Jaśmina

Znaczenie imienia Jaśmina

Charakter kobiety noszącej to imię jest bardzo silny, a ona sama – wytrwała. Nigdy się nie poddaje kiedy ma przed sobą jakiś jasno wyznaczony cel i prze do niego z całą swą odwagą i energią. Nie pozwala sobie na żadne załamania ani nawet chwilowe wątpliwości, dzięki czemu od razu radzi sobie z wszelkimi przeciwnościami losu i nie wymaga to od niej żadnego większego wysiłku. Wszyscy z jej otoczenia są zgodni co do tego, że zasługuje ona na najwyższy szacunek i darzą ją szczerą sympatią, o którą nigdy nie musi zabiegać. Jest bardzo naturalna w obejściu, zawsze jest sobą i bez względu na to, jak wielki odniesie sukces w życiu, zawsze pozostaje taka sama.

Naturalna i uczuciowa

Jest także bardzo ciepłą osobą i można to w niej odczuć już przy pierwszym zetknięciu, dlatego ludzie bardzo przyjemnie czują się w jej towarzystwie i niemal do niej lgną, bo daje im niepowtarzalne poczucie bezpieczeństwa. Jej towarzystwa szukają zwłaszcza ci, którzy mają jakieś poważne problemy, w jej bezpośrednim otoczeniu bowiem czują, że nic nie jest takie straszne, jak im się początkowo wydawało. Nigdy nie odstępuje od swych zasad, którymi niezmiennie kieruje się przez całe życie. Nawet jeśli byłoby to dla niej bardzo korzystne i nikt by się o tym nie dowiedział, zachowanie niezgodne z normami etycznymi nawet nie przychodzi jej do głowy, bo wie, że potem nie mogłaby spokojnie zasnąć. Za wszelką cenę chce zachować niezależność i nie pozwoli się ograniczać nawet najbardziej ukochanym osobom, bo po prostu nie potrafiłaby wówczas funkcjonować.

Niczego nie robi na siłę

Wyróżnia się także swą wielką cierpliwością, która powoduje, że jest w stanie czekać dokładnie tak długo, jak długo będzie trzeba, na rezultaty podejmowanych przez siebie wysiłków i nigdy nie zdarza się, by starała się na siłę przyśpieszać bieg jakichś wydarzeń. Nawet jeśli na jej drodze co jakiś czas pojawiają się przeszkody albo nawet ponosi porażki, nie załamuje się i cierpliwie oraz żmudnie robi swoje. Ponadto kiedy na jej drodze pojawiają się jakieś przeszkody, nie tylko nie zamierza z ich powodu zawracać czy rezygnować z obranego celu, ale czuje się wówczas jeszcze bardziej zmotywowana do działania i odważnie staje do walki. Wszystko to powoduje, iż Jaśmina jest niemalże skazana na sukces i tylko w wyjątkowych, niesprzyjających jej okolicznościach nie będzie mogła go odnieść, chociaż zazwyczaj los jej sprzyja. Ponadto mimo iż jest na ogół mocno zajęta robieniem kariery, to umie też pogodzić to ze sprawnym wywiązywaniem się ze wszystkich innych obowiązków. Jej wytrwałość zazwyczaj przynosi znakomite rezultaty, ponieważ rzadko zdarza się, by nie osiągnęła tego, na czym jej zależy. Jej kariera jest zazwyczaj jednym pasmem sukcesów i udaje jej się zająć wysokie, wymarzone stanowisko, za czym idzie także poprawienie się jej sytuacji finansowej. Mężczyźni mocno się nią interesują i stale kręci się wokół niej cały ich wianuszek. Wszyscy oni gotowi są na skinienie jej palca na największe wyrzeczenia, jednak ona trzyma ich na dystans. Nie wynika to bynajmniej z tego, by była wyniosła czy niedostępna – jest zbyt uczciwa na to, by robić komuś złudną nadzieję, a nie interesują ją przelotne znajomości.

 

Jaśmina informacje

Imię Jaśmina

 • szczęśliwy kamień: turkus
 • szczęśliwy kolor: niebieski
 • szczęśliwa liczba: 3

Jaśmina imieniny

 • 24 listopada

Jaśmina zdrobnienia

 • Minka, Dżas, Dżasmin, Jaśminka, Masina, Jaśmin, Mina, Jaśku, Jaśka, Dżasminka

Znane osoby o imieniu Jaśmina

 • Yasmin Levy – izraelska piosenkarka
 • Yasmina Reza – francuska aktorka i dramatopisarka
 • Jasmine Guy – amerykańska aktorka
 • Yasmine Bleeth – amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa

imię Jaśmina w językach obcych

Jaśmina w językach obcych

 • j. niemiecki – Jasmin
 • j. angielski – Jasmine, Yasmin
 • j. szwedzki – Jasmine, Jasmin

10 komentarzy

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply