Krzesimir

Znaczenie imienia Krzesimir

Mężczyzna noszący to imię jest bardzo spokojny i uwielbia porządek oraz harmonijną atmosferę. Źle znosi sytuacje stresujące bądź wszelkie awantury, więc stara się ich ze wszystkich sił unikać. Nie potrafi także skupić się w bałaganie, więc wymaga, by bliscy zachowywali nienaganny porządek lub sam sprząta, doprowadzając niemal do szału domowników swą maniakalną perfekcją.
Jest osobą bardzo rozważną, ostrożną w działaniu i zamkniętą w sobie. Nie oznacza to bynajmniej, by był nieśmiały, ale nie lubi czczej gadaniny i zawsze ma coś do zrobienia, co jest ważniejsze od rozmawiania, bez względu na temat. Zawsze wie, czego chce od życia i wyznacza sobie jasne cele leżące w ramach możliwości. Do najważniejszych dla siebie rzeczy dąży z wielką wytrwałością i konsekwencją, trzeba jednak przyznać, że zwykle drobiazgi dnia codziennego nie zyskują takiej jego cierpliwości i często ze swych drobniejszych obowiązków wywiązuje się tylko połowicznie, byle jak najszybciej się z nimi uporać. Jest materialistą i nie da się tego ukryć, ponieważ bez pieniędzy nie wyobraża sobie życia.

Konkretny i praktyczny

Mimo iż jest zamknięty w sobie, nie ma zbyt bogatego życia wewnętrznego i jego skrytość jest raczej wyrazem jego abnegacji niż wsłuchiwania się w swój głos wewnętrzny. Woli robić coś konstruktywnego niż rozmyślać na abstrakcyjne tematy, dlatego często wymyśla jakieś nowe rzeczy lub też odkrywa coś, co znacząco może ułatwić życie jego i ludzi z jego otoczenia.  Wszystkie problemy, jakie się przed nim pojawiają, stara się rozwiązywać na bieżąco i tak, by okupić to jak najmniejszymi stratami. Jeśli zaś chodzi o konflikty, to nigdy nie posuwa się do awantur, ale też nie zamiata problemów pod przysłowiowy dywan, lecz wszystko rozwiązuje na drodze pokojowych negocjacji i z wykorzystaniem swych wysokich umiejętności dyplomatycznych, których posiadania w takim stopniu otoczenie często mu zazdrości.

Marzyciel i romantyk

Często wykazuje skłonności poetyckie, jest nastrojony bardzo romantycznie oraz kontemplacyjnie. Nie lubi ingerować w istniejący porządek rzeczy, woli wszystkiemu przypatrywać się z boku i biernie unosić się na falach życia. Lubi wszystko, co piękne, romantyczne, wzniosłe i poetyckie. Ceni sobie aktywny kontakt z przyrodą i często woli spokojne wiejskie życie od miejskiego zgiełku.
Jest zdolny do wytężonej pracy i ponoszenia stałych wysiłków. Realnie ocenia swoje szanse i jeśli wie, że czegoś nie będzie w stanie dokonać bez względu na to, jak bardzo będzie się starał, daje sobie z tym spokój i poświęca się czemuś, co znajduje się w zakresie jego możliwości.

 

Krzesimir informacje

Imię Krzesimir

  • szczęśliwa liczba: 2
  • szczęśliwy kamień: krzemień
  • szczęśliwy kolor: złoto-brązowy

Krzesimir imieniny

  • 11 stycznia
  • 24 lipca

Krzesimir zdrobnienia

  • Krzesiunio, Krzemciątko, Krzem, Krzesiak, Krzesiek, Krzemuś, Krzesik, Krzesimirek, Krzesiwo, Krześ, Krzesio, Krzemek, Krzemo

Znane osoby o imieniu Krzesimir

  • Krzesimir Dębski – polski kompozytor muzyki pop i muzyki filmowej

imię Krzesimir w językach obcych

Krzesimir w językach obcych

  • Kresimir (połud.-słow.)
  • Salvius (łac.)

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply