Celina

Znaczenie imienia Celina

Znaczenie imienia Celina

Celina jest osobą skorą do wybuchów, tak samo śmiechu, jak i złości. Uchodzi za osobę bardzo niestabilną emocjonalnie i nawet osoby, które dobrze ją znają, nie zawsze są w stanie przewidzieć, jak zareaguje w danej sytuacji, podejrzewają zresztą, że ona sama tego nie wie. W jej zachowaniu zresztą wiele jest efekciarstwa i teatralności. Jest urodzoną aktorką i wydaje się, że ciągle znajduje się w świetle jupiterów. Ceni sobie wybuchy złości czy płaczu we własnym wykonaniu, tym bardziej spektakularne, im większą ma w danym momencie widownię, lepiej więc nie wyprowadzać jej z równowagi w obecności większej liczby osób. Nie zważa na konwenanse i może zrobić awanturę w każdej sytuacji, przez co czasem uchodzi za osobę mało kulturalną. Innym razem kreuje się na wielką romantyczkę, uwielbia wzdychać do mężczyzn, udając wielką miłość, podczas gdy jej uczucia są dość powierzchowne. Lubi jednak przeżywać wszystko mocno i okazywać to na zewnątrz. Na szczęście ma to też swoje zalety, ponieważ Celina nigdy nie tłumi w sobie złości i jeśli ma do kogoś o coś pretensje, nie tłumi ich w sobie, ale zawsze daje im wyraz. Dzięki temu można zachować z nią zdrowe i szczere relacje.

Osoba ta zdecydowanie jest pełna życia i energii. Wszędzie jej pełno, nie cierpi siedzieć w jednym miejscu, a już najbardziej nie znosi czuć się pomijana. Angażuje się we wszystko co się da, zawsze wybiera zawód wymagający od niej ciągłego bycia w ruchu. Ma wielu znajomych, których chętnie odwiedza i gości u siebie, na wszelkie sposoby stara się, by ciągle coś się działo. Nienawidzi stagnacji, nie znosi samotności, ale kiedy zakłada własną rodzinę, staje się domatorką. Oczywiście nie traci nic ze swej energii i towarzyskości, ale wszelkie zajęcia woli zastąpić zajmowaniem się domem. Jest idealną gospodynią, żoną i matką, prowadzenie domu uznaje za swoje życiowe powołanie, nawet jeśli wcześniej zajmowała się robieniem kariery i odnosiła w tym wielkie sukcesy. Poświęcenie się jest dla niej zresztą kolejną okazją do zagrania wielkiej życiowej roli i dobrze jest, gdy towarzyszy jej wówczas jak największa widownia.

Kiedy rodzina ogranicza jej życie towarzyskie, ważnym zajęciem Celiny staje się… plotkowanie. Kobieta ta, gdy już znajduje się w dojrzałym wieku, chętnie żyje życiem innych, przez co interesują ją wszelkie wieści i ploteczki. Raczej nie zdarza się, by wyrządziła tym komuś krzywdę, niemniej jej skłonność do wtrącania się w najbardziej prywatne sprawy innych ludzi może być uciążliwa i sprawiać, że pewne osoby niespecjalnie darzą ją sympatią.

Imię Celina

  • szczęśliwy kamień: cyklamen
  • szczęśliwa liczba: 33
  • kolor: pomarańczowy

Celina imieniny

  • 21 października
  • 15 grudnia

Celina zdrobnienia

Celinka, Celka, Celia, Telimena

Znane osoby o imieniu Celina

  • Celina Szymanowska
  • Celine Dion

 

Celina w językach obcych

  • angielski: Celine, Selina
  • francuski: Celine
  • grecki: Kilina, Koilina

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply