Kaj

Znaczenie imienia Kaj

Kaj wyróżnia się swą swobodą obejścia, której nie traci w żadnych okolicznościach. Jest wesoły, towarzyski i otwarty na ludzi i na świat. Konsekwentnie zmierza do wyznaczonych sobie punktów, a potem wyznacza sobie kolejne, tak że nigdy nie znajduje się w spoczynku, bo uważa to za marnotrawienie czasu i energii, jaką posiada w bardzo wysokim stopniu.

Rozsądny i zrównoważony

Jego charakterystyczną cechą jest wielka cierpliwość, dzięki której jest w stanie bardzo długo oczekiwać na rezultaty podejmowanych przez siebie wysiłków i nie jest to dla niego żadne problem. Nie stara się na siłę przyspieszać biegu wydarzeń, więc nic dziwnego, że ma wielkie szanse na sukces, choć może osiąga go nieco później niż inni. Cechuje się wielkim hartem ducha, więc praktycznie nic nie może go załamać ani trwale zniechęcić do podejmowania swoich wysiłków, zwłaszcza jeśli cel, jaki przed sobą widzi, jest dla niego z jakichś powodów szczególnie ważny. Trzeba jednak bardzo wyraźnie zaznaczyć, że mimo iż dąży do wszystkich swych celów z wielką konsekwencją, tym większą, im ważniejszy dany cel, to nigdy, nawet w sprawach największej wagi, nie zachowuje się bezwzględnie i nie rani ani nie krzywdzi nikogo, kto mógłby ucierpieć przez jego działania. Jest też człowiekiem bardzo pewnym siebie, świadomym swoich atutów i tkwiących w nim możliwości i ze wszystkich swoich zdolności umie robić dobry użytek, nie marnując żadnego ze swoich talentów.

Można na nim polegać

Jest człowiekiem bardzo pracowitym i odpowiedzialnym. Nie cierpi lekkomyślności i ludzie prezentujący tę cechę na pewno nie znajdą w jego oczach aprobaty ani nie zasłużą na jego sympatię. Jest pewny siebie i swoich racji, wierzy niezachwianie w swoje możliwości oraz w słuszność swoich przekonań. To powoduje, że nikt i nic nie jest w stanie wytrącić go z równowagi i zawsze wie, dokąd zmierza. Wyznacza sobie realne, ale wysokie cele, dążąc do których może się rozwijać, co świadczy o jego wielkiej ambicji. Jednak w swoich aspiracjach potrafi też zachować zdrowy rozsądek, gdyż nie skupia się ślepo na tym, by zaspokoić swoje potrzeby, ale też dba o byt swój i swojej rodziny, wykazując się umiarkowanym materializmem, akurat w takim stopniu, w jakim jest to obiektywnie wskazane. Wyróżnia się także swoim wyczuciem stylu i doskonałym gustem. Zawsze wygląda nienagannie i otacza się pięknymi przedmiotami, z czego słynie w swoim otoczeniu. Chętnie obdarza ludzi podarunkami, a oni niemal zawsze się z tego cieszą, gdyż są to doskonale dobrane upominki, sprawiające im niekłamaną radość.
Rodzina jest da niego bardzo ważna i jest z nią mocno zżyty, a wychowanie dzieci jest dla niego bezwzględnie priorytetową kwestią.

 

Kaj informacje

Imię Kaj

  • znaczenie: „pochodzący z kajety”
  • szczęśliwy kolor: zielony
  • szczęśliwa liczba: 4
  • szczęśliwy kamień: szmaragd

Kaj imieniny

  • 5 listopada

Kaj zdrobnienia

  • Kajuś, Kajunio, Kajek, Kajciu, Kajtek

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply