Florentyna

Znaczenie imienia Florentyna

Florentyna jest dokładnie taka, jak wskazuje na to jej imię – nieco staroświecka, a na pewno konserwatywna, poważna i stonowana. Nie lubi rzucać słów na wiatr i nigdy nie składa obietnic, których nie może dotrzymać, zwłaszcza samej sobie. Jeśli coś sobie postanowi, kwestią honoru jest dla niej to, aby dopiąć tego, co obiecała, bowiem nie chce wydać się nikomu niewiarygodna i jest to dla niej największy wstyd. Wielką wagę przywiązuje do swego zachowania, jej maniery są nienaganne i może przez to wydawać się nieco sztywna, bo nie zamierza wyluzować się nawet wtedy, gdy byłoby to wskazane, na przykład na imprezie, w towarzystwie przyjaciół. Jednak trzeba przyznać, że takie sytuacje nie zdarzają jej się często, ponieważ na co dzień raczej stroni od ludzi i hałaśliwy tłum na pewno nie jest tym, czego potrzebuje do szczęścia.

Nie goni za rozrywkami

Nie jest też szczególnie rozrywkowa i nad imprezy oraz spotkania przedkłada siedzenie w domu z rodziną, gdyż to właśnie w takich sytuacjach czuje się najbardziej komfortowo. Nie oznacza to wcale, by była odludkiem i nie potrafiła porozumiewać się z ludźmi, gdyż kiedy zachodzi tego potrzeba, potrafi się dogadać niemal z każdym, ale po prostu na co dzień nie jest jej to do niczego potrzebne. Jest ona także nieco melancholijna i nie tryska entuzjazmem, co również wpływa na fakt, że zwykle woli zostać w domu, a także na to, że ludzie wcale nie zabiegają jakoś specjalnie o jej towarzystwo, bo niestety często psuje innym nastrój. Jednak Florentyna absolutnie nad tym nie ubolewa, tym bardziej, że jest bardzo wymagająca jeśli chodzi o towarzystwo, zaś poziom współczesnych ludzi nie do końca jej odpowiada. Nie lubi jałowych rozmów prowadzonych tylko dla zabicia czasu oraz rozrywek niskich lotów.

Ma duże ambicje

Jest bardzo wymagająca wobec innych, ale też wobec siebie, jednak poza nią zwykle nikt nie jest w stanie w stu procentach zaspokoić jej oczekiwań, a często nawet sama ma z tym problemy, gdy za wysoko stawia sobie poprzeczkę. Zawsze jednak dąży do tego, by osiągać jak najlepsze wyniki we wszystkich dziedzinach, w jakich objawia się jej działalność i nie przewiduje dla siebie żadnej taryfy ulgowej nawet gdy jest bardzo ciężko. Nie przeszkadza to jej, gdyż ma twardy charakter i cechuje się ogromną wytrzymałością fizyczną i psychiczną. Nic nie może jej złamać, ale jednak czasem wychodzi jej to na złe w kontaktach z innymi, bo zwykle zapomina, że nie wszyscy są równie odporni co ona, a ona właśnie tak ich traktuje. Przez to często mimowolnie rani osoby, na których jej zależy i psuje sobie z nimi kontakty, ale nie umie nic na to poradzić. Jest kobietą bardzo mocno oddaną swojej rodzinie i to najbliżsi są dla niej najważniejsi. Na ich rzecz jest w stanie zrezygnować ze wszystkich swoich dążeń, nawet tych, które są dla niej najważniejsze i na pewno nigdy nie będzie tego nikomu wypominać ani tego żałować, gdyż użalanie się nad sobą jest dla niej zachowaniem całkowicie niezrozumiałym i nigdy tak nie postępuje. Umie walczyć o swoje kiedy widzi, że samo to do niej nie przyjdzie i żadne przeciwności losu nie są jej straszne, więc jej bliscy mogą czuć się stuprocentowo bezpiecznie pod jej opieką i zdecydowanie powinni to doceniać.

 

Florentyna informacje

Imię Florentyna

  • szczęśliwa liczba: 4
  • szczęśliwy kolor: zielony
  • szczęśliwy kamień: malachit

Florentyna imieniny

  • 20 czerwca
  • 16 października

Florentyna zdrobnienia

  • Florentynunia, Florentynuńka, Renia, Florentyncia, Florentulisia, Florka, Tynka, Lora, Flora, Floruś, Tyna, Floruśka, Florynka, Florentynuń, Florentynusia, Flo, Florentynka, Reni, Florii, Florentyleczka, Tinka, Florcia, Florentynuś, Lorena, Tina, Florinka, Lena, Florek, Lori, Florusia, Florian, Tynusia, Florentuliśka, Lorcia, Rena, Florunia, Florentyneczka, Floruńka, Lonia

Przysłowia z imieniem Florentyna

  • „Piękna panna Florentyna Chciała zostać gwiazdą kina. Wnet znalazła się na płótnie W hoteliku w mieście Kutnie…”

imię Florentyna w językach obcych

Florentyna w językach obcych

  • Florentine (niem., fr.)
  • Florence (ang.)
  • Fiorentina (wł.)

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply