Dobromir

Znaczenie imienia Dobromir

Dobromir jest mężczyzną bardzo pracowitym i odpowiedzialnym. Można na nim polegać w każdej sytuacji i mieć pewność, że cokolwiek będzie się działo, on nie odstąpi od swych obowiązków i ze wszystkich wywiąże się bardzo sumiennie. Mimo iż szuka dla siebie życiowej drogi i zastanawia się, jaki schemat myślenia przyjąć, jest na tyle inteligentny, ale też i krytyczny, że nigdy nie ma problemu z odróżnieniem dobra od zła i nawet jeśli na chwilę zbłądzi, bo uwiedzie go jakaś idea, szybko potrafi powrócić na właściwą drogę.

Naturalny w obejściu

Nigdy nie stara się okazywać innym swej wyższości, a wręcz przeciwnie – zdaje sobie sprawę z tego, iż czasem przesadza ze swym mniemaniem o sobie i stara się to ukrywać, by nie razić nikogo swoją zarozumiałością, której czasem nie może uniknąć ze względu na niezwykłe cechy, jakie posiada. Jest wrażliwy, empatyczny i przez to pozytywnie nastawiony do innych. Dobro nawet nieznajomych mu ludzi mocno leży mu na sercu i kiedy tylko może, chętnie działa na ich rzecz, poza tym zaś zawsze stara się postępować wobec wszystkich fair i można mieć pewność, że nigdy nikogo celowo nie skrzywdzi. Jest przenikliwy i nigdy nie daje nikomu się oszukać. Ceni sobie spokojne i harmonijne otoczenie, dlatego nie wszczyna nigdy kłótni, nawet gdy ma do tego wszelkie powody i stara się unikać hałaśliwych, krzykliwych osób.

Wrażliwy romantyk

Jego pewna wada polega na tym, że jest nadmiernie uczuciowy i ma bardzo wybujałą wyobraźnię, przez co niektórym ludziom może się wydawać zbyt skupiony na swym życiu wewnętrznym. Na szczęście jednak nigdy nie odbywa się to kosztem podejmowanych przez niego decyzji, ponieważ nigdy nie pozwala sobie na takie oderwanie się od rzeczywistości, by uniemożliwiało mu to właściwą ocenę bieżących wydarzeń. Przeciwnie, ma bardzo bogaty intelekt i jest nawet bardziej przenikliwy niż inni, zadziwia więc tym, że potrafi tak sprawnie patrzeć na to, co ma w swoim wnętrzu i na to, co dzieje się na zewnątrz. Interesuje go wszystko, co się wokół niego dzieje i wszędzie go pełno. Nie pozwala sobie na bezczynność, bo zawsze jest w jego pobliżu coś, co musi zobaczyć, dotknąć czy zgłębić najbardziej, jak się da.

Odporny na niepowodzenia

Może ponosić porażkę za porażką, a i tak ciągle ma dość sił i motywacji na to, by od nowa próbować robić swoje i nie poddaje się niemal nigdy. Jeśli jego próby zrobienia wielkich pieniędzy spełzają na niczym, dochodzi do wniosku, że działa w nieodpowiednim kierunku i natychmiast zajmuje się czymś innym, ale nigdy nie odpuszcza, nic zatem dziwnego, że prędzej czy później odnosi sukces. Nie zważa przy tym na koszty swych przedsięwzięć i każdy sukces gotów jest okupić wielkim wysiłkiem, byle mu się tylko udało, bowiem końcowa satysfakcja jest dla niego najważniejsza, a jest ona tym większa, im większy był wysiłek włożony w dane zadanie.
Nie lubi zbyt często opuszczać domu, w którym czuje się najlepiej, dlatego zamiast bywać na imprezach czy spotkaniach towarzyskich, woli gościć przyjaciół u siebie w domu. Jest wesoły, pogodny i szczery i właśnie za to jest najbardziej lubiany przez swych znajomych.

 

Dobromir informacje

Imię Dobromir

  • szczęśliwy kamień: perła
  • szczęśliwy kolor: łososiowy
  • szczęśliwa liczba: 4

Dobromir imieniny

  • 4 stycznia
  • 30 marca

Dobromir zdrobnienia

  • Dobrek, Dobrosiek, Dobromirek, Mirek, Dobruś

Znane osoby o imieniu Dobromir

  • Dobromir Żeczew — bułgarski piłkarz
  • Dobromir, książę słowiański z X wieku, teść Bolesława I Chrobrego

1 komentarz

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply