Ziemomysł

Znaczenie imienia Ziemomysł

Człowiek noszący to imię jest subtelny w obejściu i bardzo łagodny. Cudze uczucia są dla niego niejednokrotnie najważniejsze, gdyż jako że sam jest bardzo wrażliwy, to dba też, by nie ranić uczuć innych. Jest on pozytywnie nastawiony dosłownie do wszystkiego – do świata, do ludzi, do natury i do samego siebie. Jest urodzonym optymistą i jego entuzjazm budzi wszystko, potrafi cieszyć się drobiazgami i docenia wszystko, co ma. Jest bardzo cierpliwy i każdego potrafi jak najlepiej zrozumieć. Można też na nim polegać, więc w oczach otoczenia uchodzi za człowieka bardzo wiarygodnego i uczciwego. Jest ponadto zdecydowany we wszystkim, co robi i nigdy nie ma wątpliwości co do słuszności swojego postępowania, ponieważ zanim się w cokolwiek zaangażuje, musi być na sto procent pewien, że chce wziąć udział w danym przedsięwzięciu. To powoduje, że nigdy nie miewa złego humoru, bo nawet w najgorszej sytuacji jest w stanie dostrzec jakąś jej pozytywną stronę, a poza tym jest na tyle zaradny i inteligentny, że nie ma opałów, z których nie potrafiłby się wykaraskać.

Chce być doceniany

Opinia, jaka cieszy się w swym otoczeniu, jest dla niego bardzo ważna i ciężko pracuje na dobrą reputację, dlatego można mieć pewność, że gdy już ją sobie zdobędzie, na pewno nie zrobi nic, co mogłoby ją narazić na szwank. Z tego powodu często nakreśla sobie zbyt ścisłe ramy, których nigdy nie przekracza, jednak te nadmierne ograniczenia często są niepotrzebne i tylko komplikują jego życie, pozbawiając go wielu ważnych przeżyć i bogatych we wrażenia doświadczeń.

Nie potrafi żyć samotnie

Żywi wielki entuzjazm dla przyjaźni, gdyż wręcz nie potrafi żyć samotnie, dlatego jeśli obdarzy kogoś przyjaźnią i jego uczucie zostanie odwzajemnione, może naprawdę dać z siebie wiele, a zazwyczaj oddaje się drugiej osobie bez reszty. Tak samo pragnie miłości i jest gotów oddać ukochanej osobie całe swe życie i serce złożyć u jej stóp. Niestety jednak, o ile w przyjaźni zazwyczaj wiedzie mu się dobrze, to jego życie uczuciowe, zwłaszcza gdy już zawrze związek małżeński, zazwyczaj nie prezentuje się najlepiej. Jest to głównie skutek jego dążenia do jak najszybszego założenia rodziny, co powoduje, że podejmuje decyzję o zawarciu związku małżeńskiego bardzo pochopnie, a potem najczęściej żałuje swej decyzji, ale jest już za późno, by cofnąć jej skutki.
Ma wielkie zdolności dyplomatyczne i na co dzień robi z nich duży użytek, gdyż brzydzi się przemocą czy podstępami. Uważa, że spokojnym negocjowaniem da się załatwić absolutnie wszystko i rzeczywiście przeważnie udaje mu się wszystko, co zamierza, jednak kiedyś może się tak stać, że jego głębokie przekonanie go zawiedzie, a wówczas będzie to dla niego wielkim szokiem.

 

Ziemomysł informacje

Imię Ziemomysł

  • szczęśliwy kolor: szary
  • szczęśliwy kamień: onyks
  • pochodzenie: staropolskie
  • szczęśliwa liczba: 5
  • znaczenie: „ten, kto myśli o swojej rodzinie”

Ziemomysł imieniny

  • 14 września

Ziemomysł zdrobnienia

  • Ziemek, Ziomek, Ziomuś, Ziom

Znane osoby o imieniu Ziemomysł

  • Siemomysł inowrocławski (ur. 1245/1250, zm. 1287) – książę inowrocławski.
  • Siemomysł (książę Polan) – ojciec Mieszka I
  • Siemomysł pomorski – ok. 1046

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply