Vanessa

Znaczenie imienia Vanessa

Kobieta nosząca to imię jest bardzo energiczna i pełna temperamentu. Nawet kiedy ma powody, by mieć zły humor i nie mieć ochoty do działania, w jej przypadku coś takiego w ogóle nie ma miejsca, gdyż nie umie się nie uśmiechać, a tym bardziej – usiedzieć w jednym miejscu dłużej niż chwilę. Jest bardzo otwarta na ludzi i na świat, chętnie nawiązuje kontakty, do czego ma prawdziwy talent, wobec czego nigdy nie może czuć się samotna. Nawet jeśli zjawia się w całkiem obcym dla siebie miejscu, gdzie nikogo nie zna, od razu nawiązuje nić przyjaźni z nowopoznanymi osobami, gdyż jest tak sympatyczna i pozytywnie nastawiona, że nie da się jej nie lubić.

Zaraża innych swym entuzjazmem

Nikt nie potrafi przejść obok niej obojętnie, wręcz emanuje pozytywną energią i zaraża ludzi dobrym nastrojem, toteż niemal do niej lgną, licząc, że dzięki niej zapomną o swym problemach. Rzeczywiście tak się dzieje, rozmowa z nią jest jak balsam na zranioną duszę, nic zatem dziwnego, że osoba ta jest doskonałą przyjaciółką i zawsze ma wokół siebie mnóstwo osób. Jest także ogromnie pomysłowa, zatem nie można nudzić się w jej towarzystwie i jej znajomi stale mają dzięki niej urozmaicony czas. Kiedy mają się z nią spotkać, oczekują na to z dreszczykiem radosnego podekscytowania, bo wiedzą, że na pewno wymyśliła coś nowego, na co oni sami nigdy by nie wpadli. Vanessa wyróżnia się także swoją pracowitością, zatem nigdy nie można zarzucać jej, że zaniedbuje swoje obowiązki z powodu mocno rozbudowanego życia towarzyskiego. Faktem jest, że jest ono niezwykle bujne, jednak ona potrafi doskonale to pogodzić, tak samo jak wszystkie inne sfery swojego życia i nikt nie może mieć do niej żadnych zastrzeżeń, gdyż nie zaniedbuje żadnego ze swoich obowiązków, zwłaszcza, że do wszystkich podchodzi tak samo poważnie, bez względu na ich rzeczywistą wagę.

Chce żyć komfortowo

Jest również przebiegła i często wykorzystuje tę cechę tam, gdzie tylko może. Trzeba bowiem wiedzieć, że bardzo zależy jej na zdobyciu wielkich pieniędzy, gdyż chce żyć wygodnie i dostatnio. Mimo iż jest pracowita, nie chce pracować ciężko przez całe swe życie, a na pewno nie zamierza się przemęczać, toteż dąży do tego, by szybko zdobyć odpowiedni status materialny, który zagwarantuje jej dokładnie takie życie, jakiego dla siebie pożąda. Przeważnie zamierzenie to w pełni jej się udaje, bo też nie ma powodów, by nie mogło tak być. Potrafi wcielić każdy swój cel w życie i co ciekawe, wcale nie wymaga to od niej tak wiele wysiłku, jak od innych ludzi, co należy złożyć na karb jej niezwykłych umiejętność i – rzecz jasna – wrodzonego sprytu.

Lubi zmiany

Kobieta ta bardzo nie lubi w swym życiu rutyny i by jej przeciwdziałać, co jakiś czas dokonuje w nim szeregu zmian. Są one bardzo różne, od zwykłych drobiazgów, aż po poważne przemieszania, nigdy jednak nie wymienia swych przyjaciół na innych i mimo iż niezwykle szybko zawiera przyjaźnie, przeważnie są one bardzo długotrwałe. Jest osobą bardzo niekonfliktową, często ustępuje ze swoją stratą, byle tylko nie zaogniać sporu, a także ma niezwykły talent polegający na umiejętności zaprowadzania zgody wszędzie tam, gdzie się pojawia. Wynika to głównie z tego, że przez to, iż ludzie znają ją jako osobę bardzo spokojną i ugodową, zwyczajnie wstydzą się kłócić z kimś w jej obecności czy nawet wówczas, gdy jej przy tym nie ma, ale wiadomo, że na pewno się o tym dowie.

 

Vanessa informacje

Imię Vanessa

 • szczęśliwy kamień: chalcedon
 • szczęśliwy kolor: seledynowy
 • szczęśliwa liczba: 1

Vanessa imieniny

 • 22 kwietnia
 • 28 sierpnia

Vanessa zdrobnienia

 • Waness, Wanka, Wanesia, Wana, Waneska

Znane osoby o imieniu Vanessa

 • Vanessa Paradis – francuska piosenkarka, śpiewała już jako dziecko
 • Vanessa Hudgens – amerykańska aktorka i piosenkarka
 • Vanessa Lynn Williams – piosenkarka
 • Vanessa Mae – kompozytorka i skrzypaczka
 • Vanessa Carlton – amerykańska piosenkarka i pianistka
 • Vanessa Redgrave – angielska aktorka
 • Vanessa Villela – meksykańska aktorka i modelka

imię Vanessa w językach obcych

Vanessa w językach obcych

 • franc. – Vanessa
 • ang. – Vanessa

28 komentarzy

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply