Bożena

Znaczenie imienia Bożena

Znaczenie imienia Bożena

Niewiele jest osób, które są w stanie dotrzymać Bożenie kroku, gdyż jest niezwykle energiczna i nie lubi przebywać w jednym miejscu dłużej niż to konieczne. Przez to bywa niecierpliwa i gdy ktoś działa wespół z nią albo chce jej pomóc, musi liczyć się z poganianiem, a czasem także mało przyjemnymi przytykami pod swoim adresem. Bożena już jednak taka po prostu jest i nie ma innego wyjścia, jak tylko się z tym pogodzić. Czasem ma problem z utrzymaniem nerwów na wodzy i jest zdecydowanie wybuchowa, ale na szczęście jest w stanie panować nad sobą w obecności osób, przy których nie może pozwolić sobie na wybuchy złości. Przez to w pracy czy pośród znajomych może uchodzić za osobę łagodną i skłonną do kompromisów, rodzina jednak dobrze zna jej oblicze i nieraz nawet musi znosić jej napady złego humoru i wyładowania złości. To powoduje, że współżycie z nią nie jest łatwe i zwykle konflikt goni konflikt.

Bożena zdecydowanie jest osobą pracowitą, ale chce uchodzić za jeszcze bardziej pracowitą, przez co zwykle opowiada wszystkim, którzy chcą jej słuchać, jak wiele robi każdego dnia i ile udało jej się tym sposobem osiągnąć. Rzeczywistość bywa jednak różna, gdyż nie da się ukryć, że kobieta o tym imieniu potrafi urządzić się wygodnie w życiu, nie zawsze pracą własnych rąk i własnymi umiejętnościami. Raczej trudno byłoby jej to osiągnąć, gdyż dość powierzchownie wywiązuje się ze wszystkich zadań, czy to w pracy, czy w domu, ciągle gdzieś pędząc i nie chcąc tracić czasu na zagłębianie się w szczegóły. Niektórzy zżymają się kiedy muszą coś po niej poprawiać, Bożena jednak nigdy nie pozwoli, by wyszło to na jaw, tak samo jak fakt, że zwykle majątek, jaki posiada, zawdzięcza nie samej sobie, ale korzystnemu zamążpójściu.

Bożena bardzo ceni sobie wygody i umie je sobie zapewnić, tak samo właściwie jak wszystko inne. Jest bardzo uparta, konsekwentnie dąży do każdego celu i jeśli coś sobie postanowi, prze do tego z zaangażowaniem wszystkich sił. Lepiej się jej nie sprzeciwiać, gdyż jeśli ktoś ją zdenerwuje, zmiecie go z powierzchni ziemi samą siłą swojego spojrzenia, a i jej głos potrafi być równie mocny. Jako matka jest zasadnicza i apodyktyczna, jako żona – niezdolna do kompromisów, jest za to świetną przyjaciółką, zawsze skłonną do niesienia pomocy oraz gotową słuchać o czyichś problemach. Pomaga ile tylko może, nawet własnym kosztem. Równie wielką bezinteresowność przejawia wobec dalszej rodziny, na kontakcie z którą bardzo jej zależy, więc zwykle utrzymuje relacje z wieloma krewnymi i jest przez nich bardzo lubiana, zawsze może też liczyć na ich pomoc.

 

Imię Bożena

  • szczęśliwy kamień: kamień księżycowy
  • szczęśliwa liczba: 14
  • szczęśliwy kolor: koralowy

Bożena imieniny

  • 13 marca

Bożena zdrobnienia

Bożenka, Bożana, Bożechna, Bożna

Znane osoby o imieniu Bożena

  • Bożena Dykiel
  • Bożena Krzywobłocka
  • Bożena Targosz
  • Bożena Walter

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply