Korneliusz

Znaczenie imienia Korneliusz

Korneliusz to człowiek bardzo uczuciowy i optymistycznie nastawiony do życia. Śmiało można go nazwać romantykiem i mimo iż wie on, że jego otoczenie ma tego świadomość, wcale się tego nie wstydzi, a nawet cieszy się, że wyróżnia się na tle swego otoczenia. Jest bardzo ostrożny zarówno w tym, co mówi – niezwykle starannie dobiera słowa podczas każdej swej wypowiedzi, by nieopatrznie nie powiedzieć czegoś, czego potem mógłby żałować – jak i w czynach. Wyróżnia się również wielką pewnością siebie i poczuciem własnej godności, dlatego dość łatwo jest go zranić bądź dotknąć i lepiej uważać, co się na jego temat mówi w towarzystwie.
Jest miły dla innych i nastawiony bardzo prospołecznie, często nawet namawia innych do działania na cele społeczne i trzeba mu przyznać, że ma spory dar przekonywania, przynajmniej jeśli chodzi o tę materię.

Skłonny do poświęceń

Jest bardzo wyrozumiały dla innych i pełen empatii. Chętnie spotyka się ze znajomymi, nie żałując im swojego czasu, mimo iż na ogół nie ma go zbyt wiele. Konsekwentnie walczy o swoje cele i jest bardzo pewny siebie, ale tylko w dobrym tych słów znaczeniu, ponieważ ma pełną świadomość swych zalet, ale też i wad i nie jest zadufany w sobie. Jest człowiekiem pozytywnie nastawionym do otoczenia i każdemu chce pomóc, często nawet za bardzo i zatraca granice, gdzie pomaga, a gdzie już się narzuca, jednak trudno poczytać to za wadę, gdyż zawsze powodują nim jak najlepsze intencje. Dba, by wokół niego zawsze było wielu życzliwych mu ludzi, gdyż jest bardzo towarzyski i wręcz nie cierpi samotności. Uważa, że może robić, na co tylko ma ochotę, niestety jednak zazwyczaj ma ochotę na prowadzenie rozrywkowego trybu życia i właśnie na to poświęca większość swego czasu, a to prawie zawsze nie wychodzi mu na dobre. Ponadto nigdy nie zastanawia się nad konsekwencjami wszystkich swoich posunięć, głównie dlatego, że nie lubi tego robić, bo uważa, że to niepotrzebne zawracanie głowy. Trzeba jednak przyznać, że zazwyczaj też nie ma na to czasu, gdyż wszystko chce robić jak najszybciej i kiedy musi podjąć jakąś decyzję, robi to bez chwili zwłoki.

Wesoły i pogodny

Jego poczucie humoru jest bardzo duże i oddaje mu nieocenione wręcz zasługi, gdyż ilekroć znajdzie się on w jakiejś trudnej sytuacji, zawsze potrafi znaleźć w niej zabawne strony i wszystko umie obrócić w żart, więc doskonale wychodzi mu rozładowywanie napiętej sytuacji. Niektórzy ludzie mają go za osobę lekkomyślną i beztrosko podchodzącą do życia, gdyż nie goni on za pieniędzmi i nigdy nie jest to dla niego najważniejsze. Nie przejmuje się tym, jak będzie żył jutro, przyszłość nigdy nie jest przedmiotem jego troski czy jakichś zabiegów. Skupia się jedynie na tym, co jest tu i teraz i bez względu na to, jakie zdanie ma na ten temat jego otoczenie, jemu zazwyczaj wychodzi to na dobre, zatem nie widzi powodu, by miał zmieniać swoje nastawienie.

 

Korneliusz informacje

Imię Korneliusz

  • szczęśliwa liczba: 7
  • szczęśliwy kamień: rubin
  • szczęśliwy kolor: fioletowy

Korneliusz imieniny

  • 2 lutego,
  • 9 lipca,
  • 16 września

Korneliusz zdrobnienia

  • Kornelek, Kornel, Korni, Korneli, Korneliuszek

Znane osoby o imieniu Korneliusz

  • Korneliusz Knot
  • Kornel Makuszyński
  • Korneliusz Nepos

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply