Inga

Znaczenie imienia Inga

Tym, co wyróżnia Ingę na tle innych osób, zwłaszcza kobiet, jest fakt, iż jest ona doskonale zorganizowana i dzięki temu nie ma najmniejszych problemów z wywiązywaniem się ze wszystkich swoich obowiązków, a nawet często zostaje jej sporo czasu wolnego, który od razu stara się jakoś pożytecznie zagospodarować. Nie zamierza marnować ani chwili na jakieś bezproduktywne działania albo – co gorsza – bezczynność i trzeba przyznać, że wychodzi jej to tylko na dobre. Doskonale działa dzięki temu we wszelkich kryzysowych sytuacjach i ze wszystkim umie sobie poradzić, więc ludzie często zwracają się do niej z prośbą o pomoc, a ona nie ma powodu, by komukolwiek odmawiać.

Mówi, co myśli

Trzeba jednak wiedzieć, że jest to osoba bardzo bezpośrednia i jako taka na pewno nie będzie udawać, że darzy sympatią kogoś, kogo na pewno nie lubi, zaś osoby, które z jakiegoś powoduje nie posiadają jej życzliwości, nie mogą liczyć na to, że  z jakichkolwiek względów zechce ona wyświadczyć im nawet drobną przysługę. Przeciwnie nawet, wszyscy ci, których z jakiegoś powodu nie lubi, muszą liczyć się z faktem, że stale mogą doznawać od niej jakichś przykrości, gdyż jest to osoba, jak już było wspomniane, bezpośrednia, a przy tym pewna siebie, odważna i mająca sporo tupetu. Nie boi się otwarcie mówić wszystkim tego, co na ich temat myśli i nie zawraca sobie głowy konwenansami ani owijaniem czegokolwiek w bawełnę. Nie ma problemu, by mówić komuś niemiłe rzeczy prosto w twarz i nigdy nie zastanawia się, jakie jej słowa mogą mieć skutek. Zupełnie jej nie obchodzi, że może kogoś poważnie zranić albo na przykład mieć przez to w przyszłości problemy, dla niej liczy się tylko to, co jest tu i teraz, a także to, by wyładować swoje negatywne emocje. Nie trzeba chyba dodawać, że przez to wszystko pożycie z nią nie należy do najłatwiejszych i nawet z osobami bardzo spokojnymi często miewa zatargi, bo nikt nie jest w stanie ustępować jej cały czas, zresztą tym również można ją rozdrażnić. Właściwie nie wiadomo, jak należy z nią postępować, by żyć w pełnej harmonii, a może po prostu nie jest to możliwe i trzeba przyzwyczaić się do tego, że jest, jaka jest.

Nie lubi przegrywać

Wobec niej zaś nie można pozwalać sobie na żadna krytykę, gdyż jest mocno wyczulona na swoim punkcie. Ciężko znosi każdą porażkę i czuje się fatalnie, kiedy nie wychodzi jej coś na co liczyła, dlatego do wszystkiego zabiera się bardzo ostrożnie i dość długo zastanawia się, nim zaangażuje się w dane przedsięwzięcie. Nigdy jednak nie pozwala sobie na lenistwo i otwarcie gardzi ludźmi leniwymi. Nie znosi także nieporządku i jest to jeden z powodów, dla których ciągle kruszy kopie ze swoimi domownikami – nigdy nie jest dość zadowolona z tego, w jaki sposób dbają o porządek i zawsze stawia im siebie za wzór do naśladowania, choć w rzeczywistości wcale nie jest takim ideałem, jak jej się wydaje. Trzeba jej jednak oddać, że stale nad sobą pracuje i nie poddaje się, kiedy coś jej nie wychodzi, lecz przeciwnie, podwaja swoje wysiłki i nie pozwala sobie na chwilę wytchnienia. Powoduje to, że ma wielkie szanse na osiągnięcie sukcesu we wszelkich dziedzinach, w jakich chce to zrobić i w niektórych tylko przypadkach jej założenia okazują się nie do zrealizowania.

 

Inga informacje

Imię Inga

 • szczęśliwa liczba: 4
 • pochodzenie: germańskie
 • szczęśliwy kamień: granat
 • szczęśliwy kolor: bordowy
 • znak zodiaku: panna

Inga imieniny

 • 25 października

Inga zdrobnienia

 • Ingunia, Inka, Inguś, Ingusia

Znane osoby o imieniu Inga

 • Inge Genefke
 • Inge Meysel – niemiecka aktorka filmowa
 • Inga Sempé
 • Inga Iwasiów

imię Inga w językach obcych

Inga w językach obcych

 • ang. – Inga
 • niem.,węg. – Inge
 • hiszp. – Inga

9 komentarzy

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply