Jana

Znaczenie imienia Jana

Kobieta nosząca to imię wyróżnia się swoją siłą i stanowczością. Ma odwagę bronić swojego zdania i nie odpuszcza nigdy, dopóki jej ostatni przeciwnik nie zostanie pokonany. Uważa, że jej postawa jest jak najbardziej słuszna i wszyscy z jej otoczenia powinni ją sobie stawiać za wzór do naśladowania. Kiedy zaś tak się nie dzieje, jest bardzo niezadowolona i na pewno nie pozwoli, by ktoś tego nie zauważył. Trzyma się również swoich zasad i nie zmienia ich nigdy, bez względu na okoliczności. Każdy swój krok dokładnie przemyśliwuje, bo nie chce, by zaskoczyły ją jakieś nieprzewidziane konsekwencje i by później nie żałowała, że nie zanalizowała dokładniej swojej sytuacji. To w połączeniu z jej wielkimi ambicjami sprawia, że jej życie, zwłaszcza zawodowe, jest pasmem nieustających mniejszych i wielkich sukcesów, a wszystkie one cieszą ją tak samo, gdyż lubi doceniać samą siebie. Stosunkowo łatwo jest ją zranić, na szczęście jednak ma na tyle rozsądku i jest tak zapracowana, że nie lubi się nad sobą użalać i nie ma tendencji do rozpamiętywania doznanych krzywd.

Urodą chce podbić świat

Bardzo ważny jest dla niej jej wygląd zewnętrzny. Nawet jeśli natura poskąpiła jej urody, ona jest zdania, że wygląda rewelacyjnie. Jeśli rzeczywiście jest ładna, bez skrupułów wykorzystuje tę zaletę, by dostawać to, czego chce, zwłaszcza w kontaktach z mężczyznami. Tych zainteresowanych sobą potrafi okręcić sobie wokół palca i wcale nie wymaga to od niej wiele wysiłku, nic więc dziwnego, że jest w stanie daleko dzięki temu zajść, choć nie wiadomo, czy to powód do chluby, jej w każdym razie bardzo się to podoba. Jeśli zaś tylko wydaje jej się, że jest ładna, ale nie ma to żadnego potwierdzenia w rzeczywistości, bywa czasem wyśmiewana przez otoczenie, ale nigdy nie ma tego świadomości, więc nie psuje jej to samopoczucia. Łatwo zawiera przyjaźnie, bo jest bardzo otwarta na nowe znajomości i słynie jako osoba bardzo lojalna, której warto zawierzyć. Jeśli zaś z kim się zaprzyjaźni, jest to z pewnością związek na długie lata, a najczęściej nawet na całe życie, gdyż jest stała i lojalna bez względu na zmieniające się okoliczności.

Niepoprawna kokietka

Uwielbia towarzystwo mężczyzn i flirtuje z nimi bez żadnych skrupułów, nawet gdy akurat znajduje się w związku. Jednak kiedy się naprawdę zakocha, może z tego zrezygnować, ale wcale nie z tego powodu, by nie sprawiać przykrości swemu mężczyźnie, lecz dlatego, że wówczas jej uwaga jest najbardziej skupiona na tym, by to on nie flirtował z innymi kobietami. Jest bardzo zaborcza i nie zniesie nawet najmniejszych oznak zainteresowania jej partnera inną kobietą, jeśli więc jej związki się rozpadają, to głównie przez jej zazdrość. W ogóle jej życie jest dość specyficzne, tak samo jak ona, i rzadko układa się według takiego schematu, jak w przypadku większości ludzi. Przede wszystkim osoba ta żywi ciągłe pragnienie zmian, co nieraz przysparza jej dużo problemów. Często chce zmieniać miejsce zatrudnienia, nawet jeśli obecne jest zupełnie satysfakcjonujące. Niejednokrotnie również co jakiś czas się przeprowadza, co już w ogóle nie jest dla niej dobre, bo uniemożliwia jej zawiązywanie stałych więzi z ludźmi. Niełatwo jest się do niej zbliżyć, bo jest nieuchwytna i wcale nie zależy jej, by to zmienić.

 

Jana informacje

Imię Jana

  • szczęśliwy kolor: biel
  • szczęśliwa liczba: 1
  • szczęśliwy kamień: opal
  • znaczenie: „ja bogu dana”
  • pochodzenie: starosłowiańskie

Jana imieniny

  • 27 lutego

Jana zdrobnienia

  • Jania, Januśka, Janka, Jancia, Janusia, Januś

Znane osoby o imieniu Jana

  • Janka Birmin – bohaterka powieści pt. „Jezioro Bodeńskie” S. Dygata,
  • Janka – tytułowa bohaterka serialu dla dzieci, powstałego w latach 90.
  • Janka – bohaterka utworu pt. „Dziewczęta z Nowolipek” P. Gojawiczyńskiej

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply