie bardzo starał się uniknąć tego nawet przypadkiem. Ludzie są bowiem dla niego znacznie ważniejsi niż największe pieniądze i najbardziej oszałamiająca kariera czy też inne wartości oraz ambicje. Bardzo dba o swoją rodzinę i na jej rzecz gotów jet zrezygnować ze wszystkich swoich dążeń, nawet własnego szczęścia, choć paradoksalnie właśnie wtedy będzie czuł się najbardziej spełniony, gdy zobaczy, że udało mu się uszczęśliwić osoby, które kocha. Wszystko to powoduje, że jego życie jest dobre i uczciwe, a ponadto pełne miłości oraz wzajemnego szacunku, nie ma zatem w nim niczego, na co Natan mógłby się uskarżać.

Natan informacje

Imię Natan

 • szczęśliwa liczba: 3
 • szczęśliwy kamień: diament
 • szczęśliwy kolor: zielony

Natan imieniny

 • 12 lipca

Natan zdrobnienia

Tusiek, Natek, Natusiek, Natuszek, Natanek, Nati, Natulek, Natuś, Tanek, Nejcik

Znane osoby o imieniu Natan

 • Nathaniel Hawthorne, pisarz amerykański,
 • Nathan Jonas Jordison, amerykański muzyk kompozytor i instrumentalista
 • Natan Glücksbergog, księgarz i wydawca warszawski,
 • Nathan Twining, generał amerykański,
 • Nathanael West, pisarz amerykański,

imię Natan w językach obcych

Natan w językach obcych

 • Natan (hiszp.)
 • Natan, Nathan (franc.)
 • Nathan (ang.)

20 komentarzy

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply