Żaneta

Znaczenie imienia Żaneta

Znaczenie imienia Żaneta

Kobieta o tym imieniu jest pewna siebie, świadoma swojej wartości, a nawet nieco zbyt pewna siebie. Wszystko to wynika z jej wychowania – od najmłodszych lat rodzice wpajają jej przekonanie, że jest zdolna do wszystkiego, cudowna i mądra i w takim też przekonaniu Żaneta wzrasta. Wydaje się więc, że może osiągnąć wszystko, jednak wiele zależy od tego, czy okoliczności jej sprzyjają. Rzeczywiście może zdobyć swoje cele, jednak nie zawsze potrafi je jasno określić, czasem nie wie, czego chce i wówczas może roztrwonić swoje zalety. Na ogół jednak udaje jej się jasno określić kierunek swojego działania, wobec czego Żaneta jest zwykle osobą spełnioną pod względem zawodowym i osobistym. Szybko robi karierę, ale wcale nie kosztem życia prywatnego, prawie zawsze udaje jej się te dwie kwestie pogodzić. Jej mężczyzna musi jednak dotrzymywać jej kroku.

Żaneta ceni sobie wygodne, dostatnie życie i na pewno nie zwiąże się z mężczyzną o niższym od niej statusie społecznym, zwłaszcza jeśli nie ma on szansy na poprawienie swojej sytuacji. Zwykle więc szuka dla siebie kandydata na męża na studiach czy w pracy, w kręgu osób o podobnych zainteresowaniach i szansach na karierę bądź o ugruntowanej pozycji. Jej życie jest zwykle pasmem sukcesów, ale myli się ten, kto pomyśli, że Żaneta potrafi to docenić. Nie oznacza to jednak, że tak wiele wymaga od samej siebie. Raczej sposób, w jaki ją wychowano, każe jej sądzić, że wszystko jej się po prostu należy. Przez to wielu ludzi niespecjalnie ją lubi, jednak zawsze przyznają, że jest to kobieta o wielkiej sile i zdolnościach, nie da się więc jej nie szanować czy odmawiać jej tego, co osiągnęła.

Dużą wadą Żanety jest także jej nieumiejętność do przyznawania się do błędów. Kobieta ta bierze odpowiedzialność tylko za swoje sukcesy, a jeśli popełni jakiś błąd, nie ma takiej siły, która zmusiłaby ją do pokornego przyznania się do niego. Prędzej będzie szukać winnych wokół siebie albo po prostu zbagatelizuje tę kwestię. Zdolność do pomijania tego, czego nie może zmienić albo tego, co ją nie interesuje, jest jej wielką siłą, gdyż dzięki temu nigdy nie wpada w depresje ani nie traci wiary w siebie. Nawet jeśli jej otoczenie jest z niej niezadowolone, ona nic sobie z tego nie robi. Nie zwraca większej uwagi na konwenanse, żyje tak, jak jej wygodnie, nawet jeśli miałoby to oznaczać łamanie wszelkich zasad. Dzięki temu właśnie żyje jej się przyjemnie i łatwo.

 

Imię Żaneta

  • szczęśliwy kamień: ametyst
  • szczęśliwa liczba: 8
  • szczęśliwy kolor: bordowy

 

Żaneta imieniny

  • 4 lutego
  • 30 maja
  • 27 grudnia

 

Znane osoby o imieniu Żaneta

  • Janet Jackson

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply