Tymon

Znaczenie imienia Tymon

Tymon to człowiek bardzo aktywny i skory do działania. Charakteryzuje się wielką przedsiębiorczością, która nie pozwala mu żyć w bezczynności nawet przez krótki czas, zresztą byłaby to wielka szkoda gdyby jego wrodzony potencjał miał marnować się nawet przez chwilę.

Toteż bardzo chętnie podejmuje nowe wzywania, jakie stawia przed nim życie, a jeśli akurat przez dłuższy czas nic takiego nie pojawia się na horyzoncie, sam organizuje sobie czas i wymyśla sobie nowe wyzywania.

Ma wybuchowy temperament

Jest żywiołowy i ma wielkie pokłady energii, która musi gdzieś zaleźć ujście, dlatego zwykle działa bardzo szybko i dba, by jego praca wiązała się z ciągłym ruchem. Nie znosi stagnacji, gdyż daje mu to złudzenie, że się cofa, a to jest dla niego najgorsza możliwa opcja. Często woli nawet postępować nieprawidłowo, a potem musieć poprawiać popełnione przez siebie błędy aniżeli stać w miejscu gdy inni stale zdążają do przodu. Jest to na pewno godne pochwały, ale może też powodować  w jego życiu, nie tylko zawodowym, niemałe kłopoty, dlatego człowiek ów powinien zwracać baczniejszą uwagę na to, co robi i nie działać tak na oślep, byle tylko coś robić.

Stale się spieszy

Często również podejmuje pochopne decyzje, bo uważa, że nadmierne analizy i zbyt długie zastanawianie się nad daną kwestią to tylko niepotrzebne marnowanie czasu. Można jednak mieć pewność, że jeśli z tego właśnie powodu popełni kilka poważniejszych błędów z rzędu, raczej weźmie sobie do serca rady życzliwych i zacznie uważniej podejmować decyzje, uprzednio się nad nimi namyślając. Raczej jednak nigdy nie stanie się w pełni rozważnym i opanowanym człowiekiem i może nawet nie byłoby to dla niego dobre, bo z pewnością straciłby dużą część swojego uroku.

Lekko podchodzi do życia

Częściej jednak człowiek ów zupełnie nie przejmuje się tym, że raz znajduje się nad wozem, a raz pod nim i nie przeszkadza mu, iż popełnia błędy mimo iż mógłby ich całkowicie uniknąć. Jest wielkim lekkoduchem, co może drażnić jego otoczenie, a zwłaszcza osoby, którym na nim zależy, ale wszelkie prośby i groźby nie przynoszą w jego przypadku żadnego skutku, dlatego lepiej je sobie od razu darować. Można jedynie mieć nadzieję, że jeśli Tymon sam sparzy się swoim zachowaniem, przejrzy w końcu na oczy i zacznie postępować inaczej, przynajmniej w pewnym stopniu.

Kocha konkurować z innymi

Inna jego ważna cecha to uwielbienie rywalizacji. Gotów jest konkurować z każdym i dosłownie o wszystko. Nawet jeśli ma przed sobą wizję jakiegoś ważnego sukcesu, nie pociąga go tak jeśli wie, że nie będzie musiał o niego z nikim walczyć. Ma jednak tendencje do podejmowania się zadań, których nie może wygrać, dlatego często sprowadza na swoją głowę kłopoty, ale nikt go nie żałuje, bo sam się o nie prosi.

Tymon informacje

Imię Tymon

 • szczęśliwy kolor: srebrny
 • szczęśliwa liczba: 6
 • szczęśliwy kamień: kamień księżycowy

Tymon imieniny

 • 19 kwietnia
 • 28 września

Tymon zdrobnienia

Tymuś, Tymusek, Tymcio, Tymunio, Tym, Tymuszek, Tymek, Tytek, Tymuś, Tymusiek, Tymonek

Przysłowia z imieniem Tymon

 • „Na świętego Tymona siej orkisze, jęczmiona: boć się Tymon zna z Kubą, znajże się też z rachubą.”
 • „Na Tymona siej jęczmiona, byś do świętej Katarzyny poobsiewał koniczyny.”

Znane osoby o imieniu Tymon

 • Tymon Zaborowski – polski poeta okresu przełomu między klasycyzmem a romantyzmem
 • Tymon Smektała – muzyk hip-hopowy oraz redaktor magazynu CD-Action,
 • Tymon Terlecki – nestor polskiej literatury emigracyjnej, krytyk literacki i teatralny, eseista i organizator życia naukowego i literackiego w Anglii oraz Stanach Zjednoczonych,
 • Tymon Niesiołowski – malarz i grafik,
 • Tymon Tymański – współczesny polski kompozytor

imię Tymon w językach obcych

Tymon w językach obcych

 • Timon (ogólnie przyj. forma)

4 komentarze

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply