Elvis

Znaczenie imienia Elvis

Ciężko jest zadowolić człowieka noszącego to imię i jego bliskim czasem wydaje się, że jest to zupełnie niemożliwe. Jest skrajnym pesymistą i nie potrafi docenić niczego, co ma, przez co los może się w końcu na nim zemścić i naprawdę dać mu powody do niezadowolenia. On jednak nie cieszy się nawet wówczas, gdy wszystko układa się dokładnie po jego myśli i na próżno można domagać się od niego zmiany zachowania. Jest ogromnie samowolny, bo wydaje mu się, że nikt nie ma prawa, by starać się choć w minimalnym stopniu ograniczać jego działanie. Mimo iż ma wielkie możliwości, zwykle nie osiąga tak wiele, jak by mógł, ponieważ działa bardzo chaotycznie, jest dość leniwy, a także ma tendencje do chwytania wielu srok za ogon naraz, wobec czego z żadnego zadania, jakiego się podjął, nie może się wywiązać rzetelnie i do końca. Nie jest też szczególnie zaradny na co dzień i zazwyczaj biernie unosi się na falach życia, obojętnym wzrokiem patrząc na wszystko, co się wokół niego dzieje, bo jego interesują tylko niektóre sprawy, zazwyczaj znajdujące się w jego wnętrzu.

Wiele rzeczy umie robić

Przejawia wszechstronne zdolności, więc właściwie może robić w życiu z powodzeniem wszystko, co tylko przyjdzie mu do głowy i na pewno będzie miał na każdym polu wielkie sukcesy. Ponadto, nie dość, że posiada nieprzeciętne zdolności jeśli chodzi o wymyślanie rozmaitych projektów i układanie szczegółowych planów działania, to jeszcze potrafi je bardzo sprawnie wcielać w życie, co powoduje, że sam jest twórcą swoich sukcesów, od początku do końca i nie musi korzystać z niczyjej pomocy. Cechuje go również słomiany zapał, który objawia się tym, że porzuca rozpoczęte zadanie w środku, bo nagle stracił dla niego zainteresowanie i na pewno już go nie dokończy, bez względu na to, jak wielkie mogą być tego konsekwencje. Ponadto często to, co mówi, nie pokrywa się z jego czynami, wobec czego uchodzi za człowieka nieszczególnie wiarygodnego i trudno nie zgodzić się z tym, że bywa chwiejny i trudno mu podjąć ważniejszą decyzję.

Ciężko z nim żyć

Jego charakter nie nastraja do bliższego poznania go, niemniej raczej nie zdarza się, by żył samotnie, choć nie da się ukryć, że życie z nim nie jest łatwe i wymaga ogromnej cierpliwości oraz odporności psychicznej. Jest zmienny i często miewa chwile zwątpienia, więc nawet jeśli podejmie jakąś wiążącą decyzję, to wcale nie jest to koniec jego problemów, a czasem wręcz początek, bo dopiero wtedy zaczyna się martwić, czy aby na pewno postąpił słusznie i czasem stara się wycofywać z powziętych na siebie zobowiązań. Jest też nadmiernie wrażliwy jeśli chodzi o porażki i każdą z nich, nawet drobną, rozpamiętuje długo, nie zapomina zaś o niej nigdy. Sprawia to, że do kolejnego przedsięwzięcia podchodzi już z dużą nieufnością, bo obawia się, że znów spotka go niepowodzenie, zatem nie jest tak pewny siebie, jak mógłby i powinien być i to również może wpędzać go w kłopoty i w efekcie – w jeszcze gorsze samopoczucie

 

Elvis informacje

Imię Elvis

  • szczęśliwy kolor: niebieski
  • szczęśliwy kamień: ametyst
  • szczęśliwa liczba: 3

Elvis zdrobnienia

  • Lws, Eli, Ellie, Alf, Elva, El, Elv, Elo, Elvis, Elvisio

Znane osoby o imieniu Elvis

  • Elvis Abbruscato – włoski piłkarz
  • Elvis Stojko – kanadyjski łyżwiarz figurowy
  • Elvis Costello – brytyjski muzyk rockowy i kompozytor
  • Elvis Kafoteka – malawijski piłkarz
  • Elvis Brajković – chorwacki piłkarz
  • Elvis Presley – rock’n’roll’owy piosenkarz amerykański

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply