Tola

Znaczenie imienia Tola

Kobieta nosząca to imię jest życzliwie nastawiona do innych, miła i łagodna w obejściu. Rzadko się denerwuje, jest za to skłonna do pomocy. Ma duży instynkt opiekuńczy i poczucie odpowiedzialności. Jeśli widzi, że komuś z jej bliskich czy przyjaciół źle się wiedzie, stara się pomóc na wszelkie możliwe sposoby i nierzadko przejmuje rządy nad życiem owej osoby, by zaprowadzić w nim porządek i natchnąć ją optymizmem i chęcią do działania. Wszystkich ludzi obdarza wielkim zaufaniem i często źle na tym wychodzi, jednak nie zmierza się zmieniać nawet jeśli raz po raz jest oszukiwana.

Skromna i stonowana

Jest cicha, nie lubi zabierać głosu gdy nie ma czegoś mądrego i ważnego do powiedzenia, ale wcale nie jest nieśmiała, tak jak jej to niektórzy zarzucają. Marzy o wielkiej miłości i spokojnym, skromnym życiu u boku ukochanego. Nie potrzeba jej do szczęścia żadnych luksusów ani niepotrzebnych ozdób, ceni sobie prostotę i to ona najbardziej ją uszczęśliwia. Jest skromna w obejściu, nie ma wielkich wymagań względem swojego otoczenia i może się zadowolić podstawowym standardem, choć jednocześnie od siebie wymaga jak najwięcej i stale nad sobą pracuje, dążąc do perfekcji.

Konsekwentnie dąży do celu

Jest bardzo skuteczna we wszelkim działaniu, ponieważ kiedy wie, że ma coś konkretnego do zrobienia, po prostu to robi, nie oglądając się za siebie i nie tracąc czasu na zbędne zajęcia czy dywagacje. Nie zbacza z raz obranej drogi, bo stale ma przed oczami swój jasno wytyczony cel i bardzo dba, by nie tracić go z oczu ani na chwilę, by nie zapomnieć, po co coś robi. Umie skoncentrować się na swoim zadaniu jak mało kto i ma tego wymierne rezultaty.  W ogóle ma ona wiele zdolności i talentów, które potrafi odpowiednio wykorzystywać i to im w głównej mierze zazwyczaj zawdzięcza swoje życiowe sukcesy, a nie szczęśliwemu losowi czy na przykład protekcji wpływowych przyjaciół.

Odporna na ciosy

Poza tym cechuje się dużą odpornością psychiczną i porażki, których zazwyczaj ma w życiu sporo, nie załamują jej ani nie zniechęcają do dalszego działania, lecz przeciwnie – dają jej motywację do jeszcze bardziej wytężonej pracy, gdyż jest bardzo ambitna i można mieć pewność, że nie spocznie na laurach. Trzeba jednak zaznaczyć, że w swoich dążeniach przeważnie nie okazuje się bezwzględna i nie dąży do celu po przysłowiowych trupach, ponieważ wie, że wyrzuty sumienia nie pozwoliłyby jej cieszyć się z największego nawet, osiągniętego w taki sposób sukcesu. Dlatego też jej przyjaciele mogą być pewni jej wierności i lojalności. Te jej dobre cechy powodują, że ludzie bardzo ją lubią i cenią. Ma wokół siebie wiele osób, na które może liczyć w każdej sytuacji, ale nawet jeśli nie są to jej przyjaciele, to także znajomi są do niej pozytywnie nastawieni i chętni pomagać w każdej sytuacji.

 

Tola informacje

Imię Tola

  • szczęśliwa liczba: 5
  • szczęśliwy kolor: granatowy
  • szczęśliwy kamień: agat

Tola imieniny

  • 2 maja
  • 15 czerwca

Tola zdrobnienia

  • Tosieńka, Tolek, Tolka, Tolaczek, Tonia, Tosia

Znane osoby o imieniu Tola

  • Tola Szlagowska – polska piosenkarka
  • Tola Mankiewiczówna

11 komentarzy

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply