Jowita

Znaczenie imienia Jowita

Kobieta obdarzona tym imieniem wyróżnia się swoim sprytem i przebiegłością. Dzięki tym cechom radzi sobie wszędzie tam, gdzie nie wystarczają jej zdolności czy kompetencje, co jednak zdarza się bardzo rzadko. Jest bardzo spontaniczna, żywiołowa i nikt w jej towarzystwie nie może się martwić, gdyż chwila z nią wystarczy, by wszystkie problemy odpłynęły w niebyt. Jest bardzo niefrasobliwa, często wręcz lekkomyślna, ale w tym tkwi właśnie jej największy urok i ludzie kochają ją za to, że nie przejmuje się niepewną przyszłością. W pracy jednak jest ogromnie sumienna i staranna, wcale nie po to, by sobie lub komuś coś udowodnić, tylko po prostu poważnie traktuje swoje obowiązki, zresztą nie tylko zawodowe.

Materializm jest jej obcy

Pieniądze i kariera w ogóle nie są dla niej ważne, nie marzy też o sprawowaniu władzy, nawet w swojej rodzinie, mimo iż tak naprawdę posiada do tego spore wrodzone predyspozycje. Kariera jest dla niej niezwykle istotną kwestią, zwykle najistotniejszą, przynajmniej zanim założy swoją rodzinę. Jest oryginalna i lubi się wyróżniać, najlepiej na wszystkie możliwe sposoby. Jednak zwykle praca nie pozwala jej na wielkie ekstrawagancje, więc poprzestaje na wyrażaniu swej odmienności za pomocą niecodziennego ubioru i stylizacji. Nie znosi, kiedy ktoś próbuje narzucać jej swoje zdanie albo w czymś jej doradzać, gdyż uważa, że sama najlepiej wie, co jest dla niej dobre i wszyscy powinni to uszanować, włącznie z jej najbliższymi.

Czasem ciężko za nią nadążyć

Jej nastroje bywają zmienne i jest dość kapryśna. Jest jednak też pełna pogody ducha i dobry nastrój nawet w najgorszych okolicznościach nie opuszcza jej na dłużej niż moment. Nawet gdy ponosi porażkę, błyskawicznie się po niej podnosi i do razu potrafi wzbudzić w sobie entuzjazm do działania. Właściwie nie ma w tym żadnej jej zasługi, gdyż jest to jej cecha wrodzona i inni na próżno starają się brać z niej przykład, gdyż jeśli ktoś nie urodził się z tą cechą, nie uda mu się jej nabyć z czasem, bez względu na to, ile włoży w to wysiłku. Jest też perfekcjonistką i nie pozwala sobie na pospieszne, byle jakie działanie, przeciwnie, wszystko zawsze musi mieć dopięte na ostatni guzik, by nikt nie zarzucił jej, że źle wywiązuje się ze swoich obowiązków. Jest to dla niej sprawa honorowa, także sama przed sobą musi mieć poczucie, że ze wszystkiego idealnie się wywiązała i czasem nawet staje się pracoholiczką, ale i tak nigdy nie odbywa się to kosztem jej życia towarzyskiego, bo na to z pewnością nie pozwoli sobie nigdy.

Towarzyska imprezowiczka

Jest bardzo rozrywkową osobą, uwielbia imprezy i wszelkiego rodzaju przyjęcia. Jest duszą towarzystwa i często nakręca rozmaite wydarzenia swoją energią i fantazją. Nikt tak jak ona nie potrafi zachęcić innych do zabawy i poprawić humoru nawet najbardziej zgnębionym, nic zatem dziwnego, że wszyscy poszukują jej towarzystwa i nie pozwalają jej się izolować nawet jeśliby czasem miała na to ochotę. Bywa na nich nie tylko po to, by się rozerwać i dobrze bawić, ale przede wszystkim uwielbia brylować wśród znajomych. Uwielbia też dawać innym przykład i mieć świadomość tego, że jest ważna w danym miejscu i sytuacji, a wręcz, że nie mogłoby je tam nie być. Jest to dla niej namiastka sławy, o której skrycie marzy, jednak zwykle nie udaje jej się zrealizować tego pragnienia i musi pocieszać się tym, co ma.

 

Jowita informacje

Imię Jowita

  • szczęśliwy kamień: turkus
  • szczęśliwy kolor: niebieski
  • szczęśliwa liczba: 6

Jowita imieniny

  • 15 lutego

Jowita zdrobnienia

  • Jowisz, Dżowitka, Jofa, Jowiciuncia, Dżowa, Jowa, Jowicia, Jowitka, Dzowinka, Jówcianka, Icia, Jowi, Jowik, Jowcia, Itka, Jowiszowa, Ita, Jowiwi, Wiwita, Isia, Jówka, Dżołitka, Julcia, Itucha, Tita, Iśka, Jowka, Jomcia, Ituś, Jowilec, Dżowka, Jowinia, Vita, Dżowita, Jowusia, Jowiś, Jowisia, Witka, Jowiteńka, Jówcia, Jowita, Jowuś, Jowiszka, Titka, Jawa, Jow, Jowilek, Dżoł, Dżowi, Itkuś, Juleczka, Jowitusia, Itek, Wiśka, Witusia

Przysłowia z imieniem Jowita

  • „Moja koleżanka, jak każda Jowita, wiecznie romansidła czyta”

Znane osoby o imieniu Jowita

  • Jowita Budnik — polska aktorka telewizyjna i filmowa

8 komentarzy

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply