Nataniel

Znaczenie imienia Nataniel

Nataniel jest człowiekiem bardzo spójnym wewnętrznie i harmonijnym. Wie, czego chce o życia i co może zdobyć, a z czego brakiem powinien się pogodzić. Umie osiągnąć cel, na jakim bardzo mu zależy, czyli powszechne uznanie i zazwyczaj nie wymaga to od niego wiele wysiłku ani czasu. Wyróżnia się swymi nieprzeciętnymi zdolnościami organizacyjnymi, które sprawiają, że potrafi każdą akcję przeprowadzić nie tylko sprawnie, lecz także szybko i bez zbędnych komplikacji. Pracuje bardzo wydajnie, gdyż potrafi wykorzystywać swą wielką logikę i nie zagłębia się w szczegóły, które mogłyby mu tylko zaburzyć ogólny obraz danej kwestii. Zawsze wychodzi mu to na plus i nie zdarza się, by popełniał jakoweś błędy, które potem musiałby poprawiać kosztem swego czasu i mógłby przez to zostać w tyle za konkurencją.

Inteligentny i pracowity

Posiada nieprzeciętny intelekt, dzięki któremu może odnieść znaczne sukcesy w naukach ścisłych, gdyż posiada do nich wrodzone predyspozycje. Wprawdzie nie ma szczególnie oryginalnego sposobu myślenia i nierzadko powiela cudzy tok rozumowania, ale jest pełen pomysłów na rozmaite modyfikacje i potrafi udoskonalać rzeczy już istniejące.Doskonale orientuje się w życiu, co zawdzięcza swojej wielkiej bystrości, która pozwala mu aktywnie obserwować zachodzące wokół niego zjawiska i wyciągać z nich trafne wnioski. Dzięki zdolności podejmowania szybkich, ale dobrych decyzji  i umiejętności zażegnywania konfliktów już w zarodku, może być dobrym dyplomatą albo wykorzystywać te zdolności na innych posadach.

Wie, czego chce od życia

Jest pewny siebie, ma jasno wytyczone cele, do których dąży z pełną konsekwencją, ale nie za wszelką cenę. Ma wiele skrupułów i dobro innych ludzi jest dla niego ważniejsze niż własny interes. Z tego powodu może nie odnosić wielkich sukcesów zawodowych, ale nie to jest dla niego najważniejsze. Choć układa zręczne plany, brakuje mu zdolności i siły woli do ich wykonywania, dlatego nie powinien się do tego zabierać, ale zlecać to komuś innemu, co na szczęście chętnie czyni. Jest też wielkim megalomanem i wydaje mu się, że strasznie wiele znaczy. Stale podkreśla swoje zasługi, nawet jeśli nie jest to zgodne z prawdą, umniejszając wkład innych ludzi i uważając siebie za pępek świata. Już w młodym wieku zaskakuje swoją dojrzałością, która powoduje, że udaje mu się unikać typowych błędów młodości i wszystko następuje u niego w swoim właściwym czasie. Zależy mu na tym, by wyróżniać się na tle innych, gdyż chce za wszelką cenę podkreślić swoją indywidualność. Bardzo nie chce przepaść w tłumie podobnych do siebie osób, ale trzeba przyznać, że rzadko mu to grozi, ponieważ mało jest ludzi o takich samych cechach jak on.

 

Nataniel informacje

Imię Nataniel

 • szczęśliwa liczba: 4
 • szczęśliwy kolor: malinowy
 • szczęśliwy kamień: alabaster

Nataniel imieniny

 • 24 lipca,
 • 25 grudnia

Nataniel zdrobnienia

 • Natuś, Tanieluś, Nielek, Nanek, Natanielcio, Talek, Nejtan, Tanek, Taniel, Natan, Nat, Nacio, Natanek, Tanielek, Natanielek, Talutek, Tan, Nati, Natusiek, Naćko, Natanieluś, Natuniek, Nejt, Tal, Natek, Nelek

Znane osoby o imieniu Nataniel

 • Nathaniel Hawthorne, amerykański powieściopisarz,
 • Nathanael West, pisarz amerykański
 • Bartłomiej Nataniel Wąsowski, polski dramatopisarz i architekt,

imię Nataniel w językach obcych

Nataniel w językach obcych

 • Nathaniel, Nathanael (ang.),
 • Nathanael (franc.),
 • Natanael (hiszp.)

1 komentarz

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply