Nikolas

Znaczenie imienia Nikolas

Człowiek obdarzony tym imieniem jest niepoprawnym marzycielem i najchętniej spędza czas między obłokami, na ziemi pozostając jedynie ciałem. Przez to dość trudno jest mu ogarnąć sprawy, jakie się obok niego rozgrywają i nierzadko miewa przez to problemy, ale nie jest to dla niego powód, by zacząć twardo stać na ziemi – nie jest to w jego stylu. Pragnie, by jego życie było urozmaicone i jak najdalsze od nudy. W tym celu stara się przeżywać jak najwięcej przygód, zarówno tych przyjemnych, jak i dodających mu adrenaliny. Nigdy nie waha się przed ryzykiem, interesuje go też wszystko, co nieznane, gdyż bardzo zależy mu, by odkrywać nowe rzeczy. To powoduje, że jest raczej zadowolony ze swojej egzystencji, tym bardziej, że na ogół los mu sprzyja i udaje mu się unikać poważniejszych problemów, w czym niewątpliwie zasługą mają też jego wspomniane na początku nieprzeciętne zdolności i wielka mądrość. Zwykle przejawia jakieś niezwykłe zdolności i posiada unikalny talent w mało obleganym kierunku, co jeszcze bardziej zwiększa jego przewagę nad innymi ludźmi i sprawia, że wyróżnia się spośród tłumu w jak najlepszym znaczeniu tego słowa, mimo iż wcale o to nie zabiega.

Lubiany w otoczeniu

Ma wielkie poczucie humoru, które nie opuszcza go nawet w najgorszych sytuacjach i często oddaje mu wielkie zasługi, podobnie jak jego otoczeniu, gdyż człowiek ten zawsze potrafi wszystkich pocieszyć i rozweselić, bez względu na okoliczności.  Jest to człowiek niebanalny jeśli chodzi o charakter, głównie dlatego, iż ma bardzo wysokie ideały i gardzi wszystkim, co niskie i marne. Stara się wszystkie takie cechy wykorzenić ze swej natury i jest zdecydowany, by to zrobić, nawet jeśli wymaga to od niego ogromnego wysiłku, co rzeczywiście czasem może mieć miejsce. Bardzo ważne jest dla niego uznanie otoczenia, a nieraz nawet marzy o sławie, dlatego czasem może dopuszczać się zachowań populistycznych, które nie do końca są zgodne z jego sumieniem. Nigdy przy tym nie przyznaje się do tego przed samym sobą, ponieważ utrzymuje, że jest człowiekiem silnym i niezależnym, niedbającym o uznanie tłumu.

Ma swoje słabości

Lubi żyć ponad stan i imponować znajomym swym bogactwem, nieraz nieco na wyrost, gdyż zdarza się, że zapożycza się, by pokazać się im od jak najlepszej strony. Może przez to wpadać w problemy finansowe, nieraz całkiem poważne i może to również być przyczyną jego nieporozumień z rodziną.Czasami także najbliżsi zarzucają mu, że za dużo czasu spędza na zabawie i beztroskich zajęciach zamiast zająć się czymś konstruktywnym. On bardzo się denerwuje, słysząc takie uwagi, ponieważ uważa, że jak najlepiej wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków oraz lepiej wie, co powinien robić i kiedy. Nie lubi pracować, ale nie dlatego, by był leniwy. Po prostu jest w jego życiu wiele spraw, które uważa za ważniejsze, jednak praca jest w jego przypadku konieczna, gdyż inaczej nie potrafi zarobić na utrzymanie swoje i swoich bliskich. Nie daje mu ona większej satysfakcji i traktuje swoje obowiązki jako zło konieczne, więc stara się jak najszybciej z nimi uporać, nierzadko wykonując je tylko połowiczne, by zajęły mu jak najmniej czasu.

Tags:

6 komentarzy

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply