Cecylia

Znaczenie imienia Cecylia

Znaczenie imienia Cecylia

Najważniejszą cechą Cecylii jest jej wielka praktyczność. Na pewno nie jest to osoba, która przesadnie przejmuje się swoimi problemami, ma jakieś kompleksy czy martwi się czymś, na co nie ma żadnego wpływu. Zresztą kłopoty przydarzają jej się niezwykle rzadko, gdyż kobieta o tym imieniu ma zadziwiającą zdolność oszczędzania ich sobie. Nie podejmuje zbędnego ryzyka, nie zadaje się z osobami, które mogą ją zawieść czy narazić na jakieś nieprzyjemności ani też nie pragnie czegoś, na czego zdobycie nie ma najmniejszych szans. Trudno o równie praktyczne podejście do życia, toteż Cecylia zawsze jest w pełni zadowolona ze swojej egzystencji i ma życie poukładane dokładnie w taki sposób, jaki chce.

Pewna siebie, ambitna i dumna – taka właśnie jest Cecylia. Jej niezachwiana wiara we własne możliwości nie jest rzecz jasna bezpodstawna, ale wynika z wieloletnich doświadczeń. Przez to jest bardzo stabilna w kłótniach czy nawet dyskusjach. Nic nie może zachwiać jej pozycji i na pewno nie zdarzy się, by ktoś wpędził ją w kompleksy, nawet gdy jest to osoba obiektywnie o wiele lepsza od niej. Cecylia ma niezachwiane poczucie własnej wartości i doskonale wie, że jeśli ktoś chce ją strącić z tego piedestału, to tylko z zazdrości albo po to, by mieć z tego korzyści.

Wszystkie osoby mające styczność z Cecylią dobrze wiedzą, że darzy je ona wielkim zaufaniem. Nie jest to wcale jednak dowód na jej wielką wiarę w ludzi oraz inne pozytywne cechy. Jej praktycyzm sprawia, że zawsze dokładnie sprawdza każdego, kogo zamierza dopuścić do bliższej z sobą styczności, a nawet nierzadko wystawia ludzi na próby, oczywiście w taki sposób, że nawet o tym nie wiedzą. Jest to swoiste manipulowanie, ale dzięki temu nie musi podejrzewać nikogo o zdrady czy niedyskrecję. Zachowuje się tak zwłaszcza wobec mężczyzn, z którymi zamierza zaangażować się w związek, dzięki czemu ten, którego wybierze na męża, będzie mógł cieszyć się jej całkowitym zaufaniem oraz pełną swobodą.

Cecylia jest też osobą bardzo pracowitą. Żadna praca nie jest ponad jej siły i nie wzbudza w niej niechęci czy rozdrażnienia. Przeciwnie, im więcej ma zadań do wykonania, tym bardziej motywuje ją to do działania i wyzwala w niej energię, dzięki której może przenosić przysłowiowe góry. Ludzie często ją za to podziwiają, jednak ona sama nie widzi w tym nic niezwykłego. Jej niespożyta energia zwykle utrzymuje się przez praktycznie całej jej życie, przez co bardzo sprawnie wywiązuje się zarówno z obowiązków zawodowych, jak i domowych. Jest praktycznie samowystarczalna i bez względu na to, jak wiele ma zajęć na głowie, nie musi zadręczać nikogo prośbami o pomoc, jak to zwykle robią kobiety, które wiele powzięły na swoje barki. Także dzięki temu współżycie z nią jest bardzo przyjemne i całkowicie bezproblemowe.

Imię Cecylia

 • szczęśliwy kamień: cytryn
 • szczęśliwa liczba: 13
 • szczęśliwy kolor: biały

Cecylia imieniny

 • 22 listopada

Cecylia zdrobnienia

Cechna, Ceceylia, Cecilia, Cecyla, Cecylina, Cecylka, Cela, Celia, Celka, Cesia, Cyla

Przysłowia z imieniem Cecylia

 • „Kiedy na Cecylię grzmi, rolnik o dobrym roku śni.”

 

Znane osoby o imieniu Cecylia

 

 • Cecilia Bartoli
 • Cecylia Renata Habsburżanka

 

Cecylia w językach obcych

 

 • angielski: Cecily, Cicely, Sisley
 • niemiecki: Cacilia, Cecilie, Zazille, Cillia
 • francuski: Cecile, Cecille, Cicil, Cicille
 • grecki: Kaikilia, Kekilija

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply