Romualda

Znaczenie imienia Romualda

Kobieta obdarzona tym imieniem w pełni realnie patrzy na świat i nie ma żadnego problemu z dokonywaniem w pełni słusznych i obiektywnych ocen na temat swej bieżącej sytuacji. Jednak nawiązywanie nowych kontaktów towarzyskich nie jest jej najmocniejszą stroną, ale wcale nie dlatego, by miała z tym jakieś problemy, a po prostu nie lubi tego robić i nie widzi takiej potrzeby. Wynika to z tego, iż z natury jest osobą bardzo nieufną i najlepiej czuje się w gronie znanych jej od dawna, sprawdzonych znajomych i przyjaciół. Musi mieć zaufanie do osób, z jakimi ma styczność i wiedzieć, czego może się po nich spodziewać, gdyż nie chce cały czas się pilnować i uważać na to, co robi i mówi, by ktoś kiedyś nie wykorzystał tego przeciwko niej.

Pracowita i sumienna

Jest odpowiedzialna i potrafi wykonywać kilka ważnych czynności naraz, co daje jej wielki zasługi na niwie zawodowej. Ma wrodzone zdolności do tego, by zajmować wysokie ważne stanowiska i doskonale sobie na nich radzi. Zazwyczaj udaje jej się zaspokajać wszystkie swoje ambicje, ponieważ jest odporna psychicznie, ma dużą siłę przebicia oraz nieprzeciętne zdolności wykonawcze, dzięki którym potrafi wcielać w życie niemal wszystkie swoje plany. Umie torować sobie w życiu drogę do wyznaczonego celu, nie poddając się przeciwnościom losu i bez wahania pokonując lub obchodząc dookoła wszelkie przeszkody, jakie się przed nią pojawiają. Ma wszechstronne zdolności, poglądy oraz szerokie zainteresowania. Nic nie umyka jej uwadze i we wszystkim potrafi znaleźć coś dla siebie frapującego, a nierzadko także dostrzega drugie dno rzeczy, które inni ludzie widzą wyłącznie z jednej strony.

Nic nie może jej pokonać

W walce czy rywalizacji wykazuje się wielką bystrością i czujnością, dlatego praktycznie nie da się jej niczym zaskoczyć i można z nią walczyć tylko uczciwie, żaden podstęp na pewno jej nie pokona. Równie ofiarnie broni także swoich ideałów, które są dla niej bardzo ważne i kieruje się nimi zazwyczaj przez całe swoje życie, bez względu na zmieniającą się sytuację i okoliczności. Inna jej ważną cechą jest mocno rozbudowana intuicja, dzięki której zwykle udaje jej się osiągnąć bardzo wysoki poziom rozwoju wewnętrznego, a gdy już to się stanie, mało jest rzeczy w przyrodzie i u ludzi, których nie umiałaby dostrzec i zrozumieć. Zawsze, w każdej sytuacji potrafi zachować w pełni zdrowy rozsądek i nie zdarza się, by traciła zimną krew pod wpływem jakichkolwiek emocji. Na chłodno analizuje wszystko, co się wokół niej dzieje i nie działa pochopnie, pod wpływem chwili. Nigdy nie poddaje się przeciwnościom losu i praktycznie nie ma żadnej rzeczy, która mogłaby ją zniechęcić do dążenia do raz obranego celu. Dzięki temu działa nie tylko skutecznie, ale też zazwyczaj znacznie szybciej, niż inni ludzie, nie mitrężąc swych sił ani nie marnując zdolności.  Wyróżnia się ścisłym umysłem i zdolnością podejmowania szybkich, ale trafnych decyzji, dlatego ludzie chętnie jej ufają i oddają się pod jej opiekę, wiedząc, że czasami to najlepsze, co mogą zrobić.

 

Romualda informacje

Imię Romualda

 • szczęśliwa liczba: 3
 • szczęśliwy kamień: jaspis
 • szczęśliwy kolor: beżowy

Romualda imieniny

 • 7 lutego,
 • 19 czerwca,
 • 24 czerwca,
 • 9 sierpnia

Romualda zdrobnienia

 • Alduśka, Aldusia, Romualduśka, Aldka, Romualdunia, Romualdusia, Romcia, Roma, Romualdeczka, Romeczka, Romka, Romcik, Romualdka, Aldeczka, Romualdzia, Aldunia, Aldiś, Romusia, Romulka, Aldzik, Romik, Alda

Znane osoby o imieniu Romualda

 • Romualda z Bagnickich Baudouin De Courtenay
 • Romualda Jabłońska-Ceglarek, naukowiec polski,

imię Romualda w językach obcych

Romualda w językach obcych

 • Romualda (ogólnie przyj. forma)

4 komentarze

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply