Oleg

Znaczenie imienia Oleg

Człowiek noszący to imię jest bardzo energiczny i odważny. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych ani takich, z którymi nie mógłby się uporać, choćby po wielkim wysiłku, ale nigdy go to nie zraża. Jest błyskotliwy, ma głowę pełną pomysłów, ale nigdy nie poprzestaje tylko na ich wymyślaniu, lecz niezwłocznie stara się wcielać je w życie. Realizuje je bardzo konsekwentnie, nie zrażając się początkowymi niepowodzeniami czy trudnościami, na jakie czasem może napotykać na swej drodze. Największe zasługi, obok pracowitości i zdolności jednania sobie sprzymierzeńców, oddaje mu też jego wielka cierpliwość, która powoduje, że wytrwale ponosi swoje wysiłki i czeka na ich owoce dokładnie tyle, ile trzeba, nie starając się sztucznie wymuszać skutków swoich działań, co jest bardzo mądrym postępowaniem. Jego otoczenie uważnie obserwuje jego postępowanie i widząc, że przynosi mu one dobre skutki, nierzadko stara się go naśladować, więc człowiek ów niejako pociąga owych ludzi za sobą, motywując ich do działania. Jeśli zaś zależy mu na tym z jakiegoś powodu, potrafi nakłonić ich niemal do wszystkiego, gdyż posiada hipnotyzujący, magnetyzujący wpływ, któremu mało kto potrafi się oprzeć.

Odpowiedzialny i zrównoważony

Bardzo sumiennie wywiązuje się ze wszystkich swoich obowiązków i wszystko co robi, robi bardzo dokładnie, gdyż jest perfekcjonistą i nie lubi niedociągnięć, nawet tych najmniejszych. We wszystko, co robi, wkłada całą duszę i nie liczy się dla niego to, ile zrobił w danym czasie, ale jak to zrobił. Pomaga mu w tym fakt, iż przeważnie wybiera zawód związany ze swymi zainteresowaniami, więc szczerze kocha to, co robi, nic zatem dziwnego, że oddaje się temu cały. Jest prawy, zawsze trzyma się swych zasad i można mieć pewność, że nigdy nikogo nie oszuka. Nawet wobec swych nieuczciwych konkurentów czy wrogów stara się zawsze zachowywać fair, ponieważ ma wrażliwe sumienie i wie, że jeśli postąpiłby niezgodnie ze swymi przekonaniami, doskwierałyby mu jego wyrzuty. Nie lubi również bezczynnie patrzeć, jak ktoś w jego obecności łamie powszechnie uznawane normy i zawsze stoi na straży uczciwości i praworządności. Ma wiele odwagi w bronieniu tych wartości nawet jeśli poza tym wcale nie jest wojowniczo nastawiony i brzydzi się środkami przymusu.

Nie przeszkadza mu samotność

Życie rodzinne nie jest dla niego tak ważne, jak dla innych ludzi i na pewno nie dąży do szybkiego założenia rodziny. Oczywiście nie chce spędzić życia samotnie, jednak w młodości są dla niego ważniejsze sprawy niż żona i dzieci, więc zwykle dużo później niż jego rówieśnicy zaczyna myśleć o ustatkowaniu się.

 

Oleg informacje

Imię Oleg

 • szczęśliwa liczba: 3
 • szczęśliwy kamień: malachit
 • szczęśliwy kolor: zielony

Oleg imieniny

 • 8 grudnia

Oleg zdrobnienia

 • Olguś, Olas, Olezek, Oluś, Olczyk, Olo, Oleżka, Oleżek, Oleczeg, Olinek

Znane osoby o imieniu Oleg

 • Oleg Antonow – radziecki konstruktor lotniczy.
 • Oleg Sus – czeski krytyk literacki.
 • Oleg Pieńkowski – wysoki oficer radzieckiego wywiadu wojskowego GRU, aresztowany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w 1962 roku i następnie stracony.
 • Oleg Svátek – czeski generał, uczestnik obu wojen światowych

imię Oleg w językach obcych

Oleg w językach obcych

 • Oleg, Helgi (niem.)
 • Oleg (ogólna forma)

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply